دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷

  درباره ما

  گالری عکس

سی و ششمین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی گرامی باد

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  فروغ هاشمی :باشگاه پروانه اوزدرردیف هفت برگزیده باشگاه برتر کتاب خوان کشور شد
[ پنجشنبه ۲۱ دي ۱۳۹۶ - 00:05:22 ]

فروغ هاشمی:

باشگاه پروانه اوزدرردیف هفت برگزیده باشگاه برتر کتاب خوان کشور شد

 


رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اوز: با اعلام قرارگرفتن باشگاه کتاب و کتاب خوانه پروانه های اوز درردیف 7باشگاه برترایران، فعالیت های رو به گسترش کتابخوانی به ویژه در بین نونهالان "بخش اوز "را در موقعیت برجسته ای  قرار داده است.


 Image result for ‫فروغ هاشمی استاد دانشگاه آزاداوز‬‎

فروغ هاشمی با بیان مطلب فوق افزود:

از سال گذشته که اوز به عنوان شهر خلاق و از شهرهای اول در رقابت های گزینش پایتخت کتاب انتخاب شد، شور و شوق بیشتری در کانون های فرهنگی، کتابخانه ها و افراد فعال بوجود آمده است.

وی با قدردانی از همکاری کتاب خانه ها از تشکیل دبیرخانه باشگاه کتاب وکتاب خوانی در 6 ماه قبل نکاتی را ابراز و خاطرنشان کرد:

برای اجرایی شدن بهتر طرح جام باشگاه  کتاب وکتاب خوانی، این اداره از دو نفر کارشناس به نام های معصومه ابوطالبی و مینا حدادیان به عنوان تسهیل گرو آموزش دهنده به اوز دعوت کرد که در زمان حضور خود به مسئولان باشگاه ها آموزش های لازم را ارائه دادند که بسیار حایز اهمیت است.

هاشمی با بیان فعالیت باشگاه پروانه ها گفت:


معصومه هرمی به صورت خصوصی اقدام به تشکیل باشگاه و شرکت جمعی 12 نفره از نوجوانان کرد که خوشبختانه از بین 570 باشگاه کتابخوان سراسر کشور در ردیف هفت باشگاه برتر قرار گرفته است و بدین منظور برای تجلیل و انتخاب نهایی باشگاه برتر به تهران دعوت شده است.


   


رییس باشگاه کتاب و کتابخوان اوز با ارسال تصویر دونامه دعوت نامه کتبی دریافتی، از علی اصغرسیدآبادی  مدیرکل دفترمطالعات وبرنامه ریزی فرهنگی، گفت:

برابر این نامه ها از مدیرکل فرهنگ وارشاداسلامی فارس، مسول باشگاه پروانه ها واین جانب دعوت به عمل آمده است تا درآیین تجلیل از باشگاه های کتاب خوان شرکت نماییم. وی یادآورشد:

 خودم بخاطر امتحانات دانشگاهی قادربه شرکت نشدم ولی معصومه هرمی حضور پیدامی کند.


 

معصومه هرمی، مدیر باشگاه کتاب و کتاب خوان پروانه ها نیز با تشکر از برنامه های دبیرخانه باشگاه کتاب وکتابخوانی بخش اوز از همکاری و حمایت رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قدردانی و اظهار کرد:


به دعوت مدیرکل دفترمطالعات وبرنامه ریزی فرهنگی،وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عازم تهران هستم تا در جشنواره تجلیل از باشگاه های کتابخوان و انتخاب نهایی باشگاه برتر شرکت کنم.

هرمی در خصوص زمان و مکان جشنواره گفت:

این جشنواره ساعت 14 امروزپنج شنبه 21 دی ماه 96 در باغ کتاب ترتیب یافته است که در آن 7 باشگاه برتر کشور مفتخر به دریافت لوح می شوند و علاوه بر آن باشگاه برتر کشور انتخاب می شود.

مسئول باشگاه پروانه کتابخوان اوز در رابطه با چگونگی تشکیل باشگاه یادآورشد:

باشگاه پروانه ها را باشگاهی خصوصی و بدون وابستگی به اداره یا کتابخانه ای معرفی کرد.

هرمی با بیان دریافت 12 کتاب از معاونت فرهنگی وزارت ارشاد، درخصوص نوع کتاب های مورد مطالعه شرکت کنندگان درباشگاه، خاطرنشان کرد:

 

جمعی 12 نفره از نوجوانان و به صورت آزاد و در سنین 13، 14 و 15 ساله در باشگاه جمع شدند و چهارشنبه های هر هفته و به پیشنهاد خود کودکان در مکانی تجمع و برداشت خود از کتاب مورد مطالعه برای همدیگر بازگو می کردند.

او افزود: چند جلد دیگر از جمله کتاب توران میرهادی به انتخاب خودم در اختیار اعضای باشگاه نهاده شده است که بسیار موردتوجه آنان قرار گرفت به گونه ای که موقع حضور در بعضی مجامع مثل بیمارستان با احساس و به صورت قصه برای بیماران تعریف می کردند.

معصومه هرمی درآخرصحبت خود ابراز امیدواری کرد:

باشگاه پروانه بتواند امروز و درباغ کتاب تهران، موفق به رتبه برتری شود تا بدین وسیله اززحمات نیکوکاران، اداره فرهنگ وارشاداسلامی و دبیرخانه باشگاه کتاب و کتاب خوانی اوزقدرشناسی کند.

پیام دانش:

 ضمن تقدیر از تلاش های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیرخانه باشگاه کتاب وکتابخوانی و باشگاه پروانه ها، برای معصومه هرمی و اعضای باشگاه آرزوی توفیق بیشتر می نماید.


اسامی اعضای باشگاه کتابخوان پروانه ها:

مهداد نورافشان، معصومه هرمی، محسن بیات، علیرضا نیامبارک، محمد بذرافشان، سنا کریمی، فردیس بیضایی، شیما اسماعیلی، لیلا بخشی زاده، حسین زرنگار، مسلم قاسمی و ستاره ملک زاده می باشد.

 
   
نظرهای شما :  
خواننده[21/10/1396] : برای حفظ انگیزه سایر کسانی که در تشکیل باشگاه های کتابخوانی اقدام کردند لازم بود ریس ارشاد خدمات آن ها را ارج بگذارد و معیار و علت انتخاب باشگاه پروانه ها اعلام کنند. خانم هرمی هم به عنوان کتابدار کتابخانه عمومی فعالیت می کند و نمی توان پذیرفت کارهایش بدون وابستگی به کتابخانه عمومی بوده است.
 
کمالی[21/10/1396] : بسیار عالی برای همه کسانی و اداراتی که دراینراه زحمت کشیده اندخسته نباشید وآرزوی موفقیت بیشتر مینمایم
 
جمال پور [21/10/1396] : در دانشگاه پیام نور که معیارهای انتخاب باشکاه های برتر اعلام شد که باشکاه پروانه ها جز ۵ باشکاه اوز هم نبود چگونه این باشگاه به تهران معرفی شد و چه جوری انتخاب شد؟!
 
.[21/10/1396] : این حقی نیست که به حقدار رسیده باشه فقط خدا جای حق میشینه
 
؟[21/10/1396] : چرا باشگاهی که نامش هم جز پنج برگزیده اول نبوده به تهران راه یافته احتمالا آنها از خودشون خواهند پرسید که داوران از کارکرد باشگاه و شهرشان کلا بی اطلاع بوده اند.البته این به داوری در تهران برنمیگرددوقتی ما در شهر خودمون حق را ناحق میکنیم و اسامی را درست نمیفرستیم اونا براساس اظهارات ما و مستندات ما تصمیم میگیرند مشکل از اینجا شروع شده ودر نحوه ی داوری کشوری هم خلل ایجاد کرده
 
اورنگ [21/10/1396] : به خانم های عزیز هاشمی و هرمی تبریک میگم و امیدوارم امسال هم شهرمان به افتخار دیگری دست پیدا کند
 
فریده یزدانی [21/10/1396] : 🌹🌹
 
سها[21/10/1396] : چه خوب افرين بر خانم هرمي و هاشمي به اميد شنيدن خبرهاي خوب از اوز،هميشه عده اي هستند كه ناراضي باشند من به دوستان اوز عرض ميكنم در اينگونه مواردها كه براي اوز فرصت است با حرفهاي مايوس كننده دوستان را دلزده نكنيم و خوشحال باشيم كه اوز معرفي ميشود حال هركسي ميخواهد باشد.
 
اوزی[21/10/1396] : جناب اقای سید ابادی وسرکارخانم هاشمی لطفا پاسخگو باشیدچطور باشگاهی که امتیاز نیاورده به تهران معرفی کردید واین باشگاه مستقل نبوده وزیر نظر کتابخانه عمومی بوده وهست .
 
کامنت گزاران[21/10/1396] : زیاد جوش نزنید این مشکلات. وحق خوری وسو استفاده ها درهمه شهرها ودرهمه سطوح وجود. دارد. اوز هم. جزیی از این. مشکلات است
 
همشهری [22/10/1396] : پرداختن به این برنامه های باصطلاح فرهنگی مارا از مطالبات بحقمان که ارتقای شهرمان است دور میسازد وفقط برای عده ای نان پست ومقام بهمراه دارد
 
اوزی [24/10/1396] : از بعضی دوستان تقاضا میکنم سعی کنیم هر چیزی را بنام آور وشهر مان قضاوت کنیم حالا بخواد ایکس از اوز رفته باشد یا ایگرگ خوشبختانه نام اوز درکنار بقیه نامها درخشیده است حالا فرضا بجای باشگاه پروانه ها باشگاه دیگری رفته بود آونهم از اوز بود وافتخارش برای همه اوزیها بود بیایید از این اتفاقات خوشایند خوشحال شویم وهمه با هم برای ارتقای بخش عزیزمان تلاش بیشتر داشته باشیم
 
نام: