جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷

  درباره ما

  گالری عکس

سوم خردادماه روزآزادسازی خرمشهرگرامی باد

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  اعلام نحوه بازخرید متقاضیان و ادامه تحصیل کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی
[ سه شنبه ۱۲ دي ۱۳۹۶ - 04:22:20 ]

اعلام نحوه بازخرید متقاضیان و ادامه تحصیل کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی

  دیدار دکتر ضیایی رییس حوزه ریاست و روابط عمومی با کارکنان حوزه ریاست دانشگاه آزاد اسلامی‎

 دکتر محمدصادق ضیائى مشاور رئیس و رئیس مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی درباره مصوبات اخیر هیات رئیسه و نشست هماهنگی و پایش امور استانها که 29 آذر به ریاست دکتر فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، اظهار داشت:

در جلسه اخیر هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی در سه بند مصوبه سعی شد بر اساس امکانات سازمان و آنچه مصوبات قبل بوده است، درباره بازخرید سنوات، بازخرید مرخصی و موضوع تحصیل کارکنان تصمیم گیری شود.

وی افزود: همواره رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بر این موضوع تاکید دارند که مصوبات قبل، هر آنچه بوده باید اجرا شود، بنابراین مصوبات جدید در مورد کسانی است که بعد از ابلاغ این مصوبه درخواست بازخرید و پرداخت سنوات خود را ارائه می کنند و این مصوبات عطف به ماسبق نمی کند.

ضیائی در تشریح مصوبات اخیر هیات رئیسه دانشگاه تاکید کرد: بر اساس بند 5 مصوبه جلسه 238 هیات رئیسه، مقرر شد کارکنان متقاضی و مازادی که مشمول بازخرید سنوات می شوند، کلیه مصوبات قبل درخصوص آنها لازم الاجرا باشد و کسانی که از یکم دی ماه 96 به بعد در اعداد بازخرید سنوات قرار می گیرند، با سابقه زیر 20 سال، به ازای هر سال سنوات خدمت 45 روز و با سابقه بیش از 20 سال به ازای هر سال 30 روز سنوات خدمت، می توانند بازخرید شوند.


 دانشگاه آزاد اسلامی

مشاور رئیس و رئیس مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد:

بند 6 این مصوبه هم به موضوع درخواست بازخرید مرخصی کارکنان اشاره دارد که مصوب شد تقاضاهایی که مربوط به قبل از 1 دی 96 است و روال قانونی آن طی شده، طبق دستور صادره پرداخت شود و در مورد درخواست های پس از این تاریخ قرار شد بخشنامه ای از حوزه معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی ابلاغ و اطلاع رسانی شود تا کارکنان بدانند از این تاریخ به بعد درباره بازخرید مرخصی چه تصمیمی گرفته شده است.

وی درباره بند 7 مصوبه اخیر هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی که مربوط به تحصیل کارکنان است، اظهار داشت:

درباره ادامه تحصیل کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی که تحصیل آنها مربوط به قبل از نیم سال دوم سال تحصیلی 96-97 است، مقرر شد هرکدام از کارکنانی که مبادرت به شروع تحصیل کردند، مجوزهای صادره قبل به قوت خود باقی است. کارکنانی هم که از نیم سال دوم تحصیلی (بهمن 96) متقاضی تحصیل هستند، پس از تأیید مدیریت مربوطه، در کمیته ای زیر نظر معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی موضوع بررسی و اخذ تصمیم خواهد شد؛ ضمنا در خصوص اعمال مدارک تحصیلی، اسناد بالادستی و مصوبات قانونی لارم الاجراست.

ضیائی درباره مصوبات جلسه هماهنگی و پایش امور استان ها هم گفت: این نشست 12 مصوبه مربوط به حوزه های آموزشی، جابه جایی رشته ها، طرح تعاون هیات علمی، طرح امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی، طرح ناحیه بندی استان ها و... داشت که دو مصوبه مهم مربوط به کارکنان است.

مشاور رئیس و رئیس مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: در بند 7 این مصوبه مقرر شد واحدهای استانی بازخرید کارکنان را با تامین منابع مالی و با رعایت استانداردهای ابلاغی انجام دهند، در این مصوبه هم بر اساس تاکید دکتر فرهاد رهبر آمده که قراردادهای قبلی با کارکنان بازخرید شده با همان شرایط قبلی برقرار است و استان ها مجوز تغییر آن را ندارند و این مصوبات درباره بعد از این صورتجلسه (1 دی 96) به این صورت خواهد بود که کارکنان با 20 سال و بیش از 20 سال کار سالی 30 روز و کارکنان دارای سابقه کار کمتر از 20 سال به ازای هر سال خدمت 45 روز حقوق دریافت خواهند کرد.

وی در ادامه گفت: دکتر فرهاد رهبر در جلسه پایش استان ها تاکید کرد که منابع لازم برای بازخرید کارکنان تامین شود تا به افرادی که می خواهند خود را بازخرید کنند، کمک شود.

به گفته ضیائی، بر اساس مصوبه هماهنگی و پایش امور استان ها، استخدام نیروی جدید در بخش های اداری به هر شکل مطلقا ممنوع است و باید نیروی انسانی در بخش های مختلف اعم از هیات علمی و کارکنان ساماندهی و چابک سازی شود.

ادغام یا تعطیلی هیچ یک از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی مطرح نیست

مشاور رئیس و رئیس مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه موضوع ادغام یا تعطیلی هیچ یک از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی مطرح نیست، گفت:

موضوع تجمیع مدیریت و ناحیه بندی واحدها در دوره مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی در دستور کار قرار دارد و ساختار اداری استان ها باید متناسب با ساختار اداری سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی اصلاح شود.

ضیائی اظهار داشت: امیدوارم با اجرا و پیگیری این مصوبات بتوانیم یک فضای کارآمد و کارآ و معتمدانه در دانشگاه آزاد اسلامی داشته باشیم تا عائله بزرگ دانشگاه که بالغ بر 100 هزار همکار هیات علمی و کارکنان و نیز یک میلیون و 500 هزار دانشجو می شود را با آرامش هدایت کنیم.

ضیائی در پایان با بیان اینکه نیمی از آموزش عالی کشور بر عهده دانشگاه آزاد اسلامی است، از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خواست که دانشگاه آزاد اسلامی را در اجرای برنامه خود کمک کند تا به 100 هزار عائله و بیش از یک میلیون و 500 هزار دانشجوی این دانشگاه خدمت رسانی شود تا با آرامش به تحقق اهداف کیفی آموزش و پرورش بپردازند.

وی اظهار امیدواری کرد که دانشگاه آزاد اسلامی بتواند رسالت خود را بر نظام آموزش عالی کشور از این رهگذر محقق سازد.

منبع : آنا

 
   
نظرهای شما :  
کارمند دانشگاه[12/10/1396] : متاسفانه دانشگاه آزاد بزورمیخوان کارمندان با سابقه را اخراج کنند که کسی حاضر نیست این زورگویی را بپذیرد
 
نام: