يكشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۷

  درباره ما

  گالری عکس

یکم اردیبهشت ماه، روز بزرگداشت شیخ مصلح الدین سعدی شیرازی گرامی باد.

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  کاهش شنوایی در کمین سیگاری‌ها
[ دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 00:01:47 ]

کاهش شنوایی در کمین سیگاری‌ها


سیگار

محققان معتقدند افراد سیگاری تا بیش از 60 درصد بیشتر از افراد غیرسیگاری در معرض کاهش شنوایی قرار دارند.

افراد سیگاری با سیگار کشیدن فقط خود را در معرض ابتلا به بیماری‌های قلبی و انواع سرطان‌ها قرار نمی‌دهند بلکه تحقیقات جدید دانشمندان ژاپنی نشان می‌دهد که کاهش شنوایی هم این افراد را تهدید می‌کند.نتیجه تصویری برای کاهش شنوایی در کمین سیگاری‌ها


با افزایش تعداد سیگاری که افراد در طول روز دود می‌کنند، به همان اندازه احتمال ناشنوایی و کاهش شنوایی در آنها کم می‌شود. محققان معتقدند که با کاهش مصرف سیگار، خطر کاهش شنوایی نیز پایین می‌آید.


نتیجه تصویری برای کاهش شنوایی در کمین سیگاری‌ها

محققان، عادت غلط سیگار کشیدن را روی بیش از 50 هزار کارگر ژاپنی مورد مطالعه قرار دادند و با توجه به ثبت چک‌آپ‌های سالانه آنها، توانایی تشخیص تغییرات صداها با فرکانس بالا و پایین را در آنها بررسی کردند. نتایج به دست آمده نشان داد که سیگاری‌ها 60 درصد بیشتر از غیرسیگاری‌ها دچار کم‌شنوایی صداهای فرکانس بالا می‌شوند و نیز 20 درصد بیشتر توانایی شنیدن صداهای فرکانس پایین را هم از دست می‌دهند.


نتیجه تصویری برای کاهش شنوایی در کمین سیگاری‌ها

محققان مشاهده کردند که طی هشت سال تحقیق روی کارگران، از هر 10 کارگر، یک نفر دچار کاهش شنوایی شد و هر چه تعداد سیگارهایی که روزانه دود می‌کردند، افزایش می‌یافت، احتمال کم شدن قدرت شنوایی در آنها بیشتر می‌شد.

نتایج این تحقیق حاکی از آن است که سیگار کشیدن یک عامل پرخطر مستقل به حساب می‌آید که خطر کم‌شنوایی را در افراد سیگاری افزایش می‌دهد. محققان راه‌حل این مشکل را کاهش استعمال سیگار و مواد دخانی می‌دانند.

منبع: جی پلاس

 
   
نظرهای شما :  
میثم [28/12/1396] : اتفاقا کسانی که درکشیدن سیگاری افراطی عمل نمیکنند مثلا روزی حداکثر یک پاکت بیشتر سیگار دود نمیکنند خیلی هم بشاش وگوشهایی تیزی هم دارند
 
نام: