جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷

  درباره ما

  گالری عکس

سوم خردادماه روزآزادسازی خرمشهرگرامی باد

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  فیشور به عنوان یکی از ده روستای دوستدار کتاب /کاشان پایتخت کتاب/ مهاباد، دزفول، صدرا و یزد شهرهای خلاق در ترویج کتابخوانی معرفی شدند
[ چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۶ - 05:39:37 ]

فیشور به عنوان یکی از ده روستای دوستدار کتاب

/کاشان پایتخت کتاب/ مهاباد، دزفول، صدرا و یزد شهرهای خلاق در ترویج کتابخوانی معرفی شدند

 

در چهارمین همایش دوره معرفی پایتخت کتاب ایران که در تالار وحدت تهران روز سه شنبه 8 اسفند 96 برگزار شد.


روستای فیشوردر حضور فروغ هاشمی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اوز،مهندس شاکر عبدی، عضو شورای اسلامی و فاطمه گل حقیقت مجری روستای دوستدار کتاب از فیشور که در مراسم اختتامیه حضور داشتند، در ردیف 10 روستای برگزیده دوستدار کتاب ایران معرفی و مفتخر به جوایز نقدی


 

و لوح از دست وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گردید.

پیام دانش:

این موفقیت به فعالان امر کتاب و کتاب خوانی به ویژه


 

فاطمه گل حقیقت، مجری برنامه دوستدار کتاب و دانشجوی رشته گرافیک دانشگاه آزاد اسلامی اوز، از طرف هیات امنای دفاتر دبی و اوز، استادان، دانشجویان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی اوز تبریک گفته می شود.


*در آئین اختتامیه چهارمین دوره؛

«فهلیان» برگزیده برگزیدگان جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب شد


روستای فهلیان از توابع شهرستان ممسنی در استان فارس عنوان برگزیده برگزیدگان را در چهارمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب کسب کرد.

آئین اختتامیه چهارمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب و طرح معرفی و انتخاب پایتخت کتاب ایران، بعدازظهر امروز سه شنبه ۸ اسفند با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین شهرداران و دهیاران شهرها و روستاهای برتر این جشنواره ها در تالار وحدت در تهران برگزار شد.


 

 در این مراسم برگزیدگان چهارمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب به شرح زیر معرفی شدند و لوح تقدیر و مبلغ ۳۰ میلیون تومان جایزه نقدی به آنها اعطا شد.

روستاهای اسفیدان (بجنورد)، امام زاده بزم (بوانات)، دهنو لوداب (یاسوج)، فیشور اوز بزنج (اسفراین)، فداون (کاشمر)، روستای شرف آباد (اشکزر)، قادیکلای بزرگ (قائمشهر)، حسین آباد کارخانه (بهار)، باصدی (رامهرمز)

همچنین در این مراسم روستاهای زیر شایسته تقدیر شناخته شدند:

مومن آباد، مربچه، سن سن، اسفندیار، حصار زبرخان، عربخیل، گل بستان، محمد صالحی، عشایری کلات  و ناچیت.

بر اساس همین گزارش روستای فهلیان از توابع شهرستان ممسنی در استان فارس عنوان برگزیده برگزیدگان را در چهارمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب به خود اختصاص داد.

همچنین در چهارمین دوره طرح انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران، شهر کاشان  هم به عنوان چهارمین شهر پایتخت کتاب ایران معرفی شد ولوح تقدیر به امضای وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی و کشور و ۳۰ میلیون تومان جایزه نقدی و ۲۵ میلیون تومان حواله کتاب  را دریافت کرد.

همچنین در این مراسم شهرهای مهاباد، دزفول، صدرا و یزد به عنوان شهرهای خلاق در ترویج کتابخوانی معرفی شدند و لوح تقدیر به امضای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، کمیسیون ملی یونسکو و ۱۰ میلیون تومان حواله کتاب به آنها تعلق گرفت.

*منبع: مهر

 
   
نظرهای شما :  
دلسوز [9/12/1396] : ضمن تبریک به فیشور از اینکه اوز پایتخت نشد دلگیرم و از اینکه کارگروه پایتخت کتاب اوز را از پیش برنده این موضوع میدانست و ازپپتانسیلهای سایر افراد نتونست استفاده کنه دلگیرم
 
سردارنوروزی_ کاریان کهن[9/12/1396] : 🌹بسم الله الرحمن الرحیم🌹 بدین وسیله حسن انتخاب روستای فیشور واقع دربخش کهن اوز به عنوان یکی از روستاهای برتر((دوستدارکتاب)) درچهارمین جشنواره سراسری کشور درتهران به مردم شریف ومتدین فیشور ومدیریت کتابخانه عمومی حاج امیر میرزائی و دهیاری وشورای اسلامی ومردم شهر وبخش اوز وعموم لارستانی ها صمیمانه تبریک وتهنیت عرض نموده وتوفیق وسربلنذی بیش از پیش عزیزان را در تمامی سطوح اجتماعی , فرهنکی , اقتصادی , هنری , ورزشی وغیره از درگاه خداوند سبحان مسئلت می نماید.
 
اوزی[9/12/1396] : حیف که او پایتخت کتاب نشد، بایدکارگروه واداره ارشاد به عملکردشان نگاه کنن.
 
عبدالرحمن صالح [9/12/1396] : تبریک به مردم فشور میگویم که افتخاری برای شهر اوز و منطقه هستند
 
ابراهیم احمدی[10/12/1396] : بررسی عملکرد ها و آسیب شناسی هر موضوع از جمله طرح پایتخت کتاب می تواند موثر باشد و این جانب به عنوان یکی از اعضای کارگروه آمادگی خود را برای تبیین شرایط ، ویژگی ها و اقدامات اعلام آمادگی کرده و در هفته جدید نیز در این مورد مطلبی خواهم نوشت. اما برای قضاوت در هر موضوعی نیاز به آشنایی با آن موضوع ، شرایط رقابت، امکانات، محدودیت ها و.... داشت.
 
ندا [11/12/1396] : متوجه کامنت آقای احمدی نشدم درست منظورش نرسانده بود
 
یزدانی[11/12/1396] : صمیمانه به مردم وتلاشگران فرهنگی فیشورو موفقیت این افتخار تبریک میگویم
 
هشمهري دلسوز[12/12/1396] : در اين چند روز بعد از اعلام نتايج بررسي پايتختي كتاب، براي دوستداران كتاب اوز، از جمله شخص بنده كه انتظار انتخاب شدن اوز را داشتم ولي نشد بسيار روزهاي سختي بود هرچند شايد شخصا در اين زمينه نقشي نداشته ام وفقط بعنوان يك همشهري انتظار آنرا داشتم . زيرا در صورت انتخاب شدن اوز، ميتوانست براي شهر و مردم اوز امتيازات ويژه اي داشته باشد. از آنجائيكه دربعضي پايگاههاي خبري مطرح شده است اوز در ميان 20 شهر منتخب نهائي از ميان 150 شهر كانديد شده ميباشد به غير از كاشان اسامي چهار شهر بعدي نيز اعلام شده است اما مشخص نشده است كه اوز در ميان 20 شهر نهائي در چه جايگاهي قرار گرفته و در صورت امكان امتياز 20 شهر نهائي به ترتيب اعلام گردد. همچنين وجه مشخصه كاشان كه از امتياز بالائي برخوردار شده است شامل چه مواردي بوده است كه بتوان به عنوان تجربه مورد استفاده و اطلاع دوستداران كتاب قرار گيرد. واكاوي علل شكست يا انتخاب نشدن اوز ميتواند بسيار مفيد باشد كه نقاط ضعف در چه زمينه هائي بوده است.البته هميشه گفته اند در پس هر شكستي ميتواند پيروزي باشد ولي آنچه كه مسلم است رقابت ميان 150شهر كه بسياري از شهرها از نظر وسعت و جمعيت و سوابق تاريخي فرهنگي و صنعتي گردشگري و علمي و ... قابل مقايسه با اوز و هم سنگ اوز نبوده وبسياري از آنها داراي امكانات بسياري ميباشند از جمله خود شهركاشان يا يزد يا شيراز و .....لذا بايددر شيوه و روش انتخاب نمودن شهرها بايد معيار و شاخصهاي ديگري در نظر گرفته شود همانگونه كه در مسابقات كشتي و وزنه برداري در سطوح مختلف وزني افراد به رقابت ميپردازند و براي هر وزني مقام كسب ميشود در زمينه انتخاب نمودن شهري بعنوان پايتخت كتاب ايران نيز بايد رقابت در سطوح مختلف مطرح باشد شهرهاي بزرگ داراي امكانات بسيار زيادي از هر نظر دارا هستندولي شهرهاي كوچك از چنين امتيازي برخوردار نيستند و سال قبل كه اوز بعنوان شهر خلاق انتخاب گرديد حتما بخاطر يك سري ويژگيهاي خاص بوده است. در سالهاي آتي حتما رقابتها مابين شهرهامختلف و تعداد بيشتر خواهد بود.البته همينكه در سال قبل بعنوان شهر خلاق انتخاب گرديد و تنها شهر براي اين عنوان بود نيز شايسته تقدير از كارگروه اوز و افراد دست اندكار ميباشد و در اين رابطه افراد گروه ومردم و كتابخانه ها و كتاب فروشي ها و مدارس و اداره ارشاد و سايد موسسات آموزشي تجربيات خوبي كسب نمودند و در سالهاي آتي چنانچه اوز قصد كانديد شدن داشته باشد از اين تجربيات ميتوان بهترو بيشتراستفاده نمود . البته ناگفته نماند كه هر ورزشكاري يا تيمي ورزشي براي اينكه جايگاه و رتبه و مقام خودش حفظ كند بايد بسيار تلاش نمايد و نگه داشتن مقام خود و دفاع از آن كار بسيار سختي است ولي نبايد نا اميد شد. كتاب خواندن و دعوت از نويسندگان و شعرا و مقامات مسول كشوري براي معرفي نمودن اوز نميتوان به راحتي بدست آورد. در يك سال اخير ورود نويسندگان و شعر و مقامات ادارات ارشاد و مطرح شدن اوز در زمينه فرهنگي اقدام مثبتي بوده است هرچند نتايج اين فرهنگ سازي در دراز مدت براي مردم اوزبه بار مينشيند و اثراتش بلند مدت خواهد بود
 
نام: