جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷

  درباره ما

  گالری عکس

سوم خردادماه روزآزادسازی خرمشهرگرامی باد

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  لار میزبان دومین جشنواره مطبوعات استان فارس/ اوز میزبان کارگاه آموزشی ویرایش و نثر مطبوعات
[ سه شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 06:42:43 ]

لار میزبان دومین جشنواره مطبوعات استان فارس/ اوز میزبان کارگاه آموزشی ویرایش و نثر مطبوعات

دومین جشنواره مطبوعات ورسانه های برخط استان فارس، ۲۰ اردیبهشت، در تالار وحدت لار برگزار می شود.

سید علی اصغر رفعت حقیقی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان گفت: این جشنواره با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، خانه مطبوعات فارس، فرمانداری ویژه لارستان، اداره فرهنگ و ارشاد لارستان، دفتر نمایندگی مطبوعات لارستان، شهرداری و شورای لار برگزار می شود.

براساس برنامه ریزی انجام شده پروفسور احمد سمیعی، حسن میر عابدینی، جعفر شجاع کیهانی و موسی اسوار از فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی میهمان این جشنواره هستند. میهمانان روز سه شنبه ۱۸ اردیبهشت به لارستان عزیمت می کنند.

اولین کارگاه آموزشی این جشنواره توسط پروفسور موسی اسوار با عنوان ویرایش و نثر مطبوعاتی سه شنبه ۱۸ اردیبهشت از ساعت ۱۷ در سالن اجتماعات بخشداری اوز برگزار می شود.

کارگاه های نخستین قلم های مطبوعات  توسط پروفسور حسن میر عابدینی و عبدالرحمن فرامرزی روزنامه نگار شاخص توسط پروفسور جعفر شجاع کیهانی صبح پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت در لار برگزار می شود.

سخنران ویژه مراسم اختتامیه جشنواره نیز پروفسور احمد سمیعی است که تحت عنوان ژونالیسم و ادبیات ژونالیسم در تالار وحدت سخنرانی می کند.

بیش از ۵۰۰ آثر منتشر شده در نشریات محلی استان فارس و رسانه های برخط به این جشنواره ارسال شده است که در مراسم اختتامیه که از ساعت ۱۸ تا ۲۰ پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت در تالار وحدت برگزار می شود، برگزیدگان در بخش های حرفه ای و پیشنهادی که توسط داوران انتخاب شده اند، معرفی می شوند.

اولین جشنواره مطبوعات استان فارس نیز در سال ۹۴ در لارستان برگزار شد.

خلاصه ای از بیوگرافی پروفسور موسی اسوار مدرس کارگاه نثر مطبوعاتی در اوز:

موسی اسوار مترجم ایرانی و عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی، متولد سال ۱۳۳۱ است. وی آثار برخی از شاعران و نویسندگان عرب مانند محمود درویش، نزار قبانی و جبران خلیل جبران را به فارسی ترجمه کرده‌است.

آثار ترجمه منتشر شده موسی اسوار عبارتند از

 منبع:اوزامروز

 

 
   
نظرهای شما :  
اوزی[18/2/1397] : این حرکت فرهنگی. مهم را به همه. دست اندر کاران در اوز. تبریک. می گوییم حرکت فرهنگی در خور. ودر سطح. استان. وکشور وباعث معرفی. اوز میشود
 
نام: