جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷

  درباره ما

  گالری عکس

سوم خردادماه روزآزادسازی خرمشهرگرامی باد

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  برگزاری جلسه شورای پژوهشی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی اوز
[ شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ - 06:22:05 ]

برگزاری جلسه شورای پژوهشی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی اوز


 

جلسه شورای پژوهشی فرهنگی دانشگاه در ساعت 10 صبح مورخ 9/12/96 به دبیری مهندس محسن مهرآوران مدیر پژوهشی در دفتر رییس دانشگاه برگزار شد.

 

دبیر جلسه با بیان موضوع فعالیت های پژوهشی و دانش بنیان در راستای اتکای کمتر به شهریه دانشجو جهت منابع درآمدی دانشگاه اظهار کرد:

در جلسه اخیر روسای باشگاه پژوهشگران جوان در تهران درخواست شد مراکز،  برنامه های پیشنهادی سال 1397 را مدون و به تهران گزارش کنند.


رییس باشگاه پژوهشگران  برای نیل به خود کفایی دانشگاه خاطر نشان کرد:

دانشگاه آزاد اسلامی اوز امکانات کاربردی زیادی بوجود آورده است و اقدام به ساخت تالارهای کف تئاتر، سینما و ویدیو کنفرانس  کرده و مضاف بر برنامه های متنوع چون، نجات تخم مرغ، ساخت پل با خرپای ماکارونی، رقابت های مختلف و اخیرآ فعالیت در بخش انیمیشن، در بخش کشاورزی و با کاشت کاکتوس علوفه ای به  مساحت 5 هکتار وارد فعالیت های طرح های دانش بنیان گردیده است ولی هیچ یک هنوز به مرحله درآمد زایی نرسیده است.

وی با اشاره به بازدید روسای باشگاه های پژوهشگران از باغ کتاب در تهران، از راه اندازی تجهیزات علمی در طبقه دوم باغ کتاب صحبت و برای بازدید از این طرح در راستای بهره برداری از تجربیات و مشارکت توصیه کرد.

مهرآوران وجود آزادی عمل و نبودن سخت گیری مقرراتی برای اجرایی شدن برنامه های فرهنگی و پژوهشی و پیاده کردن طرح های اقتصادی و تجاری در مرکز اوز برجسته عنوان کرد و ابراز امیدواری نمود، باچنین وضعیتی صاحبان طرح همکاری کنند


 

پروانه پدرام، معاون دانشگاه، به برشماری برنامه های متعدی که در سال جاری صورت گرفته است پرداخت و با توجه به روزهای پایانی سال از اقدامات دیگر نیز خبر داد و گفت:

برنامه های پیش بینی شده برای سال بعد، راه اندازی سینما خواهد بود، که در حقیقت سینما برای شهر است، پنجمین دوره جشن فارغ التحصیلی و تحرک بیشتر فعالیت های گروه تئاتر عنوان کرد و یادآور شد برای انجام بعضی برنامه ها ضرورت دارد و با فعالیت گروه های فرهنگی شهر هماهنگی هم وجود داشته باشد تا تداخلی بوجود نیاید.

آمنه روستا، مدیر مالی دانشگاه، به تشریح چگونگی توزیع ردیف های بودجه ای و میزان تخصیص اعتبارات را مشخص شده عنوان و خاطر نشان کرد:

در هر اقدام ورزشی، فرهنگی و پژوهشی ضرورت دارد در قالب برنامه اعتبارات عمل کنیم.

وی در عین حال با تاکید به سخنان دبیر جلسه، یادآور شد:

مرکز اوز، پشتیبان برنامه های عملی است و با توجه به دیگاه رییس دانشگاه، هیچ طرحی برای اجرا با مشکل روبرو نمی شود.

روستا خواستار تشویق دانشجویان جهت امر پژوهشی و فعالیت های علمی توسط استادان شد تا محیط دانشگاه به محیطی فراتر از تئوریک تبدیل شود تا بدین گونه دانشجویان جذب شوند .

مدیرمالی از استادان رشته ها خواستار ایجاد انگیزه در دانشجویان جهت شرکت در برنامه های علمی و فرهنگی شد به گونه ای که دانشجو فکر نکند تنها در زمینه درسی خود باید فعالیت داشته باشد.

مهندس علیرضا خادم پور، مدرس رشته معماری، از نحوه تامین هزینه ها و همچنین قدرت دادن به دانشجو بواسطه حضور آنان در بسیاری از کنفرانس ها و یا نوشتن مطالب جهت مجلات و روزنامه ها صحبت کرد.


 

بهاره بهبین، مدرس رشته ریاضی، و فعال در زمینه های پژوهشی هم از برگزاری کلاس های درست نویسی که در حال برگزاری است صحبت کرد و از برنامه ای تحت عنوان اسطوره شناسی و حماسه نام برد که قرار است بعد از تعطیلات سال جدید برگزار شود.

وی در خصوص فعالیت دانشجویان در انجمن ادبی و دوره های کتاب خوانی نیز توضیحاتی داد.

مهندس نازنین حبیبی، مدرس رشته معماری، که دو کارگاه تری دی مکس و اسکچاپ را زیر نظر دفتر توانمند سازی دانشگاه انجام داده است و در مسئولیت انجمن تجسمی برای برپایی کارگاه آموزش نقاشی با تدریس استاد مدعو از تهران نیز خواستار برگزاری دوره هایی مفید برای دانشجویان شد که به آنان مدارک نیز داده شود.

این مدرس دانشگاه، از طرح میدان نیایش واقع در پردیس دانشگاه، که قرار است توسط دانشجویان انجام پذیرد صحبت کرد و خواستار بهره گیری از استادان در کارگاه های مختلف جهت بهره مندی دانشجویان شد .

مهندس محمد حسین نیا، مدرس رشته مکانیک، نیز خواستار بالا بردن سطح علمی دانشجویان با برگزاری دوره های مربوط به هر رشته شد.


شیما رحمان پور، مدیر دبیرخانه و دفتر توانمند سازی دانشگاه، با بیان برگزاری کارگاه های مختلف توسط جمعی از استادان، خواستار شرکت دیگر استادان در راستای برگزاری کلاس های آموزشی و کاربردی زیر نظر دفترتوانمند سازی شد .

وی از دو دوره کلاس اسکچاپ و تری دی مکس که توسط مهندس نازنین حبیبی انجام شده بود نکاتی را عنوان کرد.


 

مهندس احسان امیری، مدرس رشته کامپیوتر، و فعال در برنامه های متعدد پژوهشی و فرهنگی نیز به طرح سوالاتی در خصوص زمان بندی برنامه های پژوهشی با توجه به تغییرات جدید در باشگاه پژوهشگران جوان و همچنین امکان انجام برنامه در خارج از دانشگاه ولی با نام دانشگاه پرداخت و پیشنهاد داد:

دفاتر تخصصی توسط دانشجویان رشته عمران یا معماری با کمک استادان آن رشته راه اندازی شود و فعالیت های مختلف دانشگاه به بیرون برده شود.

 مهندس سعید امیری، دیگر مدرس رشته کامپیوتر و فعال در زمینه پژوهش، از وجود برنامه های متنوع در دانشگاه نکاتی را یادآور شد و افزود:

باید به سمتی حرکت کرد تا دانشجویان اقدام به ترتیب همایش ها کنند تا از این طریق به جذب دانشجو بیشتر برای برنامه های کاربردی اهتمام شود.

وی با اشاره به نمونه برگزاری گردهم آیی ها که سالانه در شهر های مختلف، ترتیب می یابد، پیشنهاد داد دانشجویان را به صورت اردو به این نمایشگاه ها برده شوند که باعث بوجود آمدن انگیزه در آنان شود.

امیری در خصوص فعالیت های ورزشی نیز خواستار تشکیلاتی شدن برنامه های ورزشی و شرکت در بازی های استانی در سال آینده شد.

عبدالعزیزی خضری، رییس دانشگاه، از لزوم تداوم چنین جلسه هایی صحبت و اظهار کرد:

جایگاه پژوهش را باید ارج نهاد و خواهان بیان دیدگاه های مختلف و تبادل دیدگاه های استاد و دانشجو شد.

وی با بیان نیروی انسانی محدود در دانشگاه، بر حمایت از طرح های عملی تاکید کرد.  

فاطمه قاسمی، مدرس رشته علوم قضایی، خواستار برگزاری ماهانه جلسات پژوهشی همچون سابق شد و خاطر نشان کرد:

خوشبختانه محیط دانشگاه انجام هر برنامه ای را میسر ساخته است وی با بیان کارهای انجمن علوم قضایی، خواستار مشارکت پیگیرانه دیگر استادان برای ارتقای آموزش های غیر درسی  دانشجویان شد.

جلسه در ساعت 11:30 خاتمه یافت

 
   
نظرهای شما :  
اوزی[12/12/1396] : کاش جلسهای برای ارتقای اوز در شورای پژوهشی دانشگاه میگرفتید سال 96 هم بپایان رسید و خبری از ارتقای اوز نشد وکسی هم هیچ اطلاع رسانی نمی کند شورای اوز هم انگار نه انگار در این رابطه مسئولیتی داردواحتمالا یادشان رفته باید ارتقایی صورت بگیرد
 
همشهری[12/12/1396] : تلاشهای دانشگاه آزاداوز در هر زمینه ای برکمتر کسی پوشیده است ولیاین باعث نمیشود که انتقاد نشود چرابیشترین پول خیرین بایستی صرف دانشگاهها شودکه تاحالا 50درصد بازدهی علمی نداشته اند
 
یعقوب[13/12/1396] : کاردانشگاه که کارهای تجاری واین چیزها نیست دانشگاه بایستی دنبال گسترش علم وپژوهش کیفی باشد
 
کارمند[14/12/1396] : این همه. جلسه. می گزارید. بک جلسه. هم برای. بررسی وجوانب. ارتقای اوز به. شهرستان بگذارید. که. مهم ترین. درخواست. مردم اوز است تا مردم با نظر مسولین. ودست اندر کاران. ارتقای. اوز.اشنا. شوند
 
نام: