شنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۷

  درباره ما

  گالری عکس

یکم اردیبهشت ماه، روز بزرگداشت شیخ مصلح الدین سعدی شیرازی گرامی باد.

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  نشست پرشور گروه مجازی همگام با مردم در دانشگاه ازاد اسلامی اوز
[ سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 06:49:05 ]
نشست پرشور گروه مجازی همگام با مردم در دانشگاه ازاد اسلامی اوز

بخشداری، اداره ورزش و جوانان و مسئولان بیمارستان پاسخگوی حاضران شدندپیام دانش:

جلسه گروه مجازی همگام با مردم را میشد در ردیف همایشاتی به حساب اورد که همه با روحیه پرسشگری و پاسخگویی و با علاقه شرکت کرده بودند.علی تیرزن کار اداره جلسه را به خوبی انجام داد و چنان چه برنامه راس ساعت مقرر یعنی ساعت 18 شروع می شد بر برجستگی آن می افزود.

جلسه با ده دقیقه تاخیر شروع شد و یعقوب فقیهی قرآن خواند و پس از سخنان ابتدایی مجری، محمدحسین آتش فراز، بخشدار، صحبت کرد.احمد خضری، مدیر مسئول نشریه پسین اوز، نویسنده موارد مطرح شده بود که اکثر مباحث را به زیبایی در دفتر نگارش نموده بود و آن را در پایان خواند.

هر چند مسئولان به سئوالات پاسخ دادند اما به نظر می رسید بیشتر پرسشگران به طور کامل از جواب دریافتی قانع نشده بودند. همچنین سه ارگان مهم حضور و مشارکت داشتند ولی با توجه به حجم بالای سئوال و کثرت مسئولان ظاهرآ زمان مقرر 3 ساعته کافی نبود.

روی هم رفته جلسه پرباری بود و از مدیریت گروه، جعفر راستگو، عضو شورای اسلامی استان فارس و اعضای هیأت مدیره در برپایی همایش جا دارد قدردانی شود.به دعوت گروه مجازی همگام با مردم جمعی بالغ بر 65 نفر در تالار شیخ سعدی(خیریه حاج محمدامین کمالی) دانشگاه آزاد اسلامی اوز از ساعت 18 روز یکشنبه مورخ یکم بهمن ماه 96 اجتماع کردند و به مدت 3 ساعت به صحبت های بخشدار، رئیس اداره ورزش و جوانان و مدیر بیمارستان عبدالحمید امیدوار گوش فرا داده و عیناً شرح جلسه در زیر درج می شود:سومین جلسه حضوری گروه مجازی همگام با مردم با حضور بخشدار، رئیس اداره ورزش و جوانان و اعضای شورای اسلامی شهر، رییس دانشگاه آزاد، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسئولان و همکاران نشریات پسین و پیام اوز و اعضای گروه همگام با مردم و مدیران بیمارستان امیدوار و روسای هیأت های ورزش بخش اوز تشکیل شد.

این جلسه در ساعت 6 و 10 دقیقه با تلاوت قرآن توسط یعقوب فقیهی در شامگاه شنبه مورخ 1/11/96 در تالار شیخ سعدی دانشگاه آزاد اسلامی اوز برگزار شد. علی تیرزن دبیر جلسه ضمن خیر مقدم به حضار گفت:از احساس مسئولیت شما سپاسگزارم و از حضور مسئولان نیز سپاسگزاری کرد. بخشدار اولین سخنران بود که از حضور مسئولان و اعضای شورا سپاسگزاری کرد و گفت پویایی فراوانی در مسائل اجتماعی در بخش اوز وجود دارد و این یکی از پتانسیل های مهم این بخش است، بدیهی است این اجتماع و همراهی می تواند در رشد و توسعه جامعه اثرگذار واقع شود.

محمدحسین آتش فراز در ادامه اظهار داشت که گروه های مجازی دارای پیامد های مثبت و منفی است.وی با نام بردن از نوشاده نوشادی وی را محترم دانست و از نوشته ها و مقالات ارزشمند این بانو قدردانی کرد و در مورد دستور جلسه گفت : اتباع بیگانه در ایران به 2 دسته تقسیم می شوند:

افراد مجاز و غیرمجاز .

در مورد افراد مجاز گفت آنان نیز 2 دسته شامل هنجار شکنها و افرادی که مطابق قانون کار و زندگی می کنند می باشند، که ما با هنجار شکنان کار داریم.

با اشاره به این که بسیاری از عزیزان هنجارشکن و غیر هنجار شکن با حمایت مردم به خاطر دلسوزی و انسان دوستی در این شهر حضور دارند و حمایت فوق نیز باعث شده است تا تجمع اتباع بیگانه در این شهر زیاد باشد.

بخشدار اظهار داشت ما به نیروی کار احتیاج داریم چون به اتباع بیگانه دستمزد کمتری پرداخت می شود. وی خلاصه کرد که با هنجارشکنان و کسانی که مجوز لازم ندارند برخورد قانونی می شود.

سیدیوسف حسینی رییس اداره ورزش و جوانان سخنران بعدی بود که ضمن اظهار خرسندی از تشکیل جلسه گفت: هر چند این تجمع نشأت گرفته از فضای مجازی است ولی باز قابل احترام و من حاضر به پاسخگویی هستم.

حسینی ضمن اشاره به سرانه ورزشی کشور اظهار داشت فضای ورزشی اوز مطلوب و بالاتر از کشوری است ولی از حد جهانی آن فاصله زیادی داریم و گفت رشته کاراته از مرز بخش، شهرستان، استان و کشور فراتر رفته و وارد شاخه جهانی شده است. در سوارکاری نیز در استان و کشور مطرح است.

در رشته شنا بعد از 16 سال راکد بودن استخر شنای شهرداری، به مدت 5 سال آن را اداره کرده و افزون بر 6 هزار نفر آموزش دیده اند و آخرین فعالیت این رشته، اعزام تیم شنا شهرداری به مسابقات فیروز آباد بود و بین 5 شهرستان ، تنها ما از یک بخش حضور داشتیم .

در فوتبال میزبان سه شهرستان بودیم و این رویدادها در کمتر شهرستانی در ورزش های مختلف انجام می گیرد. حسینی افزود 23 هیأت ورزشی داریم که 5 هیأت مردانه و بقیه زنانه هستند که بالاتر از بعضی شهرستان هاست. در پاسخ پرسش کنندگان (یونس امیدوار،ابراهیم احمدی، محمود محبی، محسن محبی، ناصر خضری ، محسن مهرآوران، فروغ هاشمی، نوید خادمپور، پروین لطافت، محمد خواجوی و نورالدین صمدانی) در باشگاه بدنسازی 200 خانم عضو باشگاه و دارای بیمه هستند . در حال حاضر 4 باشگاه ورزشی در بخش های بانوان و آقایان فعالیت دارند. رییس ورزش و جوانان گفت متأسفانه در بخش ورزشی همگانی فعالیت کمی داریم که باید تقویت و فعال شوند وی با بیان این که مدت 2 سال است که هیأت امناء نداریم بودجه ما از درآمد سالن های ورزشی است و در سال 96 هزینه و درآمد استخر برابری کرده است و ما آب را هر متر مکعب 2 هزار تومان خریداری می کنیم .

در طی سال اخیر هیچ اعتبار دولتی برای حقوق و مزایا پرداخت نشده است اما اعتبارات دولتی در شهر و روستا در بخش عمرانی به ما کمک شده است ، حسینی در ادامه پاسخ به پرسش کنندگان گفت:

چارت سازمانی ورزش و جوانان اوز یک نفر است که تا کنون محقق نشده است و کارکنان بدون دستمزد و بر اساس حس وطن دوستی و علاقه فعالیت می کنند . همچنین افزود زمین ورزشی در شهر کمبود داریم که شورا و مسئولان باید حمایت کنند.

در آخرین حسابرسی انجام گرفته وی از مقروض بودن اداره ورزش و جوانان به مبلغ 58 میلیون تومان اشاره کرد که تقاضای همکاری داشت. ساسان پیرزاد رییس هیأت کاراته پیشنهاد کرد که فعالیت ورزشی را به صورت مکتوب و تصویری اشاعه دهیم تا خیران کمک کنند و از پتانسیل هایی مختلف بهرمند شده و هیأت امناء باید تشکیل داد. جعفر راستگو مشکل ورزشی اوز را فضا ندانست و تشویق ورزش های قهرمانی را راه حل قرارداد. وی نیز پیشنهاد تشکیل هیأت امناء را داد. شیخ عبدالکریم دانشی پیشنهاد کرد که رییس ورزش و جوانان مطالب و مسائل ورزشی اوز را در نماز جمعه توضیح دهند. رییس ورزش و جوانان گفت: تجهیز استخر سونا، جکوزی و غیره به عهده شهرداری است ساختمان آماده است اما شهرداری اقدام نکرده است . قبلأ اگر کسی به ورزش کمک می کرد معادل آن مالیات دهنده معاف می شد ولی حالا قانون تغییر کرده است و عملی نمی شود وی با اعلام این که دارای سایت ورزشی هستیم از سخنان دانشی هم استقبال کرد. در مورد بازی های بومی و محلی سال گذشته جشنواره در اوز برگزار شده ولی جایگاه آن در اوز خالی است که باید بیشتر تقویت شود. حسینی به تشکیل هیأت امناء کارآمد و تعریف شده لازم دانست نه رسمی در حال حاضر نیز در حال مشورت و رایزنی با شورا هستیم . پس از استراحت 15 دقیقه ای ، علی تیرزن از جعفر راستگو و فؤاد کاویانی به خاطر پذیرایی سپاسگزاری کرد و گفت به نیابت از دکتر عاقل، رییس بیمارستان وحید علمدار و مجید حلاجی در جلسه حضور خواهد داشت. وحید علمدار مدیر بیمارستان اظهار داشت : بحث اصلی ما موضوع افاغنه است. زایشگاه از هر 5 زائو، 3 زائو افغانی هستند و به دلایل مختلف از پرداخت هزینه خودداری می کنند و تقاضا نمود که آنان با مراجعه به فرمانداری بیمه شوند . هتلینگ بیمارستان و ساختمان بیمارستان مورد ایراد است که در سال های 93 و 94 بودجه جذب نشده و عقب هستیم. در حال حاضر به صورت محدود عمل می کنیم. بخش ال دی آر(LDR) بسیار مهم است و باید ساخته شود. بیمارستان اوز با کمک خیرین ساخته شده و اداره یافته است که تشکر می شود. بنا داریم مجمع خیرین تشکیل دهیم که امیدواریم ما را یاری دهید . در حال حاضر متخصصان مختلف در بیمارستان حضور دارند . موافقت اصولی برای بخش آی سی یو در حال اقدام است که ان شاءالله بزودی اقدام شود . متخصص تغذیه جذب گردیده است و افزود که هزینه درمان بسیار بالا است . یونس امیدوار نماینده هیأت امناء طی سخنانی گفت حدود 70 هزار مراجعه کنندگان سرپایی و یک هزار زایمان و سه هزار جراحی در بیمارستان امیدوار داریم که ممکن است مشکلات هم درآن وجود داشته باشد . جا دارد از زحمات رییس و کارکنان بیمارستان سپاسگزاری شود . ما در سال های گذشته آینده نگری نکرده و جذب بودجه نکردیم و حالا ممکن است مشکل داشته باشیم .
جعفر راستگو نماینده شورای استان فارس گفت:
درمورد بحث بیمارستان دوستان در بخشداری توضیحاتی دادند که ما هم آن ها را به مردم منعکس ساختیم که بعضی آن را نپذیرفته و گفتند مستندات لازم است. علمدار در پاسخ به پرسش کنندگان( نورالدین صمدانی، محمود محبی، محسن محبی، آزاده شفائی) گفت: برای نوبت می توانید تلفنی وقت رزرو کنید و یا تشریف بیاورید و وقت بگیرید از نظر متخصص در مضیقه بوده و طرحی دادیم و آینده سیستم اینترنتی و تلفن راه اندازی می شود .
در مورد تنزل بیمارستان از درجه 1 به درجه 2 گفت درجه روی درآمد تاثیر دارد و درآمدها کم می شود و روی اعتبارات اثر گذار است اما به نظر شما این تنزل درجه آیا خدمتگذاری کم شده است ؟ بیمارستان فقط 5 نمره کم آورده است و آن آیتم ها را داشتیم ولی ثبت نشده است ما کارشناس تغذیه نداشتیم ، فیزیوتراب نداشتیم و این ها نمره داشتند. اگر درجه 2 شدیم خدمت رسانی 2 نشده است و 1 است و این روی خدمات اثر ندارد ولی روی اعتبارات ما اثر گذار است .

یکی از دلایل کم شدن امتیازات این بوده که گفته می شد بیمارستان جدید ساخته می شود پس روی بیمارستان امیدوار نباید سرمایه گذاری شود و این مشکل ساز شد . امسال 27 نفر نیروی شرکتی حجمی جذب شده اند و 192 ساعت از آنان خدمت خریدیم و پرداخت انان بابت کار است باید 2 شیفت کار کرد تا بتوانند به سقف ساعات کاری خود برسند .چون طرح طرح تحول به قوت اولیه حرکت نکرد پزشکان از بیمارستان به مطب ها بازگشتند . ابراهیم احمدی در مورد پیشینه بیمارستان اوز صحبت کرد و گفت در حال حاضر بیمارستان اوز از نظر کمی و کیفی افت داشته است و مسئولان باید اول مشکل را پذیرا باشند تا پس از آن راه حل انجام دهیم. وی گزارش ریاست بیمارستان در مورد کمک خیرین در سال95 را مستلزم اصلاح دانست و بعضی از مسایل بیمارستان را مطرح کرد که خواستار برطرف شدن آن ها شد و گفت من خبرنگار و دبیر هیأت امنا هستم و حضور من در بیمارستان الزامی است و نباید مانع حضور بنده شوند.
وحید علمدار اظهار داشت اوز بخش است و گراش و لار و خنج شهرستان است پس اعتبار بیشتری می گیرند . ویزیت عمومی کاهش یافته است و بیمارستان مریض اورژانسی را باید پذیرا باشد و مریض سرپایی باید در درمانگاه ویزیت شود .
بخشدار گفت چرا در شهر درمانگاه شبانه روزی نیست باید پیگیری شود. علمدار این که پرسنلی گفته ما جرأت حضور در جلسه را نداریم چون به حراست فراخوانده می شویم را نپذیرفت و گفت در دنیای امروز زورگویی نمی تواند باشد. بیمارستان جدید باید نماینده خیری پیگیری کند ،ربطی به کارکنان بیمارستان ندارد. دانشکده باید اقدام کند .

در مورد راه اندازی و مجوز بیمارستان جدید باید بزرگان حل و فصل کنند و مبلغ 55 میلیون خیرین مربوط به نیمه دوم سال بوده است. 246 پرسنل در بیمارستان است و این که برنامه ریزی نداریم حرف منطقی نیست و رد می شود و برنامه ریزی داریم . علمدار افزود در مسائل شخصی وارد نمی شویم .

جلسه در ساعت 20 و 45 دقیقه با صلوات بر محمد و آل محمد خاتمه یافت وسید یوسف حسینی از شهرداری سپاسگزاری کرد.
 
   
نظرهای شما :  
اوزی[3/11/1396] : دراین جلسه. نماینده. بیمارستان. سعی. می کند مسایل بیمارستان. را توجیه. وخوب. جلوه. دهند. در حالیکه. مردم. می بینند که. مراجعین. با مشکل وارسال. به لار وگراش. مواجه هستند. چرا. در گراش. ولار. پزشکان. از بیمارستان. وطرح. تحول. خارج. نمش وند. ولی در اوز متخصصین به. بیرون از بیمارستان. می روند. چرا. ریس بیمارستان اوز تنها. صبح. در اوز هستند. وبعداز لار هستند. چرا به کارمندان بومی. بها نکی دهند. ودر بیمارستان. جو. پلیس حاکم است. وضع. بیمارستان. مردم باید. قضاوت کنند. نه اینکه دریک. جلسه. همه کسی. انرا. توجیه. نماید. با این. سابقه. بیمارستان. اوز. یک عقب گرد. کامل. است
 
همسهری خطالب به شورا. وهیت امنا[3/11/1396] : با این. اوضاع. بیمارستان. شورای شهر. وهییت امنای. بیمارستان. باید. بیشتر ازاینها. برای. استقرار.شبکه بهداشت ودرمان در اوژ. اقدام. نمایند. تا اوضاع. بودجه. ان بهتر شود
 
کاسب. محل[3/11/1396] : انتظار. میرفت. جناب بخشدار. درباره. تاسیس. اداره. ثبت. اسناد هم که قول. انرا داده اند. صحبت می کردند. مردم. منتظر. این. اداره مهم. در اوز هستند
 
دانشجو. [3/11/1396] : علت. اصلی. اعزام. بیمار به. لار وگراش. وعدم. ماندگاری. پزشکان. در اوز. یکی. نبود کارامد ودلسوز در بیمارستان. ودوم. نبود تجهیزات. وعدم بخش. اس. سی. یو. در این بیمارستان. با سابفه. است. والسلام. متاسفانه. کسی هم. دنبال این کارها. وچانه زنی. برای گرفتن. این. امتیازات. نیست
 
کاوه [3/11/1396] : گزارش کاملی بود باید اینطور نوشته میشد جلسه پرباری بود فقط مسئولین برای پاسخگویی خیلی زیاد بودند ولی کسی خسته هم نشد
 
اوزی [3/11/1396] : جلسه شلوغ بنظرمیاد ولی کسی از ارتقای آوز حرفی نزده است درصورتیکه خواسته مهم واساسی مردم ارتقا ست واقعآ باید تاسف خورد همه سران یکجا جمع باشند ولی بحثی از ارتقا نکنند
 
علی [3/11/1396] : کامنتی درخبر قبلی جلسه کارکنان گذاشتم مربوطه به این خبر هم هست
 
پروانه [3/11/1396] : قراربود جلسه فقط برای بیمارستان باشد ولی خیلی کم به آن پرداخته شد واین از تخلفات رییس گروه مجازی همگام با مردم است وراستگو باید جوابگو باشند
 
ابراهیم احمدی[3/11/1396] : در جلسه مزبور این جانب و آقای یونس امیدوار از اعضای هیئت امنای بیمارستان حضور داشتیم اما هیچ کدام نماینده هیئت امنا نبودیم و دیدگاه های خود را بیان کردیم.این موضوع پس از قرائت صورتجلسه اعلام شد اما مجددا در گزارش نیز قید شده است. گرچه امکان انعکاس همه موارد مطرح شده نیست اما در بخشی که عنوان شده گفته ام حضور این جانب در بیمارستان الزامی است به خوبی منعکس نشده بلکه عنوان شد مسئولین بیمارستان تحمل پذیرش انتقادها را ندارند و به جای تلاش در راستای حل مشکل و افزایش انگیزه برای نیروهای مردمی با منتقدین برخورد شخصی کرده و حتی از دعوت از در مناسبت ها خود داری می کنند و....
 
آریدا جباری [3/11/1396] : موفق باشید. پشتکار همشهریان عزیز ستودنی است.
 
عالیان [3/11/1396] : جلسه خوبی بود ازهمه کسانی که این جلسه باشکوه را برگزار کردند باید تشکر شود
 
به مدیریت. بیمارستان اوز[4/11/1396] : علت اصلی کم شدن بیمار ودر نتیجه. کم شدن. در امد بیمارستان ۲. مورد است. اول باید. از خروج پزشکان متخصص. از بیمارستان. دلسوزانه. جلوگیری نمایید. ودوما. با ایجاد بخش. ای. سی. یو. که سبب ماندگاری. بیمار. واز عزام بیمار به شهر های. مجاور. جلوگیری میشود. وباعث. رضایت بیمار وایجاد. درامد. برای بیمارستان خواهد کرد. درهمه شهرهای مجاور. کما کان متخصص در بیمارستانها. هستند. باید به. لارستان. فشار بیاورید. تا متخصص جدید وجایگزیین. به اوز. بدهند. مدیریت اگر. دلسوزانه. حرکت. نماید. در بیمارستان. تحول. ایجاد میشود
 
حاضر درجلسه[4/11/1396] : حق با آقای احمدی است با وجود اینکه یاد آوری کردند که نماینده هیات امنا آقای امیدوار نیستند و قرار شد اصلاح شود ولی باز هم ....
 
امیر[4/11/1396] : نماینده هیأت امنا فرمایش كردند همه امور خوبه دربیمارستان پس مشکلی نداریم
 
شهروند در جواب پروانه[4/11/1396] : به نظرتون لازم نیست به خاطر تخلف دستبند به اقای راستگو بزنند
 
پروین[4/11/1396] : سالن خیلی شیک و دنوازی است ولی کاش ستونهای وسط نداشت
 
پاسلار[4/11/1396] : بیمارستان هر وقت مراجعه میکنی میگویند فلان دکتر نیست یا بروید مطبش یعنی چی
 
به اقای امیدوار[5/11/1396] : نیاید به حد اقل خدمت در بیمارستان راضی. باشیم بیمارستان اوز با این سابقه. به حال بدی. افتاده است. وبیشتر مردم. اوز. وبلوکات. به. لار وگراش. مراجعه می کنند. بیشتر متخصصین درحال خارج شدن هستند ومدیریت. دلسوزی. ندارد اگر با این روش. ادامه. پیدا کند. به. درمانگاه. تبدیل میشود با این مدیریت. نیم بند که با نیروهای محلی. وهییت امنا وخیرین. میانه خوبی ندارد. اینده. تاریکی در پیش. رو. داریم. هییت امنا یکدست. به همراه مردم. باشند. تا فکری به حال این بیمارستان. شود. درجال خاضر. ایجاد بخش. ای. سی. یو. ضروری است. نگاهی. به. خنج. وگراش. وشهرهای مجاور. نمایید. انها. درحال. افزایش. امکانات. ودکتر. هستند. ولی در اوز. امکانان ودکترها هم. مرتبا. کم. میشوند. ایا. ریس ومدیر بیمارستان که. کارها. را توجیه می کنند. کجای. کار هستند
 
خلاصه. کلام[6/11/1396] : بیمارستان. ومدیریت ان. تا بامردم. ونیروهای. بومی. وهییت امنا. نزدیک. نشود واز همت. خیران استفاده. نکند. باهم افت. کمی. وکیفی. پیدا خواهد. کرد. متاسفانه. ریس ومدیریت. فعلی. بیمارستان تنها به. دوران ریاست. خود. فکر. میکنند وهیچ برنامه ای برای. پیشرفت وتوسعه. وارایه خدمت بهتر. به مردم. ندارند هییت امنا بیمارستان. اوز هم. باید. کمی. ترمیم. ودچار. تحول. شود. وخودش. را کنار نکشد این بیمارستان. با همت. خیران. وهییت امنا. تا کنون. خوب. خدمت رسانی کرده ولی. الان همه. نیروهای. بومی. را به. حاشیه. رانده اند
 
نام: