دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷

  درباره ما

  گالری عکس

سی و ششمین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی گرامی باد

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  بخش سوم گزارش پاسداشت روز پژوهش تقدیر از مدیر کل راه و شهرسازی لارستان به خاطر گشایش در ایجاد بلوار و شکل گیری محوطه پردیس دانشگاه آزاد اوز
[ يكشنبه ۳ دي ۱۳۹۶ - 04:55:15 ]

بخش سوم گزارش پاسداشت روز پژوهش

تقدیر از مدیر کل راه و شهرسازی لارستان به خاطر گشایش در ایجاد بلوار و شکل گیری محوطه پردیس دانشگاه  آزاد اوز

رئیس دانشگاه آزاد اوز:

از مدیر کل راه و شهرسازی لارستان به خاطر حمایت و گشایش در ساخت بلوار ورودی و شکل گیری محوطه دانشگاه در این همایش وظیفه است تجلیل گردد.


 Image result for ‫مدیرکل راه وشهرسازی لارستان در دانشگاه آزاد اوز‬‎

عبدالعزیزخضری افزود:

علاقمند بودیم این شخصیت خادم در این مراسم حضور داشته باشد تا از نزدیک شاهد تاثیر عمل نیکش نسبت به یک دانشگاه، دانشجویان، یک شهر و همه کسانی که از این محل عبور و مرورمی کنند باشد، اما ایشان نیز همچون معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان به خاطر شرکت در جلسه شورای اداری استان، لازم بود در شیراز باشد.


 Image result for ‫بلوار دانشگاه آزاداوز‬‎

وی ابراز امیدواری کرد تا دو ماه آینده، بلوار و میدان ها به بهره برداری برسند و اضافه کرد:

از نیکوکاران تقاضا داریم برای بلوار و محوطه حمایت و مساعدت مالی کنند تا به صلاح دید خودشان میدان ها و بلوار به نام نیکنامی مزین شود. او از نامگذاری میدان جلو ساختمان به نام


 Image result for ‫بلوار دانشگاه آزاداوز‬‎

«نیایش» خبر داد.

وی با بیان چگونگی ساختار مدیریتی این موسسه عالی گفت:

مشارکت و تعامل در ساختار مدیریتی دانشگاه از جایگاه مهم برخوردار است و نقش نیکوکاران، رئیس و جمعی از اعضای هیآت امنای دفتر دبی بی بدیل است.

خضری که در مراسم پاسداشت روزهای بسیج، دانشجو، پژوهش، وحدت حوزه و دانشگاه صحبت می کرد گفت:

ممکن است سوال پیش بیاید که روزهای بسیج، دانشجو چرا امروز برگزار می شود؟ جوابی که وجود دارد، این است که شالوده هر توسعه ای، پژوهش و کار عملی است و تردیدی نیست که دانشجو با پژوهش در ارتباط است و گرامی داشت همه مناسبت ها و در هفته پژوهش تصمیمی عقلایی است که دانشجویان و جامعه دانشگاهی هرچه بیشتر پی ببرند پژوهش شالوده هر توسعه ای است.

وی در عین حال یادآور شد:

برگزاری این مراسم در کمیسیون دانشجویی با حضور معاونت سیاسی-امنیتی فرمانداری ویژه لارستان مطرح و مورد تصویب قرار گرفته است.

 

رییس دانشگاه در رابطه با ضرورت مشارکت و تعامل استادان برای مساعدت در برنامه های عملی و در راستای تشویق جوانان به کارهای تحقیقی و اجرایی اظهار کرد:

با توجه صرف به درس دادن، قادر به مهارت آموزی به دانشجویان نخواهیم بود، بنابراین با داشتن انواع امکانات از استادان انتظار است همکاری کنند.

خضری خبر از مساعدت یکی از نیکوکاران برای اهدای تجهیزات آزمایشگاهی برای رشته مکانیک خودرو داد و یادآور شد:

بدین خاطر عملیات آماده سازی تاسیساتی روی ضلع شمالی طبقه همکف آغاز شده است تا کارگاهی بزرگ برای استقرار تجهیزات فنی آماده شود.   

او با بیان تماس تلفنی، معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان برای تغییر روز مراسم که بتواند در مراسم شرکت داشته باشد، اظهار کرد:

همین که یک مقام برجسته مایل است دانشگاه و دانشجویان را با حضور خود مفتخر کند، به نوعی حرکتی پویایی و دلگرم کننده در راستای علم و پژوهش است.

با این حال به دلیل پخش دعوت نامه این سعادت نصیب نشد، که امروز میزبان معاون استاندار باشیم و همایش به موقع خود برگزار گردید.

رئیس دانشگاه به شروع فعالیت دانشگاه در ده سال قبل اشاره کرد و گفت:

در شروع پولی در دست نبود اما به پشتوانه (امام جمعه، بخشدار، شورای شهر، شهردار و حرکت انجمن علمی- فرهنگی دفتر دبی ) و تشکیل هیأت امنای مردمی در اوز و دبی سبب شد دانشگاه آزاد در آموزشگاه اجاره ای راه بیفتد و امروز در مکان ملکی خود قرار بگیرد.

وی از عبدالقادر فقیهی، رئیس هیأت امنای دفتر دبی که بانیت دانشگاه را عهده دار شد و به اتفاق دیگر اعضا، هیأت های اعزامی از اوز( جمعی و فردی) را همراهی کردند تقدیر کرد و افزود:

همه برای تعالی دانشگاه آزاد کوشش داشتند.

خضری از اعضای هیأت اوز که همه در قالب شخصیت های فرهنگی و مدیران جامعه هستند به عنوان شاخص های ایجاد و پیشرفت مرکز اوز نام برد و از محمدصدیق پیرزاد، پیرمرد فرهنگی که مضاف بر زحماتش هدیه ای ارزشمند اهدا کرد تا


 Image result for ‫تالار فردوسی دانشگاه آزاد اوز‬‎

           مهندسان به آذین کرامتی و محمدرضا خادمپورکه درساخت تالار کف تئاترهمکاری داشتند

تالار تئاتر کف ساخته شود به نیکی یاد کرد و از شورای مساجد با مساعدت حاج شیخ عبدالعزیز قاضی زاده، امام جمعه محترم و تلاش های مهندس مسعود کراماتی، نائب رئیس هیأت امنا و شهردار و احمد صمدانی عضو هیات امنا در تکمیل مسجد ابوذر غفاری تشکر و ابراز امیدواری کرد:

نیکوکاران برای تکمیل و تجهیز مسجد مساعدت بیشتر کنند، زیرا مسجد به انشعاب گاز، محوطه سازی درونی و بیرونی و تجهیزات تالارهای برادران و خواهران نیازمند اعتبار مالی است.هر چند تاکنون عبدالقادر فقیهی مبلغ دو میلیارد ریال برای تکمیل ساختمان و تاسیسات برق و آب پرداخته است.


 

وی،  از راه اندازی قریب الوقوع سینما در دانشگاه آزاد که در حقیقت سینمای شهر اوز و اولین سینمای تاریخ اوز محسوب می شود، خبر داد و از پشتیبانی، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، بخشدار، رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی لار و اوز برای تاسیس سینما و موافقت سینما شهر تهران با تامین بخشی از هزینه تجهیزات، سخن گفت.

رئیس دانشگاه با ورود به ضرورت کیفی سازی ساختمان اظهار کرد:

در این خصوص دولتمردان و نیکوکاران برای کیفی سازی ساختمان های آموزشی،  اهمیت قائل شوند. چون جوان رشد فکری اجتماعی خود را منطبق با محیطی که گذرانده است و کسانی که او را هدایت می کنند وفق و در جامعه بازتاب می دهد. او شیوه  مدیریتی دانشگاه را بر اصول هم اندیشی استوار دانست و خاطر نشان کرد:

ترتیب مرتب  جلسات هم اندیشی، فاصله نگرش مدیریت و بدنه را کم و کمتر و بیشتر به صفر رسانده است و سعی می شود همین در استادان و دانشجویان تسری یابد.


 

ناطق با بیان پشتیبانی خیل خیراندیشان در ایجاد و توسعه، از افتتاح بخش اداری (خیریه حاج محمد یوسف نظری)، سامانه کتابخانه دیجیتالی سیمرغ (خیریه فریده حاج عبداله یزدانی)، تالار هنر سرای شیخ عبدالرحمن فارسی (تائب) شاعر اوزی (خیریه شادروان حاج محمد زینل فریدونی، شادروان عبدالمجید فریدونی و حاج عبدالرحمن فریدونی)، تالار ورزشی خواجه شمس الدین حافظ شیرازی (خیریه شادروان حاج شیخ محمد رفیع فقیهی)، تالار ویدیو کنفرانس محمدبن موسی خوارزمی (خیریه شادروان حاج محمدرضا کمالی) و تالار کف نمایش، حکیم عمر خیام نیشابوری (خیریه محمدصدیق پیرزاد) در پایان نشست خبرداد.


 

(کلیه طرح ها با حضور امام جمعه لارستان، معاون سیاسی و امنیتی وجمعی از روسای دانشگاه های لارستان و مردم و مسئولان بخش اوز با قیچی شدن نوارها، افتتاح شدند)

 

 احمد خضری، دبیر هیأت امنای دانشگاه در ادامه پیام عبدالقادر فقیهی، رئیس هیأت امنای دانشگاه دفتر دبی خواند (در خبر روز گذشته متن پیام به طور کامل درج شد).

 وی، از تاریخچه تشکیل تشکل های دانشجویی نکاتی را اظهار و افزود:

در هفته گذشته، دو رویداد مهم در منطقه رخ داده است. حضور استاندار استان فارس و سخنرانی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ولی با وجود ارزش قایل شدن به ظرفیت های بالای فرهنگی و شاخص های توسعه، اما هیچ اقدامی برای تکمیل شاخص های توسعه ای که توسعه سیاسی باشد صورت نگرفته یا حرفی به میان نیامده است.

وی از امام جمعه محترم لارستان و معاونت سیاسی امنیتی تقاضای توجه کرد.

 

و گروه نمایش کانون فرهنگی هنری دانشگاه به کارگردانی عبدالوهاب کریمی و شرکت دانشجویان محمدمهدی نادرپور، سیده فرشته سادات حسینی، محمد بنار و بهاره نیازی به اجرای نمایش «هوش برتر» پرداختند.

 

آرزو شفایی، دانشجوی دانشگاه آخرین کسی بود که روی سن رفت و مقاله خود را در ستایش بسیج به شرح زیر خواند.

بسیج حنجره ای است سوزان برای سرودن حماسه های سترگ و خورشیدی است تابناک برای شب های سرود و تاریک، بسیج سپاهی است مسلح به ایمان و مجهز به عشق و ریسمانی است برای بالا رفتن از شانه های خیس آسمانی، بسیج لشکر حسین مظلوم است در روز عاشورا و رگبار الله و اکبر و فریاد تکبیرها، بسیج میعادگاهی است برای کبوتران سرخ دلی که دلهایشان برای پرواز در اوج می تپد و بسیجی همان کبوتر سرخ دل است، بسیجی چکیده عشق است و نماد غیرت سمبل تعصب است و پاسدار مکتب آذرخش سه قطره خونی که در 16 آذر 1332 به پای نیکسون ریخته شد و سنگفرش های دانشگاه تهران را نگین کرد، هنوز هم زنده و جاریست هنوز از قطره قطره خون پاکشان بوی عطر تازه و معطر به مشام می رسد بوی تازگی که از عصاره جان دانشجو برمی خیزد، همراه با بوی سنگفرش های لگد مال شده دانشکده فنی، در خیابان های دانشگاه می پیچد، از زیر در میگذرد و تمام ایران را فرا میگیرد خشم اعتراض دانشحویان را با گلوله پاسخ گفتند و تن های نحیفشان را پیش پای نیکسون به خاک و خون کشیدند آری شهیدان دانشجو پیام بیداری و استقامت را به ایران و ایرانی آموختند و حال از خون پاک آنها جوهره ای اصیل در دل تمامی دانشجویان ایران شده که تا آخرین قطره خون از نظام جمهوری اسلامی ایران کشور عزیزمان دفاع کنند.

 

صفا فرجام رییس دانشگاه علمی- کاربردی لارستان پیش از ترک دانشگاه لوحی به رسم یادبود و پاسداشت (روز پژوهش) به رییس دانشگاه آزاد اوز اهدا کرد.

 

 

پس از آن حاضران برای افتتاح طرح ها، تالار فردوسی (خیریه عبدالقادرفقیهی) را ترک و ساعت 10.30 پس از پذیرایی دانشگاه آزاد اوز را ترک کردند.

 
   
نظرهای شما :  
اوزی[3/10/1396] : وباز آرزوی موفقیت برای جناب آقای مدیرکل راه لارو هیئت امنا وریاست و کلیه کارمندان شریف دانشگاه آزاد بخاطر ساخت بلوار و برداشتن تپه روبشهر و الان که همهمسئولین بویژه شهردار محترم جمع هستند تلاش کنید تپه دگر هم برداشته شود
 
همشهری. از دبی[3/10/1396] : از همت. والای خیران ونیکوکاران. به خصوص جناب اقای شیخ عبذالقادر. ومحمد نامی ممنون هستیم. ومن هم مانند دیگر همشهریان. از این. بزرگواران. انتظار. داریم که. با حمایت وپشتیبانی. ایشان. حرکتی در بین مسولین. وشورای شهر. ایجاد شود تا کار پیگیری ارتقای اوز. با سرعت وجدیت بیشتری دنبال شود چون کلید همه مشکلات فعلی اوز عدم ارتقا. ونداشتن بودجه مستقل. دولتی است. نگاهی به مناطقی مثل. خنج وگراش. بستک. وخمیر. که شهرستان. شده اند نشان میدهد که باید درخال حاضر تمرکز خودمان. را روی ارتقای اوز بگزاریم
 
طاهری [3/10/1396] : تشکر بخاطر اطلاع رسانی خوب وکامل برای دانشگاه آزاد آرزوی توفیق دارم وقدردانی بخاطر پارک زیبای جلو دانشگاه
 
شهروند [3/10/1396] : نصب پایه های چراغ فلکه دانشجوی جلوه خاصی زمین دانشگاه وشهرک صنعتی بخشیده که مردم میتوانند از آن استفاده کنند درصورتیکه چهره محل نازیبا نگردد جسارتآ جایی برای سرویس بهداشتی هم در نظر بگیرید
 
خواننده سایت [3/10/1396] : عکس گالری کی میخوایید تغییر بدید
 
محمد[3/10/1396] : متشکریم از همه خیرین ودستکش اندرکاران بویژه جناب آقای حاج عزیز خضری که تمام وقتشان را برای خدمت میگذرانند
 
مهران[3/10/1396] : بنظرم چراغهای میدان دانشجو زیادهستند
 
کارمند اوزی. خطاب به همشهری. نیکوکار[3/10/1396] : مدتی استکه مردم در این سایت کامنتهایی برای جناب شیخ عبدالقادر فقیهی می گذارند وخواهان ایجاد تحرک جدیدی برای پیگیری. ارتقای اوز به شهرستان هستند. انتظار داریم که به این صدای مردم وهمشهریان اوز. در این سایت ندای خیر خواهانه. داده وبا یک هم اندیشی. جمعی یک روحیه وحرکتی. در شورای شهر ودیگر معتمدین محلی ایجاد نمایند زیرا کار تقسیمات کشوری. احتیاج به پیگیری. مستمر وملاقات با مقامات. ذیربط. دارد. با تشکر
 
شهروند[4/10/1396] : با تقدیر وتشکر از جناب آقای عبدالقادر فقیهی که برای ارتقای اوز زحمت میکشند باید اعضای شورای شهر همت کنند و بروند تهران و یکماهی آنجا بمانند ومرتب به وزارت کشور سر بزنند و کاری کنند با جناب آقای رییس جمهمور وقت ملاقات بگیرند وگرنه به این سادگیها نباید امید داشته باشیم که حکم ارتقا صادر شود
 
در تكميل نظر کارمند اوزی. خطاب به همشهری. نیکوکار[4/10/1396] : لازم است توضيح داده شود كه بعضي اقدامات خيرين براي شهر اوز با پول و امكانات حل ميشود اما بخش ذيگري ازكارها و اقدامات به تصميم مسولان كشوري و منطقه اي مربوط است و از توان افراد خير خارج ميباشد گرچه پيگيري لازم است اما به نظر من بايد ديگر سرمايه گذاري براي دانشگاه كه مايملك مردم محسوب نميشود و در اخيتار دانشگا آزاد ميباشد بايدهمانگونه كه مردم نظر داده اند ديگر هزينه نشود و براي موارد ديگري كه براي مردم اشتغال زائي و درآمد ايجاد كند و نفع مستقيم به مردم بومي اوز برساند صرف شود مثلا تاسيس كارگاههاي توليد مختلف خوراكي پوشاكي صنعتي مصالح ساختماني فني جوشكاري مكانيكي تراشكاري وبسياري موارد ديگر . كارفرهنگي هم براي سرمايه گذاري دراز مدت نتيجه ميدهد و ظرفيت آنه نيز محدود است.همشهريان اوزي مقيم كشورهاي مختلف حوزه خليج فارس كه سالها تجربه فعاليتهاي اقتصادي دارند و به كشورهاي مختلف ارتباط دارند و احتمالا تجربه زيادي براي تاسيس كارگاههاي مختلف دارند سعي نمايند در اين زمينه پيش قدم شوند و مردم به كار و تلاش و خلاقيت و ابتكار وادار نمايند كه بخشي از نيازهاي جوانان سرمايه و شروع براي آغاز اين كارها ميباشد كه جوانان اوزي تازه فارغ التحصيل كه فاقد سرمايه و تجربه ميباشند در اين زمينه حمايت نمايند. چند روز قبل م در روزنامه استان فارس بنام طلوع نوشته بودند كه كارخانه بيسكوئيت سازي در لار افتتاح شده است. بنابراين در اين زمينه ها هم ميتوان فعاليت كرد . البته بهترين نوع فعاليت توليد پوشاك با كيفيت نخي براي كليه سنين و توليد لباس ورزشي و لباس فرم دانش آموزان و...ميتوان اقدام نمود. با توجه به گران شدن تخم مرغ خانواده هائي كه داراي باغچه و فضاي مناسب دارند نيز ميتوانند به پرورش مرغ محلي و توليد تخم مرغ در حد نياز و يا فروش اقدام نمايند
 
امیر [5/10/1396] : دانشجو اسم گیرایی برای فلکه وبلوار دانشگاه آزاد انتخاب شده بهتر بود برای فلکه جلو دانشگاه پیام نور اسم دانشگاه گذاشته میشد که بدانشگاههای اول شهر از شرق وغرب اوز جور بیاید
 
نام: