جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷

  درباره ما

  گالری عکس

سوم خردادماه روزآزادسازی خرمشهرگرامی باد

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  حضور مهمانان فرهنگی، دربرگزاری ششمین حلقه باشگاه کتاب دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اوز
[ سه شنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 06:58:36 ]
برگزاری ششمین حلقه باشگاه کتاب دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اوز

جمعی از مهمانان فرهنگی دراین جلسه حضور داشتند
ششمین حلقه باشگاه کتاب دانشجویی دانشگاه پیرامون بررسی کتاب ماهی سیاه کوچولو به قلم صمد بهرنگی ساعت 12 روز چهارشنبه مورخ 05/02/97 در کتابخانه مولوی دانشگاه (خیریه حاج محمدابراهیم کریما) برگزار شد.
 شیما رحمان پور، ضمن خوش آمد گویی به ناصر یادگارفرد، فرح بشیری، قدریه کمالی و فرهاد ابراهیم پور، که به عنوان مهمان حضور پیدا کرده بودند چگونگی روند جلسه را توضیح داد و از حاضران خواست برداشت های خود را از کتاب مطالعه شده بیان کنند.

 

اعضا و حاضرین دیدگاه ها و نظرات خود را در خصوص کتاب ماهی سیاه کوچولو و شرح حال نویسنده بیان و مهمانان با ابراز خشنودی از حضور در این جمع، اینگونه فعالیت اعضای باشگاه را پسندیده تلقی و پیشنهاداتی را در خصوص برگزاری هر چه بهتر جلسات بیان کردند.فرهاد ابراهیم پور، مدیر مسئول پایگاه خبری ستاره های اوز- با ابراز خشنودی از استمرار حرکت دانشجویان دانشگاه آزاددرراستای اهمیت کتاب و ترویج آن گفت:
ملل توسعه یافته به هر دست آوردی که رسیده اند، نتیجه دانش و مطالعه روز مره ای است که در آحاد جامعه جا افتاده است.
این نویسنده ادبی با بیان امکانات خوب و متعددی که در اوز و دانشگاه آزاد بوجود آمده است، خاطرنشان کرد:
دردوره ای اوز حداقل امکانات عمومی وجود داشت ولی الحمدالله امروز هراداره خود مجموعه ای از امکانات را بوجودآورده اند، بنابراین هیچ بهانه ای برای اینکه چون امکانات نیست ما قادر به

فعالیت نیستیم وجود ندارد.
ابراهیم به روند شکل گیری ایجاد ورشد دانشگاه آزاددراوز اشاره کرد و یادآورشد:
دراثر توجه به دانش و مشارکت عمومی اکنون شاهد چنین مجتمع پویایی هستیم که جاجایش مجهزوآماده استفاده برای هرگروه خاص فرهنگیب، هنری، فنی وغیره است.
وی افزود، این ها را مردم بوجود آورده اند تا ماهمه به ویژه جوانان ودر صدر دانشجویان  استفاده کنند ویافته های خودرا گسترش بخشندتادر توسعه مشارکت ورشد و پیشرفت و ارتقای آگاهی عمومی سهیم گردیم.


وی درآخر صحبت های خود،  10 جلد کتاب مجموعه داستان های «گنجشک های گرسنه» به قلم یونس یوسفی (اهل تاجیکستان) که کار برگردانی آن را خود انجام داده بود به کتابخانه اهدا کرد.
ناصر یادگارفرداز استادان دانشگاه وشهروند مقیم شیراز که به اتفاق فرح بشیری همسرش در این آیین کتاب خوانی شرکت کرده بود، باابراز خشنودی از مشاهده چنین چنین حرکتی اظهارکرد:
من تا حالا دانشگاه آزاددراوز را ندیده بودم و خوشحالم که با توصیه قدریه کمالی حضور پیداکرده بودم واز همه مهمتردر حلقه مطالعاتی دانشجویان که بیش از هرچیز مرا به تحول در ارتقای دانش و انقلاب در فرهنگ کتاب خوانی که متاسفانه با آمار پایینی از خوانش آن روبرو هستیم، امیدوارکرده است.
یادگارفرد، ساختار دانشگاه آزاد اوز را مطلوب و با تایید سخنان ابراهیم پور خاطر نشان کرد:
بایستی در اقدامات فرهنگی دنبال کارهای عملی هم باشیم و اینگونه نباشدکه فقط به محتویات فرضآ یک کتاب اکتفا کنیم.
وی لازمه پیشرفت اوز ودانشگاه ها را علاوه براقدامات فرهنگی  کارهای عملی را ضروری دانست.
یادگارفرد که تمام بخش های دانشگاه را دیدن کرده بود، یادآورشد:
من دانشگاه های زیادی را دیده ام ولی ملاحظه این دانشگاه وبا این توانایی ها که می شود، آنرابا دانشگاه های پیشرفته مقایسه کرد، امیدوارگردیدم که به عنوان یک شهروند اوزی در خیل همراهان برای تعالی آن قرارگیرم.

 عبدالعزیز خضری رییس دانشگاه، حضور مهمانان را ارج نهاد و خواستار شرکت هر چه بیشتر دانشجویان شد. 
دیگر اعضای حاضر در جلسه سعید امیری، استاد، آمنه روستا، کارمند، محمدمهدی نادرپور، افسانه شفائی، نازآفرین جعفرپور امید ریاحی، لیلا تقوی، یوسف فرزانه، محمد صیادی، رضا بلوکی، محمد جواد افضلی و محمدصادق کشاورزیان از دانشجویان دانشگاه بودند.

جلسه ساعت 14 خاتمه یافت و مقرر شد حلقه بعد به نمایشنامه خوانی اختصاص داده شود و در صورت امکان با تعامل اعضای تئاتر دانشگاه بتوان نمایش نامه موردنظر را اجرا کرد.
 
   
نظرهای شما :  
همشهری[11/2/1397] : من با نظر آقای یادگارفرد که بایستی فعالیتهای فرهنگی با کارکردن همراه باشد موافقم همش بگوییم فعالیت فرهنگی باید بررسی کرد چه حاصلی برای اوز دربرداشته است شهری که با 70 سال سابقه بخش بودن هنوز بخش باقیمانده است و خبری هم برای ارتقای آن نیست
 
عضو انجمن عکاسی [11/2/1397] : تشکر از حلقه کتابخوانی وتشکر از سخنان فرهاد محمودا
 
کارمند بیمارستان[11/2/1397] : به ریاست و کارمندان و دانشجویان دانشگاه آاداوز بخاطر فعالیت و حرکتهای مداوم وروزانه شان بایستی خسته نباشد گفت
 
کاسب محل[13/2/1397] : لازم است که درخلال این جلسات مسایل مهم شهر هم مطرح وبررسی شود تا افراد با مطالبات ومشکلات شهر هم اشنا شوند اخر یک شهر کوچک چقدر اخبار کتاب وخبرنگاری وکارهای فرهنگی لازم دارد درباره امورات خدماتی ومعیشتی مردم وجوانان تمرکز نمایید
 
نام: