يكشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۷

  درباره ما

  گالری عکس

یکم اردیبهشت ماه، روز بزرگداشت شیخ مصلح الدین سعدی شیرازی گرامی باد.

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  مصاحبه عبدالعزیزخضری با آنا :حرکت علمی، فرهنگی، پژوهشی و درآمدزایی در دانشگاه آزاد اسلامی اوزدرسال جدید ادامه وتوسعه خواهد داشت
[ شنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۷ - 00:05:24 ]

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اوز با آنا مطرح کرد؛

تحکیم حرکت علمی، فرهنگی و درآمدزایی در دانشگاه آزاد اسلامی اوز

عبدالعزیز خضری

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اوز اظهارکرد: برگزاری برنامه های پژوهشی، فرهنگی-اجتماعی، هنری و دعوت از کارشناسان مختلف در سال 1397 در دانشگاه در راستای تحکیم حرکت علمی، فرهنگی و درآمدزایی همچنان ادامه خواهد داشت.

عبدالعزیز خضری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در تشریح برنامه های سال 97 این دانشگاه گفت:

«در بخش عمرانی، تکمیل بلوار دانشجو، دو میدان دانشجو و نیایش، پایان 605 مترمربع باقی مانده از ساختمان 5000 مترمربعی و لوله کشی گاز شهری در دستور کار قرار دارد که عملیات روی آنها در حال انجام و انتظار است تا پایان تابستان 97 به پایان برسند.»

وی با بیان اینکه حرکت به سمت درآمدزایی دانشگاه ادامه دارد، خاطرنشان کرد:

«با هم‌اندیشی شورای پژوهشی-فرهنگی و باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه، ایده‌های مختلفی مطرح می شود که یکی از آنها، استفاده از محوطه برای تفرجگاه و ایجاد کافی شاپ و یا رستوران بوده است که فعلآ در حال آماده کردن مقدمات طرح هستیم.»

خضری در بخش کشاورزی یادآور شد:

«دو سال قبل 5 هکتار زمین به زیر کشت کاکتوس علوفه ای برده شد و امسال نیز در راستای افزایش فضای سبز یک هکتار دیگر در روز درختکاری به کاشت یک صد نهال اختصاص داده شده است تا علاوه بر ایجاد بوستان جنگلی، روی طرح های زودبازده در بخش کشاورزی نیز کار شود و تحقق برنامه ایجاد تفرجگاه، صورت بگیرد.»

رئیس مرکز اوز با توجه به پیگیری بخش عمرانی دانشگاه برای جلب موافقت مراجع مسئول برای حفر یک حلقه چاه در زمین دانشگاه ابراز امیدواری کرد که در صورت دریافت چنین مجوزی امکان ایجاد فرصت در طرح های صنعتی و کشاورزی بیشتر به وجود خواهد آمد.

مدیر مسئول دو رسانه خبری و علمی ارگان دانشگاه آزاد اسلامی اوز با تاکید بر نقش رسانه های همگانی در توسعه و پیشرفت، وجود دو رسانه پایگاه خبری «پیام دانش» و فصل نامه «با پیام دانش اوز» را از عوامل ارتباط مستمر با مردم و مسئولان معرفی کرد و یادآور شد:

«این مرکز آموزش عالی همواره قدرشناس نیکوکاران فرهنگی و هیأت امنای دفاتر دبی و اوز که زمینه های رشد و توسعه این دانشگاه را فراهم آورده اند، هست.»

خضری گفت:

«وجود امکانات متعدد نیازمند مدیریت کاربردی است و دانشگاه با این نیروی محدود قادر به گرداندن آنها نخواهد بود، به این دلیل از افراد فعال برای مشارکت و در اختیار گرفتن تالارهای سینما، کف تئاتر و کافی شاپ دعوت می شود پیشنهادهای خود را به دانشگاه ارائه کنند تا با رعایت مقررات، بتوان آنها را در قراردادی واگذار کرد.»

امکانات فنی و غیر فنی برای افتتاح سینما آماده و مجوز دریافت فیلم‌های روز از اداره کل سینمای حرفه ای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گرفته شده و خوشبختانه نخستین سینمای بخش از سوی دانشگاه آزاد اسلامی اوز با پخش فیلم های روز آغاز به کار کرده است
 
 

رئیس دانشگاه آزاد اوز با توجه به اجرای برنامه های مختلف، اجرای آنها را از عوامل ساختاری این مرکز دانشگاهی عنوان کرد و به آنا گفت: «دانشگاه آزاد اسلامی اوز 8 تالار در اختیار دارد که باید متناسب با روز، هفته و ماه مورد استفاده قرار بگیرند و از آنها علاوه بر مجموعه دانشگاهی، اقشار مختلف مردمی همانگونه که تاکنون مشارکت داشته یا داده شده اند، کماکان ادامه خواهد یافت و در جلسات مختلف هم اندیشی کارکنان و مردمی بر وجود ارتباطات و استمرار آن تاکید می‌شود.»

رئیس مرکز اوز با بیان نقش موثر مدرسان در پیشبرد برنامه ها خاطرنشان کرد:

«جمعی از استادان در کارهای عملی (فرهنگی-پژوهشی) پیشگام هستند و هماهنگی قابل تحسینی دارند ولی بعضاً با بیان اینکه وقت نداریم از انجام این وظیفه که ذات هر موسسه آموزشی است، خودداری می کنند.»

وی افزود: «در چنین وضعی، طبیعی است کسانی به همکاری دعوت شوند که وقت لازم برای انجام کارهای عملی فرهنگی و پژوهشی داشته باشند.»

خضری با تشریح امکانات موجود، نقش نیکوکاران و اقدامات صورت گرفته اظهار کرد: «دانشگاه دارای بخش اداری (خیریه حاج محمدیوسف نظری)، کتابخانه مولوی مجهز به سامانه دیجیتالی سیمرغ(خیریه حاج ابراهیم کریما)، تالار گردهمایی فردوسی با ظرفیت 260 نفر و استفاده چند منظوره مجهز به سامانه های صوتی و تصویری(خیریه عبدالقادر فقیهی)، هنرسرای تائب(خیریه حاج محمدزینل، عبدالرحمن و عبدالحمید فریدونی)، تالار جلسه سعدی با ظرفیت 100 نفر و مجهز به سامانه های صوتی و تصویری(خیریه حاج محمدامین کمالی)، تالار ورزشی حافظ، مجهز به امکانات ورزشی(خیریه حاج شیخ محمدرفیع فقیهی)، کف تئاتر خیام مجهز به همه تجهیزات نمایش و نور( خیریه محمدصدیق پیرزاد) و کتابخانه دیجیتالی(خیریه فریده حاج عبدالله یزدانی)، ویدیو کنفرانس خوارزمی، مجهز به سامانه های صوتی تصویری (خیریه حاج محمدرضا کمالی) است که بیشتر آنها در هفته پژوهش 96 به بهره برداری رسیدند.»

وی با ابراز خرسندی از افتتاح سینمای شهر که در دانشگاه آزاد اسلامی اوز قرار دارد، اظهار کرد: «تشریفات اداری در کشور زیاد و نیازمند رفت و آمد، مکاتبه، مکالمه، چانه زنی، هزینه کردن مالی و زمانی زیادی است و دستگاه اداری کشور، نیازمند تحول اساسی و روان سازی برای امور فرهنگی است.»

خضری خاطرنشان کرد: «امکانات فنی و غیر فنی برای افتتاح سینما آماده و مجوز دریافت فیلم‌های روز از اداره کل سینمای حرفه ای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گرفته شده و خوشبختانه نخستین سینمای بخش از سوی دانشگاه آزاد اسلامی اوز با پخش فیلم های روز آغاز به کار کرده است.»

وی راه اندازی تالاری بزرگ برای استقرار تجهیزات آزمایشگاهی و غیره را از دیگر برنامه های سال آینده عنوان کرد و یادآور شد: «این مرکز زمینه‌های لازم را برای گسترش رشته های تحصیلی در مقاطع مختلف بوجود آورده است و آن را افزایش خواهد داد و از مقامات سازمان مرکزی انتظار دارد، کارشناسانی برای بررسی و ملاحظه قابلیت‌ها به این دانشگاه اعزام کنند.»

رئیس مرکز اوز افزود: «بدیهی است در صورت تایید کارشناسان از ظرفیت های موجود، مرکز اوز به خوبی قادر خواهد بود تا بر کمیت و کیفیت خدمات آموزشی خود بیفزاید.»

خضری با برشماری خدمات فراگیر دانشگاه آزاد اسلامی در کشور گفت: «چندی قبل این مرکز آموزشی مورد بازدید دبیر هیات امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس قرار گرفت و از نزدیک امکانات آن بررسی شد.»

وی افزود: «دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان که در حمایت از مراکز زیر پوشش کوتاهی ندارد به وجود امکانات مرکز اوز اشراف دارد و در این حالت، چنانچه رشته‌های تحصیلی پیراپزشکی و هنر در مقاطع کاردانی و کارشناسی و نیز ارشد به مرکز اوز داده شود، این دانشگاه می تواند خود را در مسیر توسعه قابل قبول بزرگترین دانشگاه حضوری خاورمیانه قرار دهد.»

منبع: آنا

 
   
نظرهای شما :  
دوست [18/1/1397] : جسارته ولی "و" بعد اوز اضافیه و فعل مخصوص توسعه "دادن" و گاهی "یافتن" هستش
 
اوزی[18/1/1397] : اینکه با دستمزد ساعتی ۷۰۰۰ تومان انتظار داشته باشین همه استادها برای دانشگاه وقت بذارن انتظار بیهوده ایه .بعضی از استادهای دانشگاه اوز فقط اومدن اسمشون استاد باشه ولی هیچی یاد دانشجوها نمیدن.
 
اورنگ [18/1/1397] : آقای حاج عبدالعزیز خضری واقعآ خسته نباشید همیشه با محکم وبا جسارت حرف میزنید البته همانگونه که خودتان میفرمایید اول عمل می کنید بعد حرف میزنید برخلاف بخیلیها که چند بار میگویند وزیاده حرف میزنند تا کاری انجام بدهند شاید اصلا آنکار انجام نشود
 
آریداجباری[18/1/1397] : موفق باشید
 
اوزی[18/1/1397] : از جملات اخر مصاحبه بنده. چنین. برداشت کردم که چنانچه مسولین کمک کنند. وچند رشته مورد نظر. را در اوز. دایر کنند دانشگاه اوز در زمره. چند دانشگاه بزرگ نه تنها درایران که در سطح. خاورمیانه می تواند مطرح باشند. ایا. درست. استنباط. کرده ام. ویا بنده دچار. اشتباه. شده ام
 
شهروند. [18/1/1397] : چنا نچه اقای. عزیز خضری. همکاری نمایند که بخش بزرگ اوز. به شهرستان ارتقا پیدا کند قطعا دانسگاه ازاد اوز هم. از. رده مرکز به واحد مستقل. ارتقا پیدا میکند درغیر اینصورت این دانشگاه. همیسه زیر مجموعه. لار می باشد
 
دانشجو[18/1/1397] : دانشگاه آزاد با زمین بزرگی که در اختیار دارد باید فکری برای ساخت استادیوم فوتبال کند
 
صادقی [18/1/1397] : دانشگاه آزاد اوز دروضعیت خوبی دارد قرار میگیرد ولی باید در بخش هیئت علمی تلاش کند بیشتر اعضا هیئت علمی از میان افراد کم تجربه هستند که درکلاس فاقد روحیه پ یک استاد دانشگاهی نشان میدهند
 
‌پاسخ به اوزی[18/1/1397] : لطفا اغراق نکنید. در زمره چند دانشگاه بزرگ ایران و خاورمیانه؟!!!!! این حرفهای خنده دار چیه میزنید!!!
 
فریدون نامی[18/1/1397] : ریاست و کارکنان و اساتید دانشگاه آزاد اوز واقعا با تجربه و دلسوزند انشاالله همشهریان مراجعه واز نزدیک مشاهده کنند .
 
یک اوزی. دلسوز. زادگاه[19/1/1397] : ایا دانشگاههایی که. دارای. رشته های. پیراپزشکی. وهنر. واحیانا دارای. رشته های. ارشد هم. هستند. وتعداد انها. هم. در ایران. کم نیست. ایا در حد. دانشگاههای. خاور میانه. هستند که. ما. درابن. مقاله. به. ان. اشاره. داریم
 
اوزی [19/1/1397] : دانشگاهی که فقط ساختمون داشته باشه و از نظر استاد و دانشجو ضعیف باشه به چه درد میخوره. این همه ساختمون و هزینه واسه چی
 
آشنا [19/1/1397] : مصاحبه شما با انا خواندم همچنین کا منت هایی که بالا آمده بود از جمله آخرین اظهار نظر به نام شهروند که نظر شان این بود اگر آقای عبدالعزیز خضری برای ارتقاء شهر همکاری کنند ..‌‌ جالب اینجاست توانمندی اشخاص به خوبی تشخیص داده می شود و شهروندان ما خیلی هم خوب می دانندفراتز از یک مدیر بسیار موفق دانشگاه نیز توا نایی کمک به دستیابی اهداف جامعه مان دارید اما در اینکه به طور رسمی مسئولیت دیگری مانند شهردار و وو شدن که قدرت اجرایی بیشتری به شما بدهد را نداده اند موفقیت چشمگیر شما به عنوان یک مدیر کار آمد قابل انکار نیست اما متاسفانه موجب حسد ورزی بوده است .
 
به. پاسخ به اوزی[20/1/1397] : من فکر میکنم که اقای. اوزی. به. طنز. گفته اند که. دانشگاه. در حد. خاورمیانه است
 
نام: