جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷

  درباره ما

  گالری عکس

سوم خردادماه روزآزادسازی خرمشهرگرامی باد

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  نشست با اعضای خانواده نویسنده کتاب تاریخ دلگشای اوز
[ يكشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 06:48:51 ]
نشست با اعضای خانواده نویسنده کتاب تاریخ دلگشای اوز

 
 

در حاشیه گرامی داشت میلاد با سعادت حضرت محمد(ص) و هفته وحدت که از طرف آموزشگاه مهر و ماه کرانی و در تالار حکیم فردوسی(خیریه شیخ عبدالقادر فقیهی) دانشگاه آزاد اوز برگزار می شد، جمعی از افراد اهل قلم پیشکسوت فرهنگی حضور داشتند که با پایان یافتن مراسم با حضور رئیس دانشگاه و جمعی دیگر از اعضا ساعاتی را به گفتگو نشستند.
عبدالوهاب کرامتی، محمود و محمدشریف کرامتی از مهمانان بودند که حضورشان یاد نویسنده شهیر اوزی و نویسنده کتاب تاریخی «تاریخ دلگشای اوز» را تداعی می کرد.

مهمانان که بعضاً اولین بار بود دانشگاه آزاد را می دیدند، اظهار کردند:

از چگونگی ساخت شنیده بودیم ولی وقتی از نزدیک چیزی ملاحظه شود ویژگی خاص آن بیش از پیش نظر بیننده را جلب می کند. محمود کرامتی که خود را از قوم ملا خطاب و آن را برای یادآوری عنوان کرد و گفت:

 

باورکردنی نیست ساختمان به این بزرگی و با وجودی که پول اولیه یا خیری مشخص پشت آن نبوده، تا بدین جا پیش رفته و از همه مهمتر در دل خود چندین تالار درخور شهر وفرهنگ مردم را جای داده است.

وی از شهروندان مقیم قطر بوده که با نقل قول خاطره، این که در سال 1375 که نمایندگان وقت برای جلب کمک نیکوکاران در حمایت از بیمارستان اوز به کشور قطر سفر کردند خاطر نشان کرد:در آن سال هم خوشبختانه خیراندیشان مقیم کشور قطر کمک قابل ملاحظه به بیمارستان کردند که باعث رونق و پیشرفت این مرکز درمانی شد، هر چند خیراندیشان مقیم دبی در اعتلای بیمارستان تاثیر شایان گذاشته و می گذارند.

عبدالوهاب کرامتی از دیگر مهمانان نیز گفت:

آن چه حایز اهمیت است، فعالیت دانشگاه در بخش ارتباطات رسانه ای است چیزی که بدون وقفه صورت می گیرد و روزانه دارای خبر و گزارش است.

وی وجود دو رسانه پایگاه خبری پیام دانش و فصلنامه با پیام دانش اوز را از ارزش های فرهنگی اوز بر شمرد و یادآور شد:

وقتی دو زن همشهری مسئولیت سردبیری آن را به عهده دارند، هر شهروندی مسرور شده و احساس وظیفه می کند راه های همراهی و حمایت از این موسسه آموزش عالی را بیابد و اجرایی کند.

عبدالوهاب کرامتی با ابراز خرسندی از ریاست یک بانو در شورای اسلامی شهر اوز آن را با خلاقیت بانوان از دیرباز ربط داد و خاطرنشان کرد:

سردبیری پروانه پدرام در فصلنامه و شیما رحمان پور در پایگاه خبری پیام دانش به دایره این ارتباط می افزاید و ضرورت دارد این اتفاق مبارک که یک زن معاونت یکی از دانشگاه های بزرگ شهر و دیگری مدیریت امور مالی را عهده دار است لازم است در اجتماع بازگو  شود و زنان را به توانایی خودشان واقف کرد که هر زن تحصیل کرده می تواند مانند نامبردگان قسمت های مهم شهر و مراکز آموزشی را به عهده بگیرد.
کرامتی برگزیده شدن فریبا صالحی به عنوان رییس شورای اسلامی اوز، را مهم و ریشه در فرهنگ متعالی مردم به شایستگی زنان دانست

این مهمانان در خصوص این که کار رسانه ای مخصوصا چاپ فصل نامه با هزینه بالا صورت می گیرد یادآور شد :

کار فرهنگی پر هزینه است ولی خدا را شکر با وجود زحمات گردانندگان که باز بایستی در جامعه بیشتر دیده شوند ولی خیراندیشان حمایت می کنند تا چنین نشریاتی ماندگار بمانند نیاز به حمایت شهروندان نیز دارد.

عبدالوهاب کرامتی انتشار مرتب عصر اوز و اکنون پسین اوز و پیام اوز را از افتخارات منطقه توصیف کرد و تلاش گردانندگان را به نیکی ستود.

در این نشست ، مهندس ناصرخضری، فتحیه فتحی، عضو هیأت امنا، فاطمه قاسمی، استاد، پروانه پدرام و شیما رحمان پور از کارکنان دانشگاه حضور داشتند.

عبدالعزیز خضری، رئیس دانشگاه در خصوص دانشگاه و مشارکت همگانی مردم و مسئولان و نقش هیأت امنای دفاتر اوز و دبی برای مهمانان توضیح داد و ابراز امیدواری کرد، دانشگاه آزاد اوز بتواند به خدمات فرهنگی-علمی خود ادامه دهد.

وی یادآور شد:

به زودی علاوه بر تالارهای موجود، چهار تالار دیگر به مجموعه امکانات اضافه خواهند شد و انتظار است بلوار و محوطه در دست اقدام تا قبل از پایان سال 96 به بهره برداری برسند.
 
   
نظرهای شما :  
بابک [26/9/1396] : بیشک خانواده های کرامتی از قوم فرهیخته اوز بوده وهستند شریف کرامتی بنظر میرسد دچار ناراحتی بودند که دراین جلسه حرفی نزدند ولی ایشان هم از اشخاص فرهیخته هستند که بسهم خود خدمات مهمی به فرهنگ وبویژه آموزش وپرورش داشته اند
 
شهروند [26/9/1396] : بهتر بود این کرامتیها دقیقآ چه وابستگی به مرحوم کرامتی نویسنده بزرگ کتاب تاریخ دلگشا دارند
 
سینا[26/9/1396] : موفق باشید
 
اوزی [26/9/1396] : من قصد جسارت به هیچ قوم ویاطایفه ای ندارم ولی فرهیختگی درهر طایفه ای میتواند باشد واینکه قوم خاصی را برتر تلقی کنیم
 
اوزی [27/9/1396] : با تشکر از دانشگاه آزاد که سعی دارد طیفهای مردمی به یک دید ببیند ولی کامنت بالای روز قبل که داده بودم توهین بخانواده محترم کرامتی نبود چون الان از این خاتواده یکنفر شهردار هستند بیشتر متظورم پرهیز از بزرگنمایی طایفه ای بود که باعث آسیب های اجتماعی نشود تشکر
 
همشهری[27/9/1396] : البته شرایط امروز. اوز دیگر کاملا. تغییر کرده است الان کلیه فعالین اجتماعی وفرهنگی. در اوز از طوایف وخانواده های مختلف هستند وسواد ومطالعه وفرهنگ دربین همه احاد جامعه. همه گیر. شده است ونشانه انهم در میدان فعالیت عملی بین. مسولین محلی. ونخبگان شهر اوز می بینیم. وهیچ قوم وطایفه ای در اوز بر دیگری. تفوق ندارد ونظر اقای. بابک مربوط. به خیلی زمانهای گزشته است
 
نام: