جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷

  درباره ما

  گالری عکس

سوم خردادماه روزآزادسازی خرمشهرگرامی باد

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار




  مسئولان لارستان، خنج و گراش از پروژه های راهسازی منطقه بازدید کردند
[ سه شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 06:42:53 ]

مسئولان لارستان، خنج  و گراش از پروژه های راهسازی منطقه بازدید کردند

به گزارش روابط عمومى اداره كل راه و شهرسازى لارستان، مهندس محمدرضا باقرى فرد مديركل راه و شهرسازى لارستان به اتفاق دكتر جعفرپور نماينده مردم شريف شهرستان هاى لارستان، خنج و گراش، حجت الاسلام والمسلمين موسوى خرم امام جمعه لار و ديگر مسئولين شهرستان هاى لارستان، خنج و گراش از پروژه هاى در حال ساخت حوزه استحفاظى نماينده بازديد كرد و به تشريح آخرين وضعيت از اقدامات صورت گرفته پرداخت.

باقرى فرد در ابتداى اين بازديد يك روزه در خصوص محور گراش- اوز اظهار داشت: در حال حاضر جهت اتصال دو شهرستان عمليات باند دوم این پروژه ۱۳ کیلومتری در دستور کار این اداره کل قرار گرفته است و ۳۰ دستگاه ابنیه فنی احداث شده و بیش از ۷۵ هزار متر مکعب خاکبرداری و ۲۳۰ هزار متر مکعب خاکریزی و سه دور برگردان استاندارد نیز در این محور ساخته شده است و در سال گذشته ٦ كيلومتر از آن آسفالت شد و به بهره بردارى رسيد وليكن با  توجه به كمبود قير در حال حاضر مجددا مراحل تكميل آسفالت آن از سر گرفته شده است .

وى در ادامه به تشريح فعاليت پيمانكار مستقر در تونل شهداى خليج فارس كه مقصد بعدى مسئولين بود، پرداخت و افزود: با احداث این تونل به طول ۸۴۰ متر در محور ارد به فداغ، گردنه صعب العبور بالنگستان حذف می گردد و ماحصل آن  ۱۲ کیلومتر کاهش مسیر در این محور می باشد.

باقرى فرد با تاکید بر لزوم تسریع بخشی در تکمیل تونل شهدای خلیج فارس گفت: بحمدلله مراحل ساخت تونل شهدای خلیج فارس (بالنگستان) سرعت بیشتری به خود گرفته است و در حال حاضر عملیات حفاری بيش از ٥١٠ متر از این تونل تحقق یافته است .

باقری فرد در بازديد از جاده هاى بيرم نیز عنوان داشت: بیرم یکی از دورترین بخش های لارستان به حساب می آید و با توجه به نيازى كه براى بهسازی این محور احساس شد با تمركز بيشترى در سال جارى به دنبال اتمام اين مسير و تحقق خواسته ديرينه مردمان اين ديار هستيم .

وی افزود: این پروژه به طول ۱۳ کیلومتر حدفاصل فداغ تا بیرم است که در مرحله اول سه کیلومتر از ورودی بخش بیرم لارستان دوبانده شده و امیدواریم ۵ کیلومتر دیگر از این پروژه را در آینده نزدیک به بهره برداری برسد.

مدیر کل راه و شهرسازی لارستان ادامه داد: قطعه اول این پروژه به طول ۳ کیلومتر و حجم خاکبرداری ۵۸هزار متر مکعب و حجم خاکریزی ۵۶هزار متر مکعب بوده و ۵ دستگاه ابنیه فنی در این محور ساخته شده است.

در ادامه اين سفر پروژه هاى شهرستان خنج كه در اداره كل راه و شهرسازى لارستان متولى آن به حساب مى آيد مورد بازديد ميدانى مسئولين و فرماندار شهرستان خنج قرار گرفت.

در ابتداى پروژه هاى شهرستان خنج بازديد از محور جايگزين گردنه محمله بود كه مديركل راه و شهرسازى لارستان در اين باره تصريح كرد: براى اصلاح گردنه حادثه ساز محمله دو پیمانکار مشخص شده و عملیات اجرایی آن نیز آغاز گردیده است كه از دو سمت علامرودشت و خنج به طول ۹کیلومترو عرض ۱۱ متر عملیات اصلاح گردنه محمله آغاز شده و با اتمام این پروژه ضمن کاهش مسیر حذف ٢٠ نقطه حادثه ساز را به همراه خواهد داشت .

باقری فرد افزود: یکی از مشکلات این گردنه به دلیل عبور بارهای ترافیکی و شیب زیاد چندین بار در طول سال های اخیر شاهد مسدود شدن آن بودیم که امیدواریم با حذف این گردنه این مشکل برطرف شود .

وى ادامه داد: حجم خاکبرداری یک میلیون و ۸۰۰ هزار متر مکعب و حجم خاکریزی ۵۰۰ هزار متر مکعب است و تعداد ۲۴ دستگاه پل در این محور احداث خواهد شد .

در بخش ديگرى از بازديد هاى ميدانى، جاده خير ساز ديگ اشكن هدف رصد مسئولين قرار گرفت كه زاهدى رئيس هيات امناى بزرگترين جاده خير ساز به تشريح روند آن پرداخت:

وی با بیان اینکه: بزرگترين جاده خير ساز جنوب كشور تاكنون مبلغى بيش از ٢١٠ ميليارد ريال توسط خيرين در آن هزينه شده و قسمت ابتدايي اين مسير به طول ٤ كيلومتر با اعتبارى بالغ بر ٤٠ ميليارد ريال توسط اداره كل راه و شهرسازى لارستان در حال انجام است، افزود: محور احداثى خنج-ديگ اشكن به طول ٤٢ كيلومتر و با درجه بندى راه اصلی توسط خیرین شهرستان خنج فرآیند تکمیل شدن خود را سپری می کند.

زاهدى با تاکید بر اینکه مشکلات نمی‌تواند جلوی اقدامات مثبت خیرین را بگیرد، ادامه داد: با عنایت خداوند متعال، شاهد این هستیم که نشاط در خیرین شهرستان خنج وجود دارد و در این مسیر روشن با همدلی برای داشتن جامعه ای آباد حرکت می‌کنند.

شايان ذكر است در طول اين بازديد يك روزه مسئولين از نزديك در جريان اقدامات راه روستایی شهرستان –حمامی، بهسازی راه روستایی کورده – باغان، مجتمع فرهنگى هنرى خنج و محور ارد- مز قرار گرفتند.

منبع: افتاب لارستان

 
   
نظرهای شما :  
امینی[18/2/1397] : ازمدیرکل راه لاربخاطر ادامه عملیات اسفالت گراش به اوز صمیمانه قدردانی میکنیم وامیدوارم اینشالله تا فرجام آن ادامه پیدا کند و دوباره دچار تعطیلی نشودمردم از لطف آقای مدیرکل و نماینده مردم در مجلس بخاطر حمایت از این پروژه قدردانی مینماییم
 
همشهری[18/2/1397] : درعکس هیچیک از مسئولین اوز دیده نمیشوند همه از لار و گراش هستند حتی امام جمعه لار هم هست عکس دارد حرف میزند مسئولین ما در خواب خوش ویا شرکت در جلسات بیحاصل فرهنگی و تجلیل هستند
 
محمد [18/2/1397] : مطلب تیتر پاینی خودش یک خبر کامله نیاز به این همه شرح نبود بهرحال دستتان درد نکند بخاطر پوشش خبرهای مهم وقدرانی از مدیرکل راه وشهرسازی لارستان
 
اوزی از راه دور[18/2/1397] : از همشهریان عزیزی که اطلاع دارند کار اسفالت این جاده به کجا رسیده است لطفا اطلاع رسانی کنند با تشکر
 
دانشجو[18/2/1397] : باید مسولین. شورای شهر. از مدیر کل راه. بخواهند که. جاده های. منتهی به. اوز. را با زدن. تابلو با نام. اوز. برای. فواصل. وغیره. نصب. کنند. در جاده. گراش. درجادههای. خنج. جویم. وبنارویه. وجاده اصلی. لار جهرم. نامی. از. اوز هم. باشد. باتشکر
 
خالد بهروزی [19/2/1397] : تشکر از جناب آقای مدیرکل راه بیاری خدا بزودی این آسفالت بپایان برسد
 
هم ولایتی وقول. اقای بخشدار[19/2/1397] : اقای بخشدار قول. دادند که به زودی مدیر کل. راه وشهرسازی. لارستان از جاده وگردنه های اوز. در جاده. صحرا. وجاده. اوز به طرف هیرم وبنارویه. بازدید. ودستوراتی. برای. بهسازی این مناطق. انجام. دهند. مردم منتظر هستند
 
بیمارستان جدید. ودانشکده بهداشت[19/2/1397] : از شورای. شهر ودیگر مسولین. انتظار داریم که نسبت به دوبانده کردن جاده حد فاصل بین دانشگاه پیام نور. تا. هنرستان هم. فکری. بکنند چون. زیر سازی ان انجام شده است
 
اعتمادی [19/2/1397] : راه مربط بایستی جدیتر پیگیری شود برای همه نفع دارد بایستی این پروژه هرچه سریعتر شروع شود
 
نام: