دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷

  درباره ما

  گالری عکس

سی و ششمین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی گرامی باد

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  فوق تخصص جراحی عروق در بازدید از دانشگاه آزاد اسلامی اوز : با زیر ساخت های مناسب قابلیت راه اندازی رشته های علوم پزشکی دارید
[ سه شنبه ۱۲ دي ۱۳۹۶ - 04:22:38 ]

فوق تخصص جراحی عروق در بازدید از دانشگاه آزاد اسلامی اوز:

با زیر ساحت های مناسب قابلیت راه اندازی رشته های علوم پزشکی دارید


 

فوق تخصص جراحی عروق و متخصص جراحی دستگاه گوارش:

دانشگاه های زیادی را از نزدیک دیده ام و امکانات وسیعی در همه یا بسیاری دانشگاه ها بیشتر از این جا وجود داشته اند، اما وجود زیرساخت های مناسب از جمله دو تالار ویدیو کنفرانس و کف تئاتر که برای من از جذابیت برخوردار بود، دانشگاه آزاد اسلامی اوز در موقعیتی ملاحظه کردم، که قابلیت راه اندازی رشته های علوم پزشکی را دارد.

 

دکتر مسعود شفیعی پس از بازدید از تمام بخش های دانشگاه و تالارهای آماده شده (ورزشی حافظ، خیریه شیخ محمدرفیع فقیهی، کف تئاتر خیام، خیریه محمد صدیق پیرزاد، هنرسرای تائب، خیریه حاج محمد زینل، عبدالمجید و عبدالرحمن فریدونی، تالار جلسه شیخ سعدی، خیریه حاج محمدامین کمالی، ویدیو کنفرانس خوارزمی، خیریه حاج محمدرضا کمالی، کتاب خانه مولوی خیریه حاج محمدابراهیم کریما، کنفرانس و سینمای فردوسی خیریه شیخ عبدالقادر فقیهی و بخش اداری، خیریه حاج محمد یوسف نظری) در نشستی با حضور همراهان و کارکنان در دفتر رییس دانشگاه شرکت و طی سخنانی به موقعیت زندگی و شغلی خود اشاره کرد و گفت :

پس از اخذ تخصص جراحی دستگاه گوارش و فوق تخصص جراحی عروق در اروپا، در حال حاضر ساکن دبی هستم و علاوه بر کار در بیمارستان 17 سال است که مشغول به تدریس در دانشگاه پزشکی دبی هستم.

این استاد دانشگاه، با تبیین ویژگی و پراکندگی رشته تخصصی، فوق تخصص عروق اظهار کرد:

این تخصص در بعضی استان های کشور وجود ندارد و در کل ایران نیز 24 نفر و در استان فارس تنها 2 نفر مشغول فعالیت هستند.

دکتر شفیعی با اشاره به مسئولیت های علمی و پژوهشی دانشگاه ها یادآور شد:

دانشگاه محل بروز استعدادهای شکوفا نشده ی دانشجویان است و وجود امکانات بستگی به نوع رشته لازمه تجلی استعداد دانش پژوه است.

این فوق تخصص با بیان علاقمندی خود به حضور در دانشگاه های ایران از جمله زادگاه خود اوز، اظهار کرد:

در دانشگاه آزاد با ویژگی مثبتی که دارد، و در صورت راه اندازی، رشته های پزشکی و پیراپزشکی علاقمندم همکاری داشته باشم و صرفآ در راستای رشته  تخصصی ام  تدریس و تجربیاتم انتقال دهم .   

وی با تاکید بر پای بندی به خدمت علمی خود به جامعه دانشگاهی یادآور شد:

همیشه سعی کرده ام ارتباطم را با زادگاه حفظ کنم، اگر در دانشگاه رشته های پزشکی و پیراپزشکی هم باشد خوب است، با وجود این، جهت هر گونه همکاری با شما و دیگر دانشگاه های شهرم و منطقه اعلام آمادگی می کنم، همان طور که بارها برای تدریس و طبابت در دانشگاه ها و بیمارستان های هرمزگان اعلام همکاری کرده ام.

این استاد دانشگاه، خاطر نشان کرد:

باید زمینه ای به وجود آید تا فارغ التحصیلان دانشگاه های خارج از کشور به ویژه همشهریان، نیز بتوانند در شهر خودشان فارغ از مسایل اداری خدمت کنند و اندوخته های علمی و پژوهشی خود را در اختیار دانش پژوهان قرار دهند.

دکتر شفیعی با ابراز خشنودی از وجود تعامل و تلاش در جهت ایجاد و استمرار ارتباطات علمی، تحقیقاتی و آموزش های آسیب شناسی دراین مرکز دانشگاهی، یادآور شد:

یکی از امتیازاتی که هر دانشگاهی می تواند داشته باشد این است که هر از چند گاهی از استادان مهمان دانشگاه های مطرح دعوت به همکاری و برگزاری سمینارهای علمی و آموزشی کند، زیرا حضور استادان برجسته به هر دانشگاهی اعتبار می بخشد. این متخصص در عین حال، به گسترش روابط در سطح ملی و بین المللی تاکید کرد.

دکتر شفیعی فعالیت رسانه ای در شبکه مجازی و انتشار فصلنامه را برجسته عنوان و خاطر نشان کرد:

باید از فضای مجازی به صورت سازمان یافته و با مدیریت کارشناسانه استفاده بهینه نمود تا این ارتباطات با شاخصه های علمی، جایگاه خود را در همه دانشگاه ها تعمیم دهد.


 

عبدالله معصوم نژاد، عضو  هیات امنای دانشگاه، موقع بازدید این متخصص پزشکی از جاجای دانشگاه، اقدامات هیات امنا و نقش نیکوکاران را در ایجاد و رشد این مرکز آموزش عالی را تشریح و اظهار کرد:

دانشگاه آزاد اوز از زمان شروع فعالیتش، ارتباطات خوب، موثر و تنگاتنگی با همه اقشار اداری، غیر اداری ساکن در شهر و خارج از اوز و ایران داشته است و بدون وقفه این ارتباطات جریان و ادامه دارد.

رییس اتاق اصناف با بیان استفاده به موقع و اصولی از نیت خیراندیشان و هیات امنای دانشگاه دفتر دبی، ابراز امیدواری کرد:

حمایت های مادی و معنوی خیراندیشان هر چه بیشتر ادامه پیدا کند تا این دانشگاه مردمی در راستای اهداف علمی و پژوهشی پیشرفت داشته باشد.

معاون دانشگاه، با قدردانی از حضور شخصیت علمی دانشگاهی و با همراهی دو چهره همیشه همراه و یاور دانشگاه(عبدالحمید کمال، رییس بانک ملی، و عبداله معصوم نژاد، رییس اتاق اصناف و از اعضای هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اوز) اظهار کرد:

رییس دانشگاه در اوز نیست تا از این موقعیت ممتاز بهره مند شود.

وی با بیان داشته های فنی و معرفی امکانات مختلف به تعداد رشته ها، دانشجو و منابع انسانی  اعم از هیات امنا، کارکنان و استادان و به وجود پشتکار و تلاش همگانی در جذب کمک های نیکوکاران و تداوم روند فعالیت های عمرانی، اشاره کرد.

سردبیر فصلنامه «با پیام دانش اوز» با پرداختن به مقوله وسایل ارتباط جمعی گفت:

از آن جایی که ارتباط در وضعیت کنونی جهانی است با راه اندازی دو پایگاه خبری شامل سایت «پیام دانش» و فصل نامه «با پیام دانش اوز» تلاش در اطلاع رسانی و ارتباط با مخاطبان داریم و با توجه به تعداد خیلی کم کادر شاغل، ارتباطات در این دانشگاه از جایگاه مهمی برخوردار است.

پروانه پدرام با یادآوری این موضوع که دانشگاه آزاد اسلامی اوز در زمان راه اندازی از اعتبار مالی پیش بینی شده سود نمی برده است، موقعیت موجود را حاصل پشتیبانی نیکوکاران به ویژه هیات امنای دانشگاه دفتر دبی و مشارکت عمومی دانست و گفت:


 

امکانات و تجهیزات، متناسب با نیازهای رشته ها و همگام با پیشرفت فن آوری تامین می شود تا جوابگوی دانشجویان، استادان و طرح های پژوهشی و فرهنگی پیش رو باشد.

وی تلاش در راستای تقویت زیر ساخت های دانشگاه را جدی عنوان کرد و افزود:

دنبال آماده سازی مکانی بزرگ برای ایجاد کارگاه استقرار تجهیزات فنی و آزمایشگاهی هستیم و نیکوکاری نوید داده است تجهیزات رشته مکانیک را اهدا می کند.

معاون دانشگاه با تبیین موقعیت و عملکرد تالارهای مورد بهره برداری گفت:

 نیروی انسانی در این دانشگاه خیلی کم است و با حجم فعالیت های گسترده و این همه امکانات تناسب ندارد، ولی به همت و تلاش سعی داریم پاسدار نیت نیک خیراندیشان و دانش افزایی دانش پژوهان باشیم و دنبال این هدف هستیم تا در صورت فراهم شدن شرایط، از امکانات کارگاه ویدیو کنفرانس استفاده مطلوب علمی شود و با فرهیختگان و جوامع دانشگاهی درشهرهای ایران و خارج از کشور تبادل اطلاعات علمی و غیره داشته باشیم.

 پدرام آمادگی دانشگاه آزاد اوز را برای هر نوع همکاری اعلام کرد.

در این نشست مهندس محسن مهرآوران، آمنه روستا، پگاه بالانچی و شیما رحمان پور (مدیران پژوهشی، مالی، فناوری و اطلاعات و دبیرخانه) نیز صحبت و در حوزه مسئولیت خود نکاتی را ابراز کردند.

این دیدار و نشست در روز یکشنبه 10 دی ماه 96  صورت گرفت و این استادعلوم پزشکی و همراهان پس از یک ساعت دانشگاه را ترک کردند.


  


 


 


 

 

 


 


 

  

 
   
نظرهای شما :  
راحله [12/10/1396] : حرفهای این دکتر محترم امیدوار کننده است خدا کند بیشتر خارج رفتگان متظورم متخصصین مختلف دانشگاهی است چنین دیدی داشته باشند وبیایند فکر واندیشه خودرا بمردم وزادگاه ارزانی نمایند
 
همشهری[12/10/1396] : از بازدید این همشهری. ساکن دبی تشکر میکنیم. اما بین تخصص ایشان. وامکانات ورشته های تحصیلی دانسگاه ازاد اوز. خیلی فاصله است جای ایشان باید بین دانسگاههای. علوم پزشکی. جستجو کرد. ویا. لا اقل. می توانند. در دانشکده. بهداشت. اوز. خدمتی. به زادگاه خود. به نمایند
 
کمال[12/10/1396] : دکتر شفیعی از پزشکان حاذق و بسیار دلسوز اوزی الاصل هستن و فراهم بودن زمینه همکاری ایشان با اوز ، می تواند بسیار ارزشمند باشد ان شاالله با مدیریتی که جناب خضری دارند ، این امر مهیا گردد
 
دانشجو[12/10/1396] : از دکتر. شفیعی واقای کمال تشکر میکنیم انتظار میرود که جناب دکتر را با بیمارستان فعلی. وجدیدالاحداث هم. اسنا نمایند. تا در اینده. منشا. خدماتی به همشهریان خود شوند
 
مریم[12/10/1396] : سایت دانشگاه بخاطر استفاده از عکسهای گوناگون و خبررسانی بی وقفه از سایتهای معتبر و مورد علاقه مردم است البته انتقادی که به آن وارد است به خبرهای جاهای دیگر اوز توجهی ندارد
 
اوزی[12/10/1396] : با سپاس از فرمایشات این متخصص محترم که برای خدمت در دانشگاههای اوز اعلام ئآمادگی نموده اند همچنین از دانشگاه آزاداوز که زمینه حضور و وانتقال حرفهایشان فراهم میکنندمنهم مانند کامنت دانشجو از ایشان خواهش دارم برای بیمارستان اوز هم فکری کنند و در صورت امکان تشریف بیاورند تا بیمارستان ما که زمانی زبانزد بوداز این بیسامانی و بحران نجات دهند
 
شمسی نژاد [12/10/1396] : برگزاری سمینار علمی از بین دانشگاهیان اوزی در نقاط مختلف ایران وبعدخارج از ایران از پیشنهادهای خوب آقای دکتر شفیعی ست که دانشگاه آزاد اوز میتواند روی آن حداقل سالی یکبار برنامه ریزی کند واین پیشنهاد مهم رابمورد اجرا درآورد
 
مجید افشاری [13/10/1396] : با قدردانی از صحبتهای ارزشمند جناب آقای دکتر شفیعی که آمادگی خود را برای خدمت دردانشگاههای اوز داده اند بهترین فرصت برای هیئت امنای بیمارستان امیدوار است تا با ایشان مذاکره کنند تا هراز موقعی معین به اوز تشریف بیاورند وظیفه مسئولین اوز هست تا پیگیری نمایند
 
دانشجو[13/10/1396] : چنانچه. ارتباط دکتر. ادامه داشته باشد. اوز می تواند. از وجود ایشان. در عرصه های بهداشت ودرمان. در بیمارستان وسایر موسسات. استفاده. نمایند
 
عنایت ...[13/10/1396] : هرشهروندی خارج از ایران از انتشار مرتب سایتها و نشریات ذوق زده میشود برای آرزوی موفقیت دارم
 
امین [14/10/1396] : آقای دکتر خدا پدر تان بیامرزد بیابید بیمارستان که بیشتر از هر دانشگاهی بشما وامثال شما نیازمند است بیمارستان بوجود شما ومدیریت آقای عزیز خضری خیلی نیاز دارد
 
بازرگانی [14/10/1396] : چهارشنبه ١٣ دي ٩٦ حدود چهل تن از دانش آموزان دبستان حق شناس به همراه معلمان خود خانم ها زرگرنژاد و امیر پور از موزه مردم شناسي اوز بازدید کردند.
 
شهروند[14/10/1396] : مسئولین توجه کنید
 
همشهري[14/10/1396] : با تشكر از انتشار خبرهاي بازديد اين پزشك حاذق اوزي ، در متن اشاره شده است كه نيكوكاري حاضر شده است تجهيزات مكانيكي را براي دانشگاه فراهم نمايد. خواهشي كه از مسولان دانشگاه و نيكوكار محترم دارم اين است كه بهتر است اين نيكوكار محترم تجهيزات مكانيك مورد نظر در يك موسسه خصوصي كه خارج از موسسات وابسته به دولت و دانشگاه اازاد اوز است اهدا و تاسيس نمايد تا مديريت و بهره برداري از آن تجهيزات بتواند براي اشتغال مردم و جوانان بكار برده شود كه سودش بيشتر است . مسولان دانشگاه بفكر اين چند روز و چند سال حضور خودشان در دانشگاه نباشند. درصورت تغيير مديريت كل دانشگاه آزاد ايران و تغيير نگرش آنهادر اينده ، امكان دارد مانند اخراج بيش از 60 معلم و دبير اوزي همين مشكلات براي مسولان فعلي دانشگاه آزاد اوز بوجود آيد. بايد آينده نگر بود. خاطرم هست تاسيسات ذوب آهن در بندرعباس در ابتداي انقلاب در حال نصب بود اما اصفهانيها با زرنگي و به بهانه جنگ در زمان جنگ 8 ساله تمام تاسيسات مذكور از بندعباس و بعضا نصب شده را بلند كردندو بردند به اصفهان تحت نام فولاد مباركه . لذا بايد نگران تغيير شرايط بود و خيران بايد نبض كار در دست مردم اوزي نگه دارند. خيران اوز نبايد تمام تخم مرغها را در يك سبد يعني دانشگاه‌ آزاد اوز قرار دهند بايد كاري كرد كه با عرض پوزش افسار و سرنخ كار در دست مردم اوز باشد
 
دکتر مسعود شفیعی [15/10/1396] : جناب آقای دکتر خضری با عرض ادب و احترام.از زحمات و تلاش های جنابعالی تشکر و قدردانی مینمایم. موفقیت کادر محترم دانشگاه آزاد جای تبریک فراوان دارد. متاسفانه شرایط دیدار فراهم. نشد که انشااله در سفر های أتی سعادت دیدار نائل شود. روزتان شاد.
 
فرهمند[16/10/1396] : برای دانشگاه آزاد وآقای دکتر شفیعی آرزوی موفقیت دارم
 
نام: