دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷

  درباره ما

  گالری عکس

سی و ششمین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی گرامی باد

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  از شعارهای دلنشین تا گلچین داشته های ارزشمند به قلم نوشاده نوشادی
[ چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 06:48:04 ]

از شعارهای دلنشین تا گلچین داشته های ارزشمند به قلم نوشاده نوشادی

 یکی از انتقادهایی که معمولا به نوشته هایم می شود این است که چرا بیشتر وقتها تیزی قلمم به سمت مسئولین نشانه می رود که در جواب می گویم خودتان می گویید مسئولین پس باید جوابگوی مسئوایتی که بر عهده گرفتند باشند.

 گاه پیش امده در اعتراض به انتقادهایم به من گوشزد کردند دور از گود نظر دادن اسان است اگر خودت مسئول بودی شاید در عمل کارایی ات حتی در حد این مسئولین هم نبود !

این گفته مرا به یاد یکی از دوستان بذله گویم می اندازد که خودش چشمانی تنگ و گرد کمی هم کوچ داشت ولی می گفت فلانی چه چشم های بد ریختی دارد !

هر وقت به او اعتراض می شد که مگر خودت چشم های قشنگی داری؟ جواب میداد درست است که چشم های خودم هم زشت است ولی بالاخره چشم است و قدرت تشخیص دارد چه کسانی چشمان جذابی دارند و چه کسانی چشمانشان شبیه چشمهای خودم شده است.!

حالا من هم می توانم ببینم کدام مسئول تخصصی عمل می کند و کدام مسئول عملکردی شبیه من دارد اگر مسئول بودم!

روز جهانی معلولین شعار زیبای معلولیت محدودیت نیست از غالب سخنرانان به گوش رسید که با چاشنی مثالهایی از چند شخصیت که علی رغم داشتن معلولیت توانسته بودند دست به کارهای بزرگی بزنند به جذاب تر و دلنشین تر شدن این شعار منجر می شد.

حقیقت امر این است که برخی مشکلات جسمی و روحی موانعی برای اشخاص معلول ایجاد می کند که محدودیت هایی نیز در پی دارد و هدف اصلی برگزاری این مراسم ها و نیز ارزوی قلبی ما تحقق واقعی این شعار است که با ارائه امکانات مناسب از طرف مراکز دولتی و مردمی این موانع برداشته شود تا بیش از این معلولیت محدودیت ایجاد نکند !


بیستم آذرماه ماه مراسم افتتاح بهزیستی مهمانان گرانقدری داشتیم که با استقبال چشمگیری از طرف مسئولین و مردم روبرو شدیم ولی بنا به دلایل موجه مهمانان دیر رسیدند و در این مدت تعداد زیادی از استقبال کنندگان جلو درب بهزیستی سرپا ایستاده بودند که در این میان سالمندانی از بین عموم مردم نیز که از پیشکسوتان خدمتگزار شهرمان محسوب می شدند به چشم می خوردند .

این صحنه پشت صحنه ای داشت که ترسیم کننده افق زیبایی برای اینده شهرمان بود . مشروط بر اینکه ارزشها را درک کنیم و در حمایت از چنین مسئولینی با انجام وظایف شهروندی خود به تلاش انان برای احقاق حقوق شهروندیمان سرعت ببخشیم .

بر حسب اتفاق به ساختمان قدیمی روبروی بهزیستی رفتم و دیدم شخصی در حال جمع کردن چند صندلی است که برای سالمندان گرانقدری که در کوچه به انتظار ایستاده بودند ببرد

 وقتی دیدم یکی از مسئولین برجسته شهرمان است به چشمان خودم اعتماد نکردم! نمی گویم تا کنون مسئولین دلسوز به چشم خود ندیده ایم ولی معمولا انها نیز در چنین مواقعی تنها با اشاره به کنار دستی های خود امر می کنند فلان کار را انجام دهند.

کمترین قدرشناسی ما مقابل بزرگوارانی که تنها اندیشه شان بها دادن به ارزشهای والای انسانی است که بعضا می بینیم شخصیت هایی بدون در نظر گرفتن ابنکه در چه مقامی مشغول به خدمت هستند از هیچ خدمتی به همنوع خود دریغ ندارند تنها و تنها می شود با خالی نکردن پشت انها و حمایت همیشگی مردم جواب داد تا با شاهد بیشتر شدن تعداد روز افزون این چنین مسئولین دلسوزی در سطح شهر باشیم .

مسئولینی که قلم را تسلیم بزرگ منشی خود می گردانند و همجون سپری مانع از برخورد تیزی ان به سمت خویش می گردند.

 
   
نظرهای شما :  
اوزی[22/9/1396] : برای نوشتن وتوصیح این صفات انسانی اینقدر مطلب را پیچاندن وبه درازا کشیدن جالب نیست مطالب را روشن تر وموجز وخلاصه تر ومفید تر بنویسید تا بر دلها بنشیند وخستگی ایجاد نکند
 
شهروند[22/9/1396] : شورا سهر ومسولین در اوز باید پیگیر قولهای ریس بهزیستی کشور برای استخدام نیروی بومی باشند وگرنه به فراموشی سپرده میشود در حال حاصر اولین کار بهزیستی انتخاب ریس اداره اوزی باید باشد
 
شهروند [22/9/1396] : خانم نوشادی درود برشما ودرود بر قلمت این همه نویسنده وروزنامه دراوز هست هیچکس جرئت نوشتن شما ندارد
 
همشه[22/9/1396] : چه عرض كنم ؟
 
شهروز [22/9/1396] : از خانم نوشاده نوشادی تقاضا میکنم درباره ارتقای آوز مقاله بزند وتوضیح بدهند علت اینکه اوز تا حالا ارتقا پیدا نکرده درچیست
 
اوزی ها[22/9/1396] : شنبه ویکشنبه استاندار فارس به منطقه لارستان می اید مسولین برای درخواست های مردم اماده باشند
 
فرهاد [23/9/1396] : نویسنده عزیز نوشتن حتی از آب خوردن هم راحتتره باید دید آنها که مینویسند درمیدان عمل چی درچنته دارند از شما تقاضا دارم امتحانی از خودتون داشته باشید ویک مسولیتی بگیرید وهر چه تا حالا نصیحت کردید بیدغدغه بکار بندید مثلآ بشید رییس جامعه معلولین یا خانه سالمندان یا اصلا روزنامه دربیارید تا خودت ودیگرانیکه رک گو هستند حرف دل خودشون وبقیه دردمندان را بیارند تو روزنامه
 
دانشجو[23/9/1396] : چرا خانم نوشادی که فردی اجتماعی هستند. در باره مهمترین درخواست مردم. اوز یعنی. ارتقای اوز. به شهرستان. چیزی. نمی نویسند. خانمها هم. باید. در مقوله. ارتقای. اوز. وارد شوند. چون. کلید همه پیشرفت های. اینده. اوز. ارتقا.میباشد
 
نام: