جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷

  درباره ما

  گالری عکس

سوم خردادماه روزآزادسازی خرمشهرگرامی باد

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  جلسه نقد و بررسی نمایشنامه طنز شی شی شیشه شکست در تالار خیام دانشگاه آزاد اسلامی اوز غریبانه برگزار شد
[ شنبه ۱۶ دي ۱۳۹۶ - 05:09:10 ]

جلسه نقد و بررسی نمایشنامه

طنز شی شی شیشه شکست در تالار خیام دانشگاه آزاد اسلامی اوز غریبانه برگزار شد

 


بازیگر نمایش نامه:جلسه نقد و بررسی نمایش نامه طنز آن گونه که انتظار می رفت با استقبال بینندگان این نمایش نامه روبرو نشد.

نعیم منفرد، با ابراز خشنودی از حضورپرتعدادعلاقمندان به دیدن نمایش نامه در 6 شب متوالی که بیش از 400 نفر استقبال کرده بودند، اظهارکرد:

 در آخرین شب 95 نفر در تالار با ظرفیت 55 نفر حاضر شده بودند اما برای جلسه نقد و بررسی به جز جمعی8نفره از مسئولان کسی نبودواین


 

جلسه غریبانه برگزارشد.

وی از حاضران در جلسه نقد( فروغ هاشمی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، ابراهیم احمدی، مدیر مسئول نشریه پیام اوز، مرتضی هاشمی، دبیر انجمن نمایش، عبدالعزیز خضری و پروانه پدرام، آمنه روستا والهام حاجی زادگان( رئیس، معاون، مدیرمالی ودانشجوی دانشگاه آزاد) که در جلسه حضور داشتند، با تشکرکرد.


فروغ هاشمی، از ضرورت رعایت عرف حاکم بر جامعه صحبت کرد و خواستار اجرای نمایش بر اساس عبدالعزیز خضری و پروانه پدرام، رئیس و معاون دانشگاه آزاد، بازبینی آن برای صدور مجوز لازم شد.

رییس اداره فرهنگ وارشاداسلامی، درعین حال حمایت این اداره از همه گروه های هنری و ادبی ابرازوخواستار حمایت مردم نیکوکار و مسئولان از آن ها گردید.


 

مرتضی هاشمی، به برخی از حرکات منفی اشاره داشت و از بازیگران خواست موقع اجرای نمایش با تماشاگران در هر موقعیت ارتباط نگیرند.


 

حسین سخاوتی کارگردان و بازیگر نمایش که به اتفاق سیاوش کریما دیگر بازیگر نمایش از جمله حاضران بود، نقدهای وارده را جواب داد و معتقد بود در اجرای نمایش انجام بعضی حرکات و گفتارها اجتناب ناپذیر است.

ابراهیم احمدی و عبدالعزیز خضری، از کل نمایش ابراز رضایت کردند ولی از کارگردان نمایش نامه خواستند در مقابل نقد انعطاف داشته باشد و در دفاعیات خود ، ضرورت اجرای عرف های پذیرفته شده در جامعه ، رعایت توجه شود.

به طور مثال شوهر و همسرش، پدرو فرزند دخترو یا خواهر و برادر که در سینما و یا تئاتر که دراین حالت فرضی ایفای نقش می کنند، نمی توانند موقع سلام و یا خداحافظی دست یکدیگر را بگیرند و این در مجامع عمومی و برنامه های هنری به هر لحاظ پذیرفته شده است، بنابراین بعضی رفتاهاری غیرمعمول در مجامع نیز نبایستی سربزند.

عبدالعزیزخضری نقد وهنررا شالوده هر توسعه ای واز مهم ترین رموز توسعه در کشورهای پیشرفته  عنوان و خاطرنشان کرد:

دانشگاه آزاداوز، دانشگاهی با پشتوانه اولیه اعتبارات مالی نبودوکارخودرا مرحله مرحله به پیش بردولی از محورهای دانش افزایی غافل نماندو سرمایه گذاری روی تالارکف نمایش و سینما در این راستاست وهمواره تلاش دارد جوانان دانشجو ویا غیر دانشجو از این امکانات هنری وساختاری برای تجلی استعدادهای درونی خود واهمیت نقد ونقادی بهره مند وآگاهی و خودباوری خودرا ارتقا بخشند.

پروانه پدرام، موضوع نمایش نامه را موردتایید قرار داد و گفت:

درهنرنمایش نحوه حرف زدن بازیگران به ویژه مبارک به گونه ای است که دیگران نمی توانند، بزنندودیگر این که، تماشاگران، درنفس نمایش این تصور را دارندکه مبارک متوجه اتفاقات پیرامون خود نیست.

درهرحال تماشاگری که بدیدن چنین نمایش نامه هایی می آید، ناچارآ بایستی سبک نمایش و هنر بازیگران را بپذیرد. البته مخاطب و یا مخاطبان را هم باید در نظر داشت و چنین ظرافتی ذات هنر و هنرمندان است که می شود به عنوان امتیاز کارگردان لحاظ شود.

 
   
نظرهای شما :  
عارف [16/10/1396] : اولا اینکه صادقانه خبر دادید جمعیت کمی از از جلسه نقد استقبال کردند که درجای خود اهمیت توجه به نقد وهنر تاتر میرساند ودیگر برای برگزاری جلسه نقد خبر رسانی درستی نشده بود
 
خواننده خبر[16/10/1396] : لطفا این پاراگراف از متن را مجددابخوانید و مفهوم آن را توضیح دهید: «فروغ هاشمی، از ضرورت رعایت عرف حاکم بر جامعه صحبت کرد و خواستار اجرای نمایش بر اساس عبدالعزیز خضری و پروانه پدرام، رئیس و معاون دانشگاه آزاد، بازبینی آن برای صدور مجوز لازم شد.»
 
كمال[16/10/1396] : لطفا داستان طنز و محتواي نمايشنامه براي كساني كه موفق بديدن آن نشده اند بطور خلاصه توسط افراديكه مشاهده نموده اند ارائه نمايند تا سايرين از آن مطلع شوند و نتيجه ارائه اين نمايشنامه و پند اخلاقي آن چه بوده است؟ و هدف از ارائه نمايشنامه چه بوده است و چه چيزي را ميخواسته به مخاطب خود منتقل نمايد
 
سعید[16/10/1396] : دقیقآ مشخص نیست کسانیکه سئوالی داشتند په پرسیدند و کارگردان و بقیه چه جوابی داده اند
 
آرش [17/10/1396] : جلسه نقد وبررسی بهتر بود با اطلاع رسانی بیشتری ودرزمان مناسب بهتری گذاشته میشد ساعتی که گذاشته شده بود ساعتی مناسب نبود با اینحال کسانی که بودند ظاهرآ تذکر خوبی دادند که درتآتر بایستی رعایت آداب جاری درجامعه بشود وحاوی نکات بدآموزی درآن نباشد
 
سعید [17/10/1396] : چرا جواب کامنتها نمیدید اگر حال وحوصله ندارید کاروبارتون جمعش کنید
 
آرش [19/10/1396] : تشکر از کامنتم که سانسور نشده برای تشکر بیشتر هم که باشد لازم میدونم از صداقتی که دراطلاع رسانی دارید باز تشکر کنم معمولا ماست فروش اعتراف نمیکند ماست من ترشه وشما هم میتونستید بتعداد کم شرکت کنندگان اشاره نداشته باشید
 
نام: