شنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۷

  درباره ما

  گالری عکس

یکم اردیبهشت ماه، روز بزرگداشت شیخ مصلح الدین سعدی شیرازی گرامی باد.

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  رسانه ها نمودار توسعه پایدار محلی و منطقه ای می باشند به قلم سردار نوروزی
[ چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 06:50:09 ]
رسانه ها نمودار توسعه پایدار محلی و منطقه ای می باشند


 نتیجه تصویری برای سردار نوروزی اوز

به قلم سردار نوروزی، عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی اوز 

در تاریخ معاصر ذی نقش ترین عامل گردش چرخ حیات بشری تبلیغات است و در این راستا تداوم رشد رسانه های نوشتاری «به ویژه از بعد تبلیغی و مکتوبی ماندگار» در مقوله های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، پزشکی، قضایی، نظامی و امنیتی با وجود ضربه پذیری شدید از جانب سایت های اینترنتی و فضای مجازی نشانگر اهمیت و نقش اثرگذار و جذاب آن و نیاز غیر قابل انکار انسان در عالم مادی و معنوی است.


نتیجه تصویری برای رسانه های مکتوب

در صورتی که با بیداری و هوشیاری و ظرافت در کار عمل شود کما فی السابق عرصه رسانه های مکتوبی فعال و پویا خواهد ماند. برای به حرکت در آوردن اهرم های سازنده و نیرو بخش جامعه تبلیغات گوناگون بسیار مفید و اثرگذار می باشد.


 نتیجه تصویری برای تبلیغات ثابت

در میان انواع تبلیغات ثابت دیواری یا در فضای باز، دستی، پلاکارد، تلویزیونی، کلیپ صوتی، اینترنتی و غیره جای پای تبلیغات نوشتاری هم چنان محسوس و پررنگ و فوق العاده است! بیشتر پیام ها، رد و بدل شدن قراردادها و پروتکل های بین و هرگونه تعامل و دادستد المللی «علیرغم توسعه و نفوذ چشمگیر نقش اینترنت و تسریع کار به اتکای رسانه های مجازی» هم چنان برشاخ نوشتار می چرخد!


نتیجه تصویری برای نقش رسانه

در دنیای امروز نقش رسانه ها و مطبوعات در زمینه آگاهی بخشی عمومی به خصوص انعکاس لحظه به لحظه اخبار، چالش ها، نارسایی ها، کج روی ها، قانون شکنی، جلوگیری از تخلفات، ارائه پیشنهادات، راه کارها، معرفی استعدادهای برتر و خلاق، بیان واقعیت ها، ضرورت ها و مصلحت های روز جامعه انکار ناپذیر است.

انسان خلاق و مؤمن به آرمان های ملی و دوستدار مردم همواره در جستجوی راه حل های آسان و کم هزینه تر در جهت رشد و توسعه شهری و روستایی می باشد و در هیچ زمان، هیچ مکان و تحت هر شرایطی با توجه به داشتن آگاهی های لازم از شرایط زندگی مردم و کم و کیف وقایع و رویدادهای همه جانبه اجتماعی و فرهنگی و غیره که بر سرنوشت اقشار مختلف مردم تأثیرگذار است بیکار و بی خیال نمی تواند باشد و تجزیه و تحلیل و نقد و تفسیر خط مشی مدیریت حاکم بر جامعه از رسالت های انسانی و حقوق مادی و معنوی خود و همنوعان خویش بر می شمارد و سعی به عمل می آورد به اتکای تجارب و دانستنی های علمی خویش برکند و تند، زشتی و زیبایی و شکوفایی مفید امور به نفع هموطنان و کشور خویش اثر بگذارد.

بدیهی است چنین تکلیفی منحصر به قشر و صنف و فکر خاصی نیست، بر دوش همه آحاد مردم به ویژه نخبگان و آگاهان جامعه بیشتر سنگینی می کند.

عموم مردم و مسئولان خواه دارای هر شغل و مقام و منصبی که باشند نباید نسبت به راه و روش و عملکردهای مرسوم در جامعه خویش که به طور مستقیم و غیر مستقیم بر زندگی عمومی اثر منفی و مثبت به جا می گذارد بی تفاوت باشند.

نقش افشاگری و تبلیغات و اطلاع رسانی در این مورد بسیار با اهمیت و مفید و سازنده است.

همان طوری که برای شناسائی و عرضه و فروش اجناس در بازار انجام تبلیغات و معرفی کالا به طریق مختلف شرط اول رونق کسب و کار و بازار فروش است، در فعالیت های اجتماعی، فرهنگی و غیره نیز هرگونه اقدامی در این مورد اجتناب ناپذیر و از اصول اولیه سیاست گذاری و مدیریت و تشکیلات سالم اداری و کشورداری می باشد.

در راستای تحقق این اهداف آرمانی انسان خواهان رشد سازندگی، خودکفائی همه جانبه ملی، رفاه و آسایش عمومی، استقرار عدالت اجتماعی و حراست از قوانین و مقررات مدنی و جزائی نقش آموزش و تبلیغات هدفمند به دور از سیاست های دروغین و کاذب در امر اطلاع رسانی و تبیین و تشریح اهداف مردمی انکار ناپذیر و غیرقابل توجیه است.

بنابراین، در چنین خط مشی درک نقش تبلیغات و تعامل سازنده رسانه ها و مطبوعات بر دوش آحاد مردم مخصوصأ کسانی که چرخ رشد و پیشرفت جامعه به دست توانمند آن ها به حرکت در می آید حائز اهمیت بسیار است.


نتیجه تصویری برای رسانه های تصویری، شنیداری


این جاست که رسالت نوشتار و تبلیغات مکتوبی دوصد چندان اهمیت پیدا می کند. با یک پیام مکتوبی توسط مطبوعات به ویژه رسانه های تصویری، شنیداری می توان بسیاری تغییرات و تحولات به وجود آورد و خیلی از اهداف و توانمندی های ملی را از این رهگذر جامه عمل و رشد و پیشرفت پوشاند.

کسانی که دستی در نوشتار، جراید، مجلات، تبلیغات و آگاهی بخشی عمومی دارند غالبأ از میان طبقات متوسط جامعه و کم برخوردار از منافع مادی و ثروت عظیم و همه سویه ملی هستند به همین دلیل باید سخت مراقب هرگونه انحراف و تقلب و تخطی در اشاعه تبلیغات کاذب و مسموم کننده توسط مجریان و متولیان سرنوشت مردم باشند و بر ضعف و قوت و پس رفت و پیش رفت امور نقش بالفعل ایفا نمایند و با توجه به این که به عنوان چشم و چراغ و راهنما و جهت دهنده افکار عمومی محسوب می گردند باید به درستی و به دقت و به موقع و در چارچوب قانون و پرهیز از هو و جنجال و قیل و قال وظایف خویش را به نحو احسن و مطلوب انجام دهند و بکوشند که ضمن نقد و تفسیر مسایل مبتلا به سرنوشت و مقدرات عمومی با نوشتار مفید و شفاف بر اصلاح امور در راستای برانگیختن افکار عمومی و تبلیغات صحیح اثر مثبت بگذارند.
نتیجه تصویری برای فرهنگ نویسندگی و روزنامه نگاری

فرهنگ نویسندگی و روزنامه نگاری باید مصداق عینی صداقت، وفاداری، امانتداری، شهامت و جرأت و ایثار و نثار در خدمت میهن و مردم باشد
و از پوشاندن حقایق «به هردلیل» باید جدأ خودداری شود که دانسته و ندانسته چنین روشی به مرور هوای مسموم و آلوده و بیمار جایگزین آزادی مشروع و حق طلبی و تنفس هوای سالم و با نشاط می گرداند.

منبع: فصلنامه با پیام دانش اوز، شماره چهارم
 
   
نظرهای شما :  
منتقد[4/11/1396] : ح=جناب آقای نویسنده از نوشتار خوبتان تشکر میکنم ولی یک ایرادی که بشما میگیرمجملات و کلمات تکراری در مطالبتان زیاد است که میشود کوتاهتربنویسید و مطمینآ علاقمندان بیبشتری از مطلب بسیسار خوبتان استفاده خواهند کرد ببخشید جسارت شد
 
طرفداران. ارتقای. اوز[4/11/1396] : در مورد ارتقا که. همه. موارد. را به. سال. اینده. موکول. کرده اند قرار است که بخشها. درجه. بندی شوند به. شاخصها یی مانند. زیر ساختهای. اجتماعی. سیاسی. فرهنگی. بهداشتی. اموزشی. وغیره. وما. باید. در این. مدت. کمبودهای اوز. ازنظر. اداراتی. مانند. دادگاه. ثبت. اسناد. شبکه بهداشت. ودرمان. رفع. نماییم. تا مشکلی. نداشته. باشیم
 
بهزاد [5/11/1396] : آقای نوروزی ناز قلمت رسانه نقش دارد ولی موانع خنثی جلدی آن هرچی بخوای وجود دارند که این نقش خیلی کم رنگ شده
 
اوزی[5/11/1396] : در شرایط جدید. نویسندگان. وخبر نگاران. باید موجز. ومفید. بنویسند. واطلاع رسانی تشریحی. دستوری. ویا حالت نصیحت و.......چندان. مقبولیتی. ندارد
 
کاریان کهن[6/11/1396] : حناب آقای سردارنوروزی فخر کاریان وکاریانیها هستند ولیدر نوشتنهاو جلسات بیشتراز ضروت انگشتان و لسان خود را به زحمت میاندازنذ
 
نام: