جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷

  درباره ما

  گالری عکس

سوم خردادماه روزآزادسازی خرمشهرگرامی باد

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  اموزش اقتصاد ساده نیاز امروز به قلم نوشاده نوشادی
[ يكشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۶ - 06:49:47 ]
اموزش اقتصاد ساده نیاز امروز به قلم نوشاده نوشادی

می خواهیم بازگشتی داشته باشیم به بزرگداشت ۹ دی و توقفی بر سخنان تامل برانگیز سرگرد امیر جاهدی، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ناحیه لارستان، که در سالن الزهرا اوز به مناسبت روز بصیرت اظهار داشت روز 9 دی سال ۱۳۸۸ به بعد از جنس اقتصادی اجتماعی است که راه برون رفت ان ایستادگی و مقاومت و جلوگیری از ایجاد شکاف بین مردم و مسئولین می باشد.

نتیجه تصویری برای بحران اقتصاد جهانی

با اشاره به این نکته که بحران اقتصاد جهانی مخصوصا فشارهای اقتصادی موجود در کشورمان دارای بیشترین انعکاس در تاثیر گذاری وضعیت و افکار عمومی می باشد به گونه ای که فرمایش شد مقام معظم رهبری نیز سالهاست تاکیدشان به دولت ها این بوده که روی ترمیم مسائل اقتصادی تمرکز شود.

نگارنده به عنوان یک فرد عادی حاضر در مراسم از اساتید خود انتظار داشتم از چنین مسائل مهمی که گاه در فرصت های بسیار اندک مطرح می شود به گزارش گذرا اکتفا نکنند و با تسلط و اگاهی که به امور دارند این بحث را بازگشایی نمایند ولی متاسفانه چنین می نماید رسانه های محلی ما تعداد ارقام گزارش های خود را به مسابقه گذاشته باشند چنانکه فرصت مکث و تامل در هیچ نکته ای را نداشته باشند حتی در مورد مهم ترین مسئله مطرح روز !

نتیجه تصویری برای بحران جهانی اب

اگر توجه کنیم در بحث بحران جهانی اب که تهدید جدی محسوب می شود علاوه بر اینکه تدابیر کلی از طرف مقامات و مسئولین دولتی اتخاذ می شود به ترویج فرهنگ مصرف درست اب نیز پرداخته می شود.

پر واضح است استفاده بهینه از اب توسط مردم نمی تواند راهکار کلی برون رفت از بحران باشد و تدابیر کلی و گسترده ملی و حتی جهانی کلید گشایش است اما هیچ کس نیز نمی تواند منکر تاثیر شگرف اموزش عمومی در این رابطه باشد.

بدیهی است ساختار بحران ها می تواند تعریف یکسانی داشته باشد چنان که در بحث بحران اقتصادی نیز اگر چه راهکار اصلی و کلی تدابیری است که در سطح جهانی و ملی کلید می خورد با این حال می توان اموزش ساده عمومی علم اقتصاد را قطعه مهم جورچین برون رفت از بحران اقتصادی متصور شد.
نتیجه تصویری برای علماقتصاد

فهم اقتصاد و موضوعات اقتصادی در چگونگی مدیریت مالی و سرمایه گذاری های شخصی نقش محوری در زندگی را ایفا می کند.

اموزش مهارت های زندگی در خانه و مدرسه از جمله اموزش ساده علم اقتصاد در شرایط کنونی از اهمیت حیاتی برخوردار است.

نداشتن سواد مالی مخصوصا در بین جوانان ما خود به نوعی مضاعف بر تشدید شرایط گردیده است.

اقتصاد موضوع پیچیده ای است که در بسیاری ازکشورها از اولویت مهارتهای اموزشی سطح مدارس قرار گرفته است و با پی ریزی طرح های متنوع به دانش اموزان راه های موفق تجارت و رسیدن به استقلال مالی را اموزش می دهند به گونه ای که در سنیین پایین نیز قدرت ومهارت کار افرینی و مدیریت مالی را تا حدودی بدست می اورند.

در صورتی که علی رغم تاکید وسفارشاتی که به طور مکرر از جانب اساتید به سیستم اموزشی کشورمان می شود هنوز حرکت چشمگیری در این راستا صورت نگرفته و متاسفانه کم نیستند فارغ التحصیلانی که سالها در یک مغازه با حقوق ناجیز به شاگردی مشغول می شوند بدون اینکه انعطاف ویا جرات تغییر در شغل خود داشته باشند.


نتیجه تصویری برای دستمزد اندک

ایا جوان برومندی که سالها از دستمزد اندکی بر خوردار است با وجود تورم شکننده نخواهد بود؟ استقامت به معنای تحمل تا چه حد می تواند کارساز باشد ؟ به هر حال این استقامت به نکته پایان خود می رسد. پس بر خورداری از سواد مالی لازمه تقویت ایستادگی خواهد بود.

شاید برخی نداشتن سرمایه و یا کار را توجیه قضیه قرار دهند در صورتی که با وجود مثالهای مشابه یعنی بودن بسیاری افراد از خانواده ضعیف ولی موفق در کار ان هم در اجتماع مشابه با شرایط یکسان چنین استدلالی را رد می کند .

در سخنان سرگرد امیر جاهدی از مقاومت نام برده شد که به نظر می رسد در معنی کلامی تنها تحمل منظور نشده بود بلکه مقاوم سازی خود در برابر فشار اقتصادی را می توان به توانمند سازی علم اقتصاد از طریق اگاهی عمومی به این علم نیز تعبیر کرد

اینکه اقتصاد خرد واقتصاد کلان چیست و چه تفاوتی با هم دارند؟

چرا قیمت برخی کالا ها افزایش وقیمت برخی کالا ها کاهش میابند؟
تغییرات نرخ بانکی چه تاثیراتی بر اقتصاد کشور می گذارد ؟

چرا نرخ بیکاری مهم است و چگونه باعث رکود می شود؟

تورم وراههای مبارزه با تورم وامان ماندن از ان چیست؟
شاخص های مهم اقتصاد کدامند و راههای بازاریابی سرمایه گذاری و توانمندسازی خود در پیچیدگی مالی دنیای امروزی چه هستند و دیگر مواردی که لازم است از طریق اولیا و مربیان به فرزندان انتقال داده شود.

نتیجه تصویری برای آموزش اقتصاد به فرزندان

خانواده ها در بحث اموزش اقتصاد به فرزندان تنها صرفه جویی را مدنظر قرار می دهند در حالی که در امدزایی مهارتی است که کمتر به ان توجه شده است و متاسفانه بیشتر دختران و پسران ما تا سنین جوانی پول مخارج خود را مستقیما از والدین می گیرند و زمانی که به عنوان یک فرد مستقل وارد اجتماع می شوند سالها دوران خامی خود را می گذرانند تا بر پایه ازمایش، خطا و اشتباه اموزش ببینند دقیقا چیزی که در شرایط سخت اقتصادی کنونی مجالی برای ان نیست.

پس انشاله با متمرکز شدن دولت در اولویت قرار دادن اقتصاد درون مرزی با توسعه و ترویج علم اقتصاد عمومی مانع از ایجاد هرگونه شکافی بین مردم و مسئولین باشیم.
 
   
نظرهای شما :  
مسعود[8/11/1396] : مطلب خوب و جالبی است البته منظور نویسنده دقیقآ مشخص نیست چی بوده انتقاد یا پیشنهاد
 
مریم[8/11/1396] : نوشاده خانم دستت درد نکند با این نوشتنهایت ولی چرا هیچ عکسی در این خبر نیست
 
محمود[8/11/1396] : تشكر نويسنده محترم كه تلاش داشته اند با پيوند بين مسائل مختلف مربوط مربوط به هم به اهميت نقش اقتصاد در جامعه بپردازند
 
فريدون نامی[8/11/1396] : بسیار عالی به مطالب زیر بنایی یعنی اقتصاد درخانواده و..اشاره وموشکافی شده است امید است از این مطالب ارزنده نهایت استفاده را ببریم و آنرا عملی سازیم.
 
نامی[8/11/1396] : خدا قوت به خانم نوشادی به نظرم برای راههای درآمد زایی یکی از بهترین راهها آموزش انواع درآمد و راه درآمدزایی باشد که می توان با برگزار نمودن اینگونه آموزشها به خانواده ها به این مهم رسید . آموزش و پرورش هم با توجه به آموزشهای مختلف که به عنوان واحدها ی درسی دارد می تواند این نوع آموزش را به عنوان یک واحد درسی در اختیار دانش آموز قرار دهد . با این شیوه می توان فرد را به درآمدزایی تشویق نمود . با تشکر طیبه نامی
 
احمد صالحی زاده[8/11/1396] : مقاله زیبا دلنشین سرکار خانم نوشاندی مطالعه شد نگارنده مقاله را مورد تقدیر میدانم آن شالله شاهد مقاله دیگری از آن بانو باشیم
 
رضائی[8/11/1396] : هدف من از نوشتن این سطور تلاش کوچکی ست برای پاسداشت قلم و تجلیل از اهل قلم و تقدیر از بانوی فرهیخته اهل قلم که قلم خود را به سالوس نیالود بانو نوشادی نویسنده آزاد اندیش و صاحب ذوق که در خلوت خود آنچه در دل دارد بیرون ریخته و ماندگار میکند هر چند که در دیار ما اهل قلم آنچنانکه باید و شاید مورد تجلیل قرار نمیگیرند و گاه نامهربانانه چشم بر قلمشان بسته و مطالبی ناخوشایند را در قالب کامنت از خود بر جا میگذارند که اینکارشان مسلما مورد پسند هیچ انسان خردمندی نیست اهل قلم بودن در این دوران که مشکلات و غمها حرف اول را میزند نعمتیست که این بانوی شایسته قدر این موهبت الهی را دانسته و در راه حمایت از دردمندان قلم فرسایی میکند.
 
صفورا[8/11/1396] : تشکر بخاطر نوشتن این مطلب با موضو ع اقتصادی
 
بانو[8/11/1396] : مطالب. باید. روشن تر. وبدون. لفافه. گفته. شود. تا مردم. بهتر. وملموس تر. متوجه. شوند. دروران این. قبیل مطلب. نوشتن. دیگر تمام. شده است. نویسنده. به. نوعی. خود. سانسوری. دچار. شده است
 
ابراهیم نجم دینی [9/11/1396] : راهکار توصیه می شود
 
نسرین[9/11/1396] : به نظر من نویسنده به موضوع مهمی اشاره کرده بود.آشنایی فرزندان ما با اقتصاد و آموزش آنها در بکار گیری مهارتهاو شناخت مشکلات و خطرات بکار گیری سرمایه از همان ابتدا گام بسیار موثری است که یقینا در آینده ما میتوانیم شاهد نتیجه مثبت آن در جامعه باشیم.
 
رند[9/11/1396] : دست شما درد نكند خانم نوشادى به خاطر نگارش مطلبى كه همه انسانها به طور روزمره با ان،در مواردى ،در چالشى سخت به سر ميبرند.از اين رو اشنايى با مسائل اقتصادى،انچنان كه به ان اشاره داريد،چه در عرصه كلان و چه در موارد ريزتر ان،از اهميت شايانى برخوردار است.اشنايى با مقوله اقتصاد نه تنها به برنامه ريزيهاى روز مره اقتصادى ما،بلكه به درك و فهم ما در تصميمات در اين زمينه از طرف مقامات،چه در سطح كشورى و چه در سطح شهرى كمك ميكند.
 
بلقیس[9/11/1396] : احسن باید خوشحال باشیم که یکزن دراوزاینقدر قشنگ مینویسند
 
محمود [10/11/1396] : من 2بار خبر را خواندم ولی چیز مهمی دستگیرم نشد
 
نام: