دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷

  درباره ما

  گالری عکس

سی و ششمین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی گرامی باد

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  تقدیر از پژوهشگران برتر با حضور مدیر کل پژوهشی وزارت علوم در فرمانداری ویژه لارستان
[ شنبه ۹ دي ۱۳۹۶ - 03:48:20 ]

با حضورمدیر کل دفتر امور پژوهش و فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری:

تقدیر از پژوهشگران برتر در فرمانداری ویژه لارستان

 

 

مدیر کل دفتر امور پشتیبانی و حمایت های پژوهش و فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری:

با تاسیس مرکز رشد فناوری در لارستان می توان به تحول جدی در امر تحقیقات و فناوری امیدوار شد.


دکتر جلال بختیاری، مدیر کل دفتر امور پشتیبانی و حمایت های پژوهش و فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری که به منظور شرکت در همایش تقدیر از پژوهشگران برتر دانشگاه های لار و اوز به لارستان آمده بود، اظهار کرد:


 

وجود پنج هزار نفر دانشجو در دانشگاه های لارستان نقطه قوتی است برای برنامه های تحقیقاتی و فناوری زیرا این جمعیت زیاد دانشجو نبایستی فقط به آموزش بسنده کند.

وی با بیان اینکه در بین ملل پیشرفته به بحث پژوهش فراتر از آموزش توجه می شود گفت:


 

پژوهش مقوله ای است که در هر جا و حتی خانه نیز کاربرد دارد.

دکتر بختیاری با بیان تقسیم بندی روند جایگاه مقوله های آموزش، تحقیقات و فناوری در دانشگاه های ایران، درصد آن سه را به ترتیب 85%، 10 و 5% معرفی کرد و یاداور شد:

چنین آماری نشان از جا نیافتادن اهمیت پژوهش در مراکز آموزش عالی است.


 

مدیر کل امور پژوهشی، وجود پنج میلیون نفر دانشجو و 13 میلیون نفر دانش آموز در کشور را بستری گسترده برای فعالیت های تحقیقاتی برشمرد و یادآور شد:

در دانشگاه ها ضرورت دارد آنقدر فعالیت پژوهشی و فناوری وجود داشته باشد که دانش آموزان درگیر با دانشگاه، مدارس عملا به دانشگاه ها وصل شوند.

وی با ابراز نارضایتی از سهم 5% فناوری خواستار توجه بیشتر مسئولان دانشگاه ها شد و رسیدن

به شاخص 33% در جهان شد.

وی در عین حال از حرکت های خوب، ایده پردازی نیز مطالبی را عنوان کرد و گفت:

در سال گذشته ما به استاندارد 3470مورد ایده برتر که پس از پالایش ازمیان آن به 89 مورد رسیده ایم که هر کدام از این ایده های می توانند راهگشای معضلان کشور باشند.

دکتر بختیاری با قدردانی از حضور موثر خیراندیشان در فرآیند آموزش عالی منطقه ابراز امیدواری کرد، موسئسات این منطقه با داشتن چنین امتیازی، باید فراتر از دستورالعمل حرکت کنند.


 

در این همایش  دکتر علی طاهری، معاون پژوهشی مجتمع آموزش عالی دولتی، به عنوان نماینده مراکز آموزش عالی، مهندس جلیل حسنی، معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان و


 

دکتر رزمجو، مشاور استاندار در امور دانشگاه های استان فارس نیز صحبت کردند و در پایان به سه نفر از پژوهشگران برتر هر دانشگاه لوح سپاس به امضای روسای دانشگاه ها و معاون استاندار و فرماندار ویژه لاستان اهدا شد.در این همایش عبدالعزیز خضری، پروانه پدرام،

مهندس محسن مهرآوران، فروغ هاشمی، مهندس احسان و سعید امیری از دانشگاه آزاد اسلامی اوز حضور داشتند و به سه نفر از پژوهشگران برتر دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اوز


 

(مهندس محسن مهرآوران، مدیر پژوهشی،


 Image result for ‫محسن مهرآوران مدیر پژوهشی دانشگاه آزاد اوز‬‎

مهندس احسان امیری

 


و فروغ هاشمی، استادان) که در زمینه های برنامه های پژوهشی، مسابقات، چاپ کتاب، ترویج کتابخوانی به ویژه تعالی دانشگاه فعالیت موثر داشته اند لوح و هدیه اهدا شد.


دکترمحمدرفیع بدرافشان استاددانشکده علوم پزشکی لارستان درردیف پژوهشگران برتر


 

در آخر مراسم، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اوز به اتفاق همراهان گفتگوی کوتاه با دکتر جلال بختیاری داشتند.


عبدالعزیز خضری، در این ملاقات خواستار بازدید مقامات وزارت علوم از کلیه مراکز دانشگاهی از جمله مرکز اوز شد و اظهار کرد:

اوز در 40 کیلومتری لار قرار دارد و می شود زمانی را به بازدید آن اختصاص داد.


 

  مهران عسکری نایب رییس شورای اسلامی از دانشگاه پیام نورمرکزاوزدردیف پژوهشگران برتر

 

                 دکترمحمدرضا عرفانی رییس دانشگده بهداشت اوزدرردیف پژوهشگران برتر 


 

        دکترمهدی زارع استاددانشگاه آزاداوزدرردیف پژوهشگران برتر (ازدانشگاه آزادلارستان)

 

 

خضری با برشماری برنامه های متعدد فرهنگی و پژوهشی درمرکزاوز، گفت:

درراستای صحبت های شما، منطقی است که دانشگاه ها خود حرکت داشته باشند، به همین دلیل مرکز اوز سعی نموده زیرساخت های فرهنگی و پژوهشی خود را تقویت کند.

وجود 8 تالار مجهز و اختصاص پنج هکتار زمین به کاشت کاکتوس علوفه ای در راستای اهمیت پژوهش و فناوری توجه به مرکزرشدونوآوری است.

وی در عین حال تقاضا کرد، گروه نظارت وارزشیابی  وزارت علوم با بررسی ظرفیت های دانشگاه ها و در صورت تایید توانمندی های آن ها به خواسته های فنی توجه شود.

مدیر کل امور پژوهشی خرسندی خود را ازوجود چنین مرکزی، ابراز و خاطرنشان کرد:

در تماس خواهیم بود و در فرصت مناسب نمایندگانی برای مشاهده و بررسی امکانات به اوز اعزام می گردند.                                      دکترباقری نفراول از سمت راست

دکترمحمدعلی باقری و دکتر علی طاهری رییس و معاون مجتمع آموزش دولتی لارستان در برگزاری تجلیل از پژوهشگران برترنقش قابل تقدیرو ویژه ای داشتند.


عبدالعزیزخضری درخصوص همکاری جمعی از استادان در برنامه های پژوهشی، فرهنگی و اجتماعی دانشگاه گفت:

محدویت معرفی سه نفر باعث شد، مرکز اوز نتواندهمکاری موثرپروانه پدرام، فاطمه قاسمی، بهاره بهبین، سعید امیری ونرگس صبوری دراین همایش رابازتاب دهد که بدین وسیله از زحمات و خدمات این همکاران قدردانی می شود.

روسای دانشگاه های پیام نوروآزاداسلامی اوزوهمراهان از کارهای بخش پژوهشی دانشگاه علمی کاربردی لارستان دیدن نمودند.


 

 
   
نظرهای شما :  
دانشگاهی[9/10/1396] : هر تقدیری بجای خود درخور تقدیر است اما فلسفه پژوهشگر برتر یعنی چی؟ بصرف اینکه هرسال تعدادی را گلچین کنیم وبعد برای خالی نماندن از قافله نمایش معرفی کنیم این نوشتن صورت مسئله است بدون اینکه دنبال حل مسئله باشیم این حرکتها بعلم وتحقیقات آسیب میزند ودیگر هیچ
 
خواننده[9/10/1396] : اميدواريم پژوهش كه عمق زيلدي دارد مانند بسياري از مقوله هاي ديگرسطحي و لوث نشده و هم پژوهش ها عمقي و كاربردي باشند و هم پژوهشگران به معناي واقعي پژوهشگر باشند.
 
حسنی[9/10/1396] : پژوهش بررسی سخت کوشانه واقعیت های نو و یکی از اساسی‌ترین نیازها برای نیل به پیشرفت و توسعه همه جانبه یک کشور است و قدرت و استقلال هر کشوری بر پژوهش و تولید علم استوار است. سپاس از زحمات دوستان که خاضعانه عمر و وقت خود را در این راستا قرار داده اند.
 
همشهری[9/10/1396] : با سلام . کسانی که در دانشگاه های برتر کشور تحصیل نمودند معنی واقعی پژوهشگر و پژوهش را میدانند
 
دانشجو[9/10/1396] : چرا هر سال این چند نفر معرفی میشوند به عنوان پژوهشگر ‌؟؟؟؟!!!!!!!
 
علوی [9/10/1396] : قدرشناس بودن از آقدامات پژوهشی درهرحالت حایز اهمیت است ما بالاخره برای رسیدن بجایگاه پژوهش درایران فاصله زیادی داریم ولی این نبایستی باعث بی حرکت ماندن گردد اتفاقا دانشگاه آزاد اوز در حد بضاعتش وحتی خیلی بیشتر دراین زمینه فعالیت می کند که لازم است حمایت بشوند
 
شهروند. اوزی[10/10/1396] : پژوهش گری دارای یک چهار چوب مشخص دارد که متاسفانه در ایران. انرا رعایت نمی کنند ودر بسیاری از موارد رابطه جای ضابطه. را میگیرد. وقضیه. لوث. شده است. وپژوهشگری. معنی واقعی خودرا از دست داده است
 
یک از اساتید[12/10/1396] : من به کارهاای که دردانشگاههم میشود ایمان دارم البته هیچکدام از دانشگاههای ایران برای پژوهش اهمیتی قایل نیستندولی دانشگاه آزاداوز بیشتراز تواناییش دارد کارمیکند
 
دانشجو[4/11/1396] : تقدیر از پژوهشگران برتر برای چه پژوهشی
 
نام: