جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷

  درباره ما

  گالری عکس

سوم خردادماه روزآزادسازی خرمشهرگرامی باد

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  برگزاری هشتمین جلسه باشگاه کتاب دانشجویی دانشگاه
[ يكشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 00:15:19 ]
برگزاری هشتمین جلسه باشگاه کتاب دانشجویی دانشگاه

در راستای مشارکت گروه ها و انجمن های مختلف دانشگاه در طرح کتابخوانی، هشتمین جلسه باشگاه کتاب دانشجویی دانشگاه به خوانش نمایش نامه «آقای اشمیت کیه؟» اثر سباستین تیری اختصاص یافت.مرتضی هاشمی، نعیم منفرد و مهندس محسن مهرآوران، عضو هیأت رئیسه انجمن نمایش اوز و عضو گروه تئاتر دانشگاه و گروه هنری ققنوس، مدرس و مدیر پژوهشی دانشگاه، از مهمانان حاضر در این جلسه بودندکه پس از خوانش صحنه اول نمایش نامه توسط جمعی از اعضای باشگاه (محمد مهدی نادرپور، امید ریاحی، زینب آگاهی، لیلا تقوی، نعیم منفرد و محمودجواد افضلی) به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند. مرتضی هاشمی اظهار کرد:میزانسن اصطلاحی در نمایش نامه خوانی است که در آن شخصی که نمایش نامه را می خواند گویا آن را بازی می کند. وی در ادامه صحبتهایش کار اعضای باشگاه را قابل تقدیر دانست و گفت: اگر اعضای باشگاه کتاب بتوانند در زمینه نمایش نامه خوانی فعالیت خود را ادامه دهند انجمن نمایش حمایت و پشتیبانی لازم را از آنان به عمل خواهد آورد.سپس، جهت آشنایی بیشتر اعضا فایل صوتی نمونه ای از نمایش نامه خوانی را پخش کرد.

نعیم منفرد در این خصوص اظهار کرد:

روند خوانش نمایش نامه متفاوت از کتابخوانی و یا روزنامه خوانی است و با تمرین، تکرار در خواندن و تحلیل سناریوها می توان به گونه ای آن را خواند که مخاطب خود را در موقعیت نمایش قرار دهد، حس ها را درک کند و به باورپذیری در احساس و صدای خواننده برسد و این کار به مراتب سخت تر از اجرا است.

مهندس محسن مهرآوران ضمن تشکر از اعضای باشگاه گفت: یکی از برنامه های ترویجی که باشگاه کتاب می تواند روی آن کار کند بحث نمایش بر اساس کتاب است که اگر بتوانیم نمایش نامه را خیلی اصولی تر خوانش کنیم آن کسی که می خواهد کار اجرا را انجام دهد آن ذهنیت و توانایی هایی را که در کتاب هست راحت تر می تواند درک کند.

محمدمهدی نادرپور، عضو باشگاه کتاب دانشگاه، نمایش نامه خوانی را نخستین تجربه اعضا عنوان کرد و با توجه به محدودیت زمانی خوانش اعضا را ستود که با تمرین و زمان بیشتر می تواند به اهداف مورد نظر نزدیک تر شود.

 این جلسه در ساعت 17 روز دوشنبه 17/02/97 در تالار کف تئاتر حکیم خیام خیریه محمدصدیق پیرزاد دانشگاه به مدت دو ساعت برگزار شد و دیگر اعضای حاضر در آن بهاره بهبین، شیما رحمان پور، مهناز عزیزی و افسانه شفائی بودند.
 
   
نظرهای شما :  
همشهري ..[23/2/1397] : از كتاب خواندن افراد هيچ ايرادي نميتوان گرفت و بسياز زيبنده هم ميباشد و بايد مردم را در اين زمينه بصورت درست تشويق به مطالعه و كتابخواني در هر زمينه اي از مطالب تاريخي داستاني علمي فني سياسي فلسفي رمان قصه را نمود. اما اگر كتابخواني بصورت ظاهري و صوري باشد و با نشاندن چند نفر در كنار هم و نشان دادن آنها در حال كتابخواني اثر منفي آن بيش از اثر مثبت آن ميباشد .ضرب المثلي است كه ميگويند عطر آن است كه خود ببويد نه اينكه عطار بگويد. ضمنا امروز كتابخواني منحصر به در دست گرفتن كتاب و مطالعه آن نيست بلكه در فضاي مجازي دسترسي به انواع و اقسام منابع و كتب ديجيتالي در رايانه ها كامپيوتر و گوشي ها وجود دارد و حتي گوش دادن به كتابهاي صوتي هم نوعي كتابخواني است لذا نبايد كتابخواني منحصر به اصل كتاب دانست بلكه گوش دادن به راديودر زمينه هاي اشعار نويسندگي داستان خواني يا كتابهاي صوتي هم نوعي كتابخواني است
 
نام: