شنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۷

  درباره ما

  گالری عکس

یکم اردیبهشت ماه، روز بزرگداشت شیخ مصلح الدین سعدی شیرازی گرامی باد.

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  جلسه هم اندیشی مشترک کارکنان با انجمن نمایش شهر و دانشگاه آزاد اسلامی اوز برای رونق هنر نمایش، تئاتر و سینما
[ چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - 05:20:13 ]

جلسه هم اندیشی مشترک

کارکنان با انجمن نمایش شهر و دانشگاه آزاد اسلامی اوز برای رونق هنر نمایش، تئاتر و سینما

 

 

با حضور رییس انجمن نمایش و مدیرگروه هنری صحنه، جمعی از اعضای انجمن نمایش دانشگاه و ریاست دانشگاه آزاد اسلامی اوز به منظور بررسی راه های رونق برنامه های هنری تشکیل جلسه دادند.


 

رئیس دانشگاه با بیان نقش دانشجو در ایجاد و رونق دانشگاه اظهار کرد:

برنامه هر دانشگاهی بایستی روی مهارت پروری و بروز استعدادهای جوانان استقرار پیدا کند و جامعه دانشجو بنا به ذات دانش پژوهی بیشتر از هر قشری ضرورت دارد، با فعالیت های عملی استعدادهای درونی خود را بروز دهد و مسئولان نیز موظفند زمینه های امکاناتی را فراهم سازند.  وی یادآور شد:


 

 دانشگاه آزاد اوز حتی زمانی که در مدرسه اجاره ای فعالیت داشت با وجود امکانات بسیار ضعیف، کارهای عملی در هر رشته ای  را برنامه ریزی  و بر انجام  آن اصرار داشت.

 

عبدالعزیز خضری با ابراز امیدواری از شتاب بیشتر در انجام هنرهای نمایشی از راه اندازی بزودی سینما خبر داد


 

وی با بیان حضور بهاره بهبین که به اتفاق مهندس احسان امیری مسئولیت سینما را عهده دار هستند، حضور فعالان عرصه هنرهای نمایشی را در دانشگاه آزاد اوز غنیمت شمرد و بر همکاری جدی تر در این بخش تاکید کرد و افزود:

امروز دومین جلسه ای است که در این رابطه تشکیل می شود.


 

در نشست روز دوم


 

مرتضی هاشمی، رئیس انجمن نمایش، و


 

مهندس علیرضا خادمپور، مدیر گروه نمایش صحنه، نیز حضور داشتند که هر دو از وجود مجموعه سرپرستی متفکر و امکانات تکنیکی مناسب ابراز رضایت و بر ضرورت بهره گیری از امکانات مطلوب تالار کف تئاتر و سینما و هر نوع حمایت فنی و فیزیکی و ارایه سوژه های نمایشی تاکید کردند.


بهاره بهبین از استادان، مهندسان ناصر خضری، محسن مهرآوران، پروانه پدرام، آمنه روستا، شیما رحمان پور و زینب آگاهی در این راستا صحبت و خاطر نشان کردند:

دانشگاه آزاد اوز در راستای خواسته جوانان با نهادهای فرهنگی بخش همگامی و در بعضی موارد پیشگامی کرده است و علاقمند است در پاسداشت رسالت فرهنگی و نیات خیر نیکوکاران از امکانات در جهت بروز استعداد های درونی  دانشجو و غیر دانشجو و آگاهی بخشی استفاده به عمل آید.


 

عبدالوهاب کریمی،


 

نعیم منفرد،


 

سعید احمدی، نگین غفوری، زینب آگاهی، محمد سعید رضائی


 

از دانشجویان عضو انجمن نمایش دانشگاه آزاد نیز در رابطه با داشته ها و نداشته ها صحبت و خواستار استفاده از تالار نمایش کف تئاتر خیام (خیریه محمد صدیق پیرزاد) به صورت یک سویه و چند سویه، افزایش قابلیت های نورپردازی و فعالیت های تمرینی در مکان های درون شهر شدند.

در جلسه همچنین به لزوم استفاده از حضور گروه های نمایش شهرهای همجوار نیز اشاره و بر وجود همکاری های مراوداتی در راستای بهره مندی متقابل از نبوغ هنری فیمابین تاکید شد.


در آخر جلسه عبدالوهاب کریمی دانشجوی دانشگاه آزاد اوز پیگیری کار روی سوژه ای را برعهده گرفت تا مراحل تمرین و اجرا برای عموم را طی کند. وی متعهد شد جلسات انجمن نمایش دانشگاه در فواصل زمانی تشکیل شود و با مسئولان به رایزنی و تبادل نظر بپردازد.


پروانه پدرام معاون دانشگاه با تاکید بر حمایت و همراهی دانشگاه با همه گروه ها و کانون های دانشگاهی و حتی غیر دانشگاه اظهارکرد: لازم است جوانان پیش قدم شوند و از امکانات موجود استفاده کنند. در بعضی موارد می توان از این فعالیت ها درآمدزایی کرد و به عنوان شغل نیز به آن ها نگاه کرد. وی دعوت از گروه های نمایش شهرهای دیگر را کاری مثبت و در راستای تبادل دیدگاه، فن و استعدادها مفید دانست.


مهندس محسن مهرآوران، مدیر پژوهشی، با ابراز منعطف بودن ساختار چینش نیمکت های جایگاه تماشاگران و احتمال تغییر تجهیزات نور تالار کف تئاترخیام دانشگاه خواستار مشارکت همه گروه های فعال هنری شد.


پایان بخش جلسه تاکید بر اشتراک مساعی همه نیروهای هنری در امر نمایش بود که شهر را به سمتی پیش ببرند تا تئاتر فعالیت مرتب داشته باشد همان گونه که سینما روزانه و یا چندبار در روز برنامه پخش دارد.

 
   
نظرهای شما :  
فعال هنری [25/11/1396] : اوز انجمن تاتر دارد ولی حمایت خاصی از انجمنهای فعال تاتر نمیکند وحرکتهایی که دراوز میشود فقط تلاش بعضی دلسوزان تاتر هست تا انجمن تاتر
 
دانشجو[25/11/1396] : کاردرتاتر وقتگیرو پردردسر است وقت هرکس را زیاد میگیرد و درآمدی هم ندارداگر اداره ارشاد کاری کند تا گروهها حمایت مالی شوند میشود امیدوارشد
 
مادر[25/11/1396] : خیلی خوبه فعالیتها ولی چندشب پیش رفتیم تاتر علیمردانخان و بلیط10هزارتومن ایا اینهابه بقیه فعالیتها هم کمک میکننِ.واینکه یک نکته من4فرزندکوچکداشتم و40هزارتومن گفتم ندارم لاقل این که سه ساله است برندارید یک خانم با بی ادبی گفتم به من ربطی نداره و زمان برای ما خیلی مهم الان هم در میبندیم ای کاش به جای زمان و به فکر درآمد بر روی اخلاق و ادب هم گروها کار میکردن میگفت ما داریم فرهنگ سازی میکنیم ولی فرهنگی نه در رفتلر و نه در کلامشان ندیدم انگار فقط به فکر پر کردن جیب بودن.لطفا لطفا لطفا پیام من را بزنید گفتن تاتر اموزشی است اما دل بچه من شکست و این جواب کدام اموزش است.
 
حاجیان[25/11/1396] : علیمردان خوب و خوب هم بازی کردند ولی اگر بجای خانم حسینی آقای باغی بود روایت حکایت تماشاگر پسندتر میشد
 
سمیه[25/11/1396] : بهای بلیط چرا اینقدر گران شما آمدید بمردم خدمت کنیدیا تجارت و کاسبی 10هزار تومن خیلی زیاده
 
شهره حبیبی[25/11/1396] : کوشش برای رونق تیاتر وسینما خوشحال کننده است ولی منهم با کسانیکه معتقدند بایستی از گروههای تیاتر شهرهای دیگر دعوت بعمل آید موافقم
 
فدایی[26/11/1396] : من نظرات این مادر گرامی را درک میکنم وامیدوارم انجمن های تئاتردر وضعیتی قرار داشته باشند که بتوانندبرای این خانواده های علاقمندان تسهیلاتی در نظر بگیرنداما باید اضافه کنم تا پروژه ای بخواهد روی صحنه بیایدمراحل پردردسری باید طی شود منظورم اینست پروژه تئاتر واقعآ هزینه زیاد میبردومن به مسئولین گروه صحنه پیشنهاد میکنم بصورت شفاف بیلان مالی نمایشنامه علیمردان خان را شامل هزینه ها و درآمد بلیط فروشی و سهمی که به هرکدام از دست اندرکاران رسیده منتشر کنند
 
فهيمه[26/11/1396] : مادر درست ميگه زمان مهم است وسر ساعت نه اينكه با ترس و فشار بريم تاتر ببينيم ارزش نداره.مسئولشون كي هست،چرا اينقد پول واسشون مهمه؟به عوامل هم پول ميدن؟بچه كه دوست داره ببينه نميفهمه هم كه براي سنش خوبه يا نه ولي دلشكسته شدن بچه خيلي ناراحت كننده است.
 
در تاييد نظر مادر و سميه :[26/11/1396] : در تاييد نظر مادر و سميه : در شهرهاي بزرگ هم بليط 10هزار تومان نيست هدف از اجراي تئاتر فرهنگ سازي براي مردم اعم از مردم و مجريان و گردانندگان ميباشد لذا براي افراد عيالوار و تعداد فرزندان كوچك بهاي بليط بايد نيم بها باشد و براي حركت نامناسب بليط گيرنده و گفتار و كلام و بيان ايشان بسيار متاسفم. براي چنلين مسوليتهائئ افرادي آگاه و باظرفيت گمارده شوند
 
تماشاگر [26/11/1396] : باغی ولطافت عالی بازی کردند وگریم لطافت هم عالی بود
 
دوست[27/11/1396] : با سلام بنده به عنوان عضوی از گروه صحنه و با توجه به بیانات ٭مادر٭ لازم دانستم توضیحاتی را عنوان نمایم ایشان به چند نکته اشاره کرده اند که به ترتیب به آنها میپردازم... ابتدا فرموده اند، آیا اینها به بقیه فعالیتها هم کمک میکنن که واقعا متوجه منظورشان نشدم درباره ی بهای بلیط گفته اند که ۱۰ هزار تومان زیاد است و من ۴فرزند داشتم و گفتم یک نفر رو حساب نکنید و... دوستان ما در هنگام فروش بلیط، وجه گرفته شده رو منوط به استفاده از هر صندلی قرار داده اند و اگر کسی دوست داشت فرزندش را روی پایش قرار دهد بلیط از او گرفته نشود در ضمن در سالن صندلیهای چوبی و تکمیلی وجود داشت که آن هم با مبلغ کمتر در اختیار مردم قرار دادیم و ایشان که میخواستند فقط پول سه صندلی را حساب کنند با توجه به صندلی چوبی تقریبا با همان پول برای هرچهار نفرشان‌میتوانستند بلیط تهیه کنند و اینکه به ایشان گفته شده ‌که ما باید در سالن رو ببندیم به این‌معناست که درواقع تماشاگران وارد سالن‌ شدند و نمایش شروع شده و اگر ایشان حتی تقاضای تخفیف یا هرچیز دیگری داشتند باید زودتر از ساعت شروع اجرا می آمدند که اقدام‌کنند نه همان موقع که قرار است در رو ببندند در کنار همه ی این مسائل اول اینکه باید این فرهنگ بوجود بیاید که انسان علاوه بر غذای جسم به غذای روح هم نیازمند است و قطعا برای هر دوی آن باید بها بپردازد... در مورد زیاد بودن بهای بلیط نوشته بودند، اما آیا میدانید که این کار حاصل چهار ماه و نیم تلاش مداوم یک تیم ۱۸ نفره ست که از خانه و خانواده و بچه هایشان زده اند که برای فرهنگ سازی شهر خدمت کنند،گروه نمایشی صحنه امسال سه کار ارائه داد و کل سال همه ی این بچه ها سنگ تمام گذاشتن بدون هیچ چشمداشتی،واقعا فکر میکنید ۱۰۰۰۰ تومان مبلغ بالاییست!!! ما تمام هزینه های این تئاتر را بدون هیچ اسپانسر یا منبع مالی پرداخت کردیم...غیر از وقت و زمانی که برای این کار گذاشتیم، هزینه ی بسیار زیاد لباس و دکور و تبلیغات و غیره و غیره داشتیم که دور از برآورد دوستان است.. بسیار غیر منصفانه ست که تصور شود بلیط ۱۰۰۰۰ برای درآمد زایی است،کاش از قیمت بلیط تئاتر در شهرهای دیگر هم آگاه بودید،البته که در کنار تئاتر،در حال فرهنگ سازیهای دیگر از جمله اجرای به موقع نمایش که همان احترام به وقت تماشاگران است،احترام با انتخاب دلخواه صندلی و رزرو برای کسانی که زودتر اقدام کنن ،با توجه به این موارد بعید میدانم دوستان ما بد اخلاقی و یا بی احترامی به کسی کرده باشند در پایان ،اگر شما احساس کرده اید که مورد بی احترامی قرار گرفته اید عذر خواهی ما را بپذیرید و از شما دعوت به عمل می آید که در اجرای سانس دوم روز جمعه تشریف بیاورید و استفاده کنید و ما هیچ وقت راضی به شکسته شدن دل هیچ بچه ای نیستیم ...
 
فهيمه[27/11/1396] : آقاي يا خانم دوست حق با شماست ولي ادب در عوامل بيروني اصلا نيست قبول كنيد ومتاسفانه قبول كنيد كه فرهنگ و رفتار به اجراي زياد نيست.شما گفتين اگر روي پاهاش بشينه پول نميگيرين واقعا اين توجيه درستيه؟بليط گران نيست ولي نه براي همه سالها شهرستان بودم و اونجاها خيلي از بچه هاشون از اوز كارهاي بهتري داشتند ولي غرور نداشتن و مناسب مي پوشيدن و خوب و با ادب رفتار ميكردن هنرمند زير نظر دقيق است بيشتر دقت كنيد و من به مدير اداره تون ميگم بايد دقت كنه كه همه رو نفرسته ميدون اوز كه فرهنگش خوب بوده پس خراب نكنيد صحبت مادر نگران كننده و غمناكه
 
دانشجو [27/11/1396] : به نظر من بهاي بليط در برابر زحمات و وقتي كه گذاشتن خيلي هم كمه اميدوارم روزي برسه كه بعضي از افراد ارزش واقعي كار دوستان زحمت كش امور فرهنگي رو بدونن.
 
علی[27/11/1396] : تشکر از دوست که واقعیتی از تئاتر اوز برشته تحریر درآورده اند همه نظر ایشان را قبول میکنم واضافه میکنم برای اینکه یک تئاتر آماده برای اجرا شود خیلی وقت میبرد وخیلی هم پر هزینه است. البته من دونظر کامنتدهندگان را قبول دارم. 1. برخورد ناپسند کسانی که بلیط را میفروختتد 2. دادن بیلان مالی تا همه پی بخرج ودرآمد ببرند برای گرده صحنه آرزوی موفقیت دارم وواقعآ زحمت کشیده اند
 
صالحی [28/11/1396] : توضیحات دوست توضیحی قانع کننده واز سر دلسوزی است وما مردم باید قدر این جوانان را که بخاطر شهر ومردم وقت و انرژی خود را صرف این کار هنری کرده اند بدانیم وتشویقشان کنیم
 
سهیلا [28/11/1396] : آکارهای خیر زیادی دراوز میشود چه اشکال دارد پول خیری باشد و به کسی مثل مادر کمک شود تا بتواند همه هزینه بلیط یا بلیط نیم بها دریافت کند
 
فاطمه[28/11/1396] : اداره ارشاد و انجمن نمایش چه نقشی در همکاری مالی با گروههای تئاتر دارند؟
 
شهباز رستمی [28/11/1396] : شما که ازتئاترنوشتید بهتر است 26 بهمن 1340 هجری .شمسی سالروزدرگذشت سيدعلی نصر بنيادگذار تئاتر ايران رایادآوری ونامش را گرامی بدارید
 
نام: