يكشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۷

  درباره ما

  گالری عکس

یکم اردیبهشت ماه، روز بزرگداشت شیخ مصلح الدین سعدی شیرازی گرامی باد.

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  خسته نباشید « آقای استعفا»/ چه آمدن و چه رفتن‌هایی
[ پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶ - 00:31:48 ]
استعفاهای او از چند پست مهم دولتی این سوال به ذهن متبادر می‌شود که چرا نجفی این همه پست را قبول می‌کند و بعد استعفا می‌دهد؟

عصر ایران؛ مصطفی داننده- خبر کوتاه بود. نجفی از شهرداری تهران استعفا داد. ابتدا این استعفا تکذیب شد اما بعد از گوشه کنار، منابع آگاه این استعفا را تایید می‌کردند و می‌گفتند شهردار تهران دیگر حاضر به کار در پایتخت نیست. تایید و تکذیب‌ها ادامه داشت تا اینکه لحظاتی پیش به صورت رسمی این استعفا اعلام شد.

حضور نجفی در پست‌های مهم کشوری تبدیل به داستان عجیبی شده است. استعفا از ریاست میراث فرهنگی بعد از 5 ماه، استعفا از دبیر ستاد هماهنگی اقتصادی دولت بعد از 6 ماه و حالا بعد از 7 ماه استعفا از شهرداری تهران.

حالا می‌شود محمد علی نجفی سیاستمدار شناخته شده ایرانی را « آقای استعفا» خطاب کرد.

استعفاهای او از چند پست مهم دولتی  این سوال به ذهن متبادر می‌شود که چرا نجفی این همه پست را قبول می‌کند و بعد استعفا می‌دهد؟

خسته نباشید « آقای استعفا»

 

یکی از دلایلی که خود نجفی بارها به آن اشاره داشته، بیماری و ضعف جسمانی بوده است. دلیلی که برای استعفا موجه است به شرطی که فرد مذکور دیگر پستی را قبول نکند.

نجفی از معاونت رییس جمهور و ریاست میراث فرهنگی به دلیل بیماری استعفا داد. پذیرفتن شغل‌های بعدی به ویژه شهرداری تهران شاید حکایت از آن دارد که آن بیماری آنقدر ها هم جدی نبوده است و بیشتر به بهانه شبیه بوده است تا دلیل.

کسی که بیمار است قطعا پست مهم و پرکاری چون شهرداری تهران را قبول نمی‌کند.

شاید دلیل استعفای نجفی فشارهایی است که این روزها متوجه  او و شهردرای تهران بوده است. فشارهایی به خاطر رقص کودکان در برج میلاد.

آقای نجفی خود بهتر از هر فرد دیگری می‌دانست که تکیه زدن به کرسی شهرداری پایتخت یعنی تحمل فشار. حالا چه شده است که با اولین فشار جدی، آقای نجفی حضور در خیابان بهشت را به لقایش بخشیده است.

اگر واقعا آقای نجفی دارای چنین روحیه‌ای لطیفی است پس چرا کاری به این بزرگی و پرفشاری را قبول کرده است؟ او به راحتی می‌توانست در روزهایی که شهرداری تهران به او پیشنهاد شد بگوید اهل قد راست کردن زیر فشارها نیست و اجازه می‌داد فرد دیگری جانشین قالیباف شود.

شاید بسیاری به خود بگویند چه خوب شد نجفی رییس جمهور نشد و گرنه در همان روزهای اول از سمت خود استعفا می‌داد و سرنوشت کشور را عوض می‌کرد.

در آخرین روزهای سال 96، استعفا به هر دلیلی از سوی شهردار تهران پذیرفتنی نیست. آنهم در روزهایی که زمانی برای پیدا کردن جانشین برای او فراهم نیست و شورای شهر مجبور است زمان زیادی را صرف انتخاب جانشین او کند.

این درحالی است که اخرین جلسه شورای شهر در سال 96 هم برگزار شده است. تهران باید در شوک بماند تا جانشینی برای آقای استعفا پیدا شود.

استعفای یک سیاستمدار برای یک بار قابل پذیرش است اما وقتی این استعفاها تکرار می‌شود نشان می‌دهد که دیگر نباید به سمت آن سیاستمدار رفت.

بعد از استعفا از شهرداری تهران به نظر می‌رسد فصل استراحت آقای نجفی آغاز شده است. فصلی که حداقل نمی‌شود از آن استعفا داد.

منبع: عصر ایران

 
   
نظرهای شما :  
موسوی [24/12/1396] : استعفاهای مکرر نجفی فقط لطمه بخودش نیست بلکه لطمه حیثیتی به حزب کارگزاران بطور خاص وجبهه مشارکت وشخص روحانی بطور عام هم هست
 
همشهری از تهران[24/12/1396] : اقای. نجفی در این. مدت. نشان. دادن که. دارای شخصیت. قوی. وبا جسارتی. که. بتواند در مقابل. حوادث. ومشکلات. اجتماعی. تاب. بیاورند. ندارند. وپیوسته. در مقامات مختلف. عقب. نشینی. کرده اند. اصلاح. طلبان. نباید. بیش از این. به ایشان. بها. دهند. شرایط. امروز ایران. افرادی. جسور. وبا. شهامت. برای کار کردن. نیاز. دارد
 
ابراهیم نجم الدینی[25/12/1396] : به دفعات استعفای جناب نجفی به چند علت میشود گمان کردبه تشخیص خودشان یکی که درشرایط فعلی کسیکه به ماننداودارای شایستگی وآگاهی وصادق بودن فعلاًوجودندارد(قحط الرجال) دوم تصورمی کندمُضارَعَت میباشدواستحقاق مدیریت به مراتب بالاترازشهرداربودن داردچون درجایی گفته بود شهرداریعنی حمّالی کردن :که نشان ازتکبر وخودپسندیست که اگربنا باشدبه موارد اشاره شودکه ازموضوع خارج میشویم پس لذا مسولین بالای مملکتی بایدنسبت به چنین مواردی ازکارشناسان ذُوفُنون که دارای اطلاعات فوق العاده روانشناسی وعلوم انسانی و تحقیقاتی هستندبهره بگیردتابازیچه افراد فرصت طلب وبی توجه به حق وحقوق جامعه هستندحساب کارخطاان هم درصورتیکه بار اول باشددرحالیکه ایشان برای سومین بار مرتکب عدم رعایت قانون وبی احترامی به آرای شورای شهرتهران که رای به صلاحیت داشتن برای شهردارشدنش داده اند.آشکاراپشت کردن به مراجع عالی منتخب مردم
 
سنایی [26/12/1396] : آقای نجفی فقط برای صدارت دوران زور بدرد میخورند که مورد سئوال قرار نگیرند اینها بظاهر اصلاح طلبند ولی تفکر دیکتاتوری دارند حتی موقعیکه رییس سازمان گردشگری شدند هم بدلیل بیماری استعفا کردند وگرفتن لقب آقای استعفا زیبندهشان است
 
نام: