پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷

  درباره ما

  گالری عکس

یکم خرداد ماه روز بهره وری و بهینه سازی مصرف و روز بزرگداشت ملاصدرا گرامی باد

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  راه‌کارهای گروه همگام با مردم برای استفادۀ بهینه شهروندان از فضای برزگو
[ دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ - 06:40:21 ]

راه‌کارهای گروه همگام با مردم برای استفادۀ بهینه شهروندان از فضای برزگو


چهارمین جلسه حضوری گروه همگام با مردم شامگاه ۱۲ اسفند در سالن دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اوز برگزار شد.

در این جلسه که حدود ۳۰ نفر شرکت داشتند علاوه بر برخی از هیئت مدیره و اعضای گروه، مهندس بازرگانی مدیر موزه مردم شناسی اوز نیز حضور داشت.


علی تیرزن هماهنگ کننده جلسه دستور کار را بررسی پیشنهادات در مورد استفاده بهینه از فضا و پیشگیری از خطرات احتمالی در ایام نوروز در برزگو و انتخاب اعضای هیئت مدیره اعلام کرد. گرچه به دلیل استقبال محدود اعضای گروه از جلسه انتخابات هیئت مدیره به سال جدید موکول شد اما پیشنهادات و راه کارهایی  برای استفاده بهتر از فضای برزگو در ایام نوروز مطرح شد.


یعقوب فقیهی، نورالدین صمدانی، ابو طالب کریمپور، یونس امیدوار، آجی مزرعی، جعفر راستگو، ساسان پیرزاد، محسن مهرآوران، عبدالعزیز خضری، محمد فروغی و شریف بازرگانی دیدگاه های خود را مطرح کردند.

جعفر راستگو ار اعضای هیئت مدیره اعلام کرد این گروه برای دریافت پیشنهادت و راه کارهای شهروندان  در امور مختلف تشکیل شده و کار اجرایی نمی کند. بخشدار قرار شد در جلسه حضور داشته باشند اما در ماموریت هستند و  برخی از مسئولان و اعضا نیز  به دلیل ماموریت یا شرکت در جلسات همزمان امکان حضور نیافته اند اما راهکارها منعکس می یابد.

جلسه در مواردی به موضوعات خارج از دستور کار کشیده شد که با تذکر برخی از شرکت کنندگان همراه بود. رئیس دانشگاه آزاد اوز  به عنوان میزبان جلسه نیز از برگزاری مراسم پیاده روی در جمعه ۱۸ اسفند از ساعت ۶ صبح از میدان ن والقلم تا  دانشگاه با همکاری انجمن تاگاره و منابع طبیعی و راه اندازی سینما در دانشگاه در آینده نزدیک  خبر داد.

جمع بندی جلسه و راه کارها در پایان به شرح زیر اعلام شد:

۱-مردم به شادی و تفریح نیاز دارند و نمی توان از حضور آنان در طبیعت یا تجمع در منطقه خاص جلوگیری کرد.

۲-باید برای جلوگیری از تردد زیاد از حد موتور سواران و عدم استفاده از کلاه ایمنی اقدام کرد.

۳-علاوه بر برزگو امکانات و شرایط برای سایر جاها نیز تدارک دیده شود تا از تجمع در یک منطقه خودداری شود.

۴- در نماز جمعه یا سایر تریبون ها مردم را به رعایت نظم و اصول راهنمایی و رانندگی توصیه کرد.

۵-برای ساخت پیست موتور سواری پیگیری کرد.

۶-برای برگزاری نمایشگاه آثار فرهنگی و هنری در ایام نوروز و ۱۳ در برزگو پیگیری شود.

۷-شهروندان از تردد بی مورد با خودرو و موتور به ویژه در روز ۱۳ در جاده خودداری کنند.

۸-برای جلوگیری از فروش مواد محترقه و لاستیک به خصوص در آستانه چهارشنبه سوری اقدام شود.


منبع: اوزامروز

 
   
نظرهای شما :  
ناشناس[14/12/1396] : چنانچه قرار باشه كه منطقه برزگو و يا ساير گردشگاههاي اطراف اوز داراي پيست موتورسواري باشد و نمايشگاه فرهنگي و هنري نيز در محل وجود داشته باشد يا برگزار شود پيشنهاد ميشود نسبت به ايجاد يك پارك مناسب براي تفريج اطفال و دانش آموزان ونيز امكانات بهداشتي و سرويس توالت سيار يا دايمي (آبريزگاه) و محل پارك وسايط نقليه زير نظر شهرداري و افراد خير احداث شود تا به محل دايمي گردشگري ايام عيد و ساير فصول تبديل شود و حتي مسافران عبوري از اين تسهيلات برخوردار شوند و در صورت لزوم مبلغي نيز از استفاده كنندگان مسافر ان عبوري نيز اخذ شود تا بخشي از هزينه نگهداري آن تامين شود. همچنين نصب تعداد زيادي سطل زباله براي حفظ بهداشت محيط زيست نيز ضروري ميباشد
 
حسین [14/12/1396] : از این جلسات تا حالا چی نتیجه ای داشته واینکه دورهم بنشینیم حرف بزنیم ولی نتیجه ای نداشته باشد مثل صحرا گردی عده ای هست که دارند عشق میکنند ودنبال کبابپزی وکبابخوری هستند
 
همشهري –[15/12/1396] : منطقه و دشت پير ميرالياس در گذشته كه جاده ارتباطي و دسترسي ماشين رو مناسب نداشت محل رويش گل نرگس اوز بود اما با ايجاد جاده حوالي گردنه ورا و سهولت دسترسي وسايط نقليه باعث شد كه اين منطقه كه از جذابيت طبيعي خاصي برخوردار بود با كندن پيازهاي گل نرگس توسط بعضي افراد، موقعيت خودرا از دست بدهد. حال با توجه به اينكه در اوز گروههاي محيط زيست دوستدار طبيعت وجود دارد جا دارد در يك منطقه حفاظت شده در زمينهاي منابع طبيعي وتحت كنترل و يا در اطراف پارك نوروز و ساير پاركهاي محله اي نسبت به كاشت پياز گل نرگس اقدام شود زيرا گل نرگس به آب چنداني نياز ندارد و عطر گل نرگس ميتواند فضاي عطر آگيني ايجاد كند. ياد آوري ميشود كه گل نرگس همراه با درخت نارنچ كه در فضل بهار داراي بهار نارنج ميباشد ميتواند هر مسافري را از ديدن و عطر آن لذت ببرد. البته شايد براي امسال فصل كاشت گل نرگس سپري شده باشد اما درخت نارنج در اطراف محوطه دانشگاه آزاد و پيام نور و دانشكده بهئاشت و ساير سازمانها همراه با كاشت درخت بومي و اصيل منطقه يعني كنار كه داراي سايه انداز و ميوه لذيذي ميباشد چهره خاصي ايجاد نمايد
 
نام: