پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷

  درباره ما

  گالری عکس

یکم خرداد ماه روز بهره وری و بهینه سازی مصرف و روز بزرگداشت ملاصدرا گرامی باد

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  ایرانی‌ها بیشترین گردشگران خارجی ترکیه شده‌اند
[ پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ - 00:13:17 ]
در ماه ژانویه سال جاری میلادی در مقایسه با ژانویه سال گذشته تعداد گردشگران ایرانی ترکیه بیش از 50 درصد افزایش داشته است.

بر اساس آمارهای جدید ایرانی‌ها در ماه نخست سال میلادی جدید بیشترین میزان گردشگر خارجی در ترکیه بوده اند.

به نقل از گزارش روزنامه حریت ترکیه، در ماه ژانویه سال جاری میلادی و بنا به اعلام وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه 3 کشوری که بیشترین تعداد گردشگر را به ترکیه فرستاده‌اند به ترتیب: ایران، گرجستان و بلغارستان بوده‌اند.

یخ صنعت گردشگری ترکیه پس از چند سال وقفه و رکود از سال 2017 میلادی به تدریج در حال آب شدن و رونق دوباره است و در این میان با کاهش ورود گردشگران اروپایی و آمریکایی به ترکیه، جای آنها را گردشگران ایرانی، عرب و برخی کشورهای قفقاز می گیرند.

بر اساس آمارها در سال 2016 آمار ورود گردشگران خارجی به ترکیه به تعداد 25 میلیون و 352 هزار نفر سقوط کرد که این آمار در سال 2017 با افزایشی نزدیک به 30 درصدی به 32 میلیون و 410 هزار نفر رسید.

بر اساس آمار وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه آمار ورود گردشگران خارجی به ترکیه در ماه ژانویه 2018 در مقایسه با ژانویه 2017 بیش از 38 درصد افزایش داشته و از رقم 1 میلیون و 55 هزار به تعداد 1 میلیون و 461 هزار گردشگر خارجی رسیده است.


آمار جدید وزارت گردشگری ترکیه: ایرانی‌ها بیشترین گردشگران خارجی ترکیه شده‌اند

در این میان گردشگران ایرانی بیشترین تعداد گردشگران خارجی بازدید کننده از ترکیه در ماه ژانویه 2018 بوده اند.

 در حالی که آمار گردشگران ایرانی در ژانویه 2017 تعداد 101 هزار و 636 نفر بوده این آمار در ژانویه امسال با رشدی بیش از 50 درصدی به 154 هزار و 296 گردشگر رسیده است.

این در حالی است که آمار ورود گردشگران آلمانی به ترکیه در مقایسه با سال 2015 از نصف هم کمتر شده است. در ژانویه 2015 گردشگران آلمانی بیشترین تعداد گردشگران خارجی ترکیه بوده اند اما در ژانویه امسال در رده چهارم و پس از ایران، گرجستان و بلغارستان قرار گرفته‌اند.


منبع: به گزارش عصرایران

 
   
نظرهای شما :  
فرخ[17/12/1396] : وقتی مردم برای گردش و تفریح در کشور خودشان راحت نیستند وآرامش هم ندارند ودر گردشگاهها امکانات خوب نیست برای همین به کشورهای دیگر میروند
 
صبوری [18/12/1396] : اتفاقا ایران خیلی جاهای دیدنی وبسیار جذاب دارد من نمیدانم خیلی هموطنان حاضرند با هزینه بسیار به ترکیه وتایلند وخیلی کشورهای دیگر بروند وپول خرج کنند ولی درکشور خودمان وبا هزینه کمتر ایراد میگیریم
 
نام: