دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷

  درباره ما

  گالری عکس

سی و ششمین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی گرامی باد

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  برگزاری سیصد و بیست و چهارمین جلسه هم اندیشی مشترک کارکنان و هیأت اجرایی
[ سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 04:43:44 ]


برگزاری سیصد و بیست و چهارمین جلسه هم اندیشی مشترک کارکنان و هیأت اجرایی

در جلسه مشترک هیات اجرایی و کارکنان دانشگاه آزاد اوز، راه اندازی سینما در اوز توسط دانشگاه در ردیف اولین ها در تاریخ ثبت می شود

 

 

برگزاری سیصد و بیست و چهارمین جلسه هم اندیشی مشترک کارکنان و هیأت اجرایی

سیصد و بیست و چهارمین جلسه هیأت اجرایی در ساعت 8 صبح روز دوشنبه 20/09/96 در تالار شیخ سعدی (خیریه حاج محمد امین کمالی)، برگزار شد.

این جلسه به دبیری مهندس ناصر خضری، مدیر دانشجویی و کتاب خانه آغاز شد و قاری جلسه، محمدطاهر قاضی زاده، متصدی خدمات بود.


 

دبیر با تشکر از همراهی های صمیمانه  هیأت اجرایی و نیکوکاران و حضور اعضا در اول وقت به برنامه های برگزار شده مانند «حقوق شهروندی از دیدگاه قانون اساسی» به مناسبت روز قانون اساسی با حضور دادستان لارستان، تایپ با موبایل و برنامه های پیش رو از جمله هوش برتر و روز دانشجو، راه اندازی و تجهیز سینما و همکاری مهندس احسان امیری استاد در اداره آن، فراهم کردن زمینه فعالیت انجمن انیمشین، حضور دو نویسنده کودک و نوجوان از طرف مجتمع آفرینش و کرانی و انجمن کتابخوانی دانشگاه اشاره کرد و گفت:

خطی مشی دانشگاه در اجرای برنامه های گوناگون تنها مجموعه  دانشگاه نیست، که برای مردم شهر و منطقه نیز هست.

وی با بیان اتمام شبکه لوله کشی گاز به طول 90 متر از جلو ساختمان تا در ورودی به عملیات عمرانی در طبقه اول و همکف و همچنین تالار کف تئاتر با نظارت مهندس مهرآوران، فعالیت بازیگران و علاقمندان به این حیطه و امکان گرفتن این رشته در آینده پرداخت.

همچنین به محوطه، میدان و تداوم عملیات آن اشاره کرد.


مهندس خضری از قدریه کمالی، همسر رئیس دانشگاه، به خاطر همراهی و کمک هایش برای آزادی عمل بیشتر همسرش قدردانی و خاطر نشان کرد، در غیر این صورت، فرصت مناسب برای حضور وی خارج از ساعات اداری در دانشگاه مهیا نمی شد.

وی از پدر خیر و بزرگوار قدریه کمالی (شادروان حاج محمدرضا کمالی که به اتفاق اخوی شان برای آبرسانی به شهر و نیز جلب موافقت خانواده نظری به خصوص عبدالله احمد نظری برای اهدای زمین و کمک موثر اولیه به دانشگاه) با فرستادن فاتحه قدرشناسی نمود.


محمدصدیق پیرزاد، رییس هیات امنا، ضمن خوش آمدگویی به حاضران، از رئیس و کارکنان تشکر کرد که دانشگاه را سرپا نگه داشته است و با فعالیت ها و دعوت از افراد برجسته کشوری، اعم از اداری، فرهنگی در راستای منفعت شهر حرکت می شوند.

تنب سمیدو که زمانی کمتر کسی فکر می کرد تبدیل به وضعیت فعلی شود با رایزنی رئیس، هیأت اجرایی و مدیر کل راه تا حدودی صاف و مسیر رفت و آمد کشیده شد. از نیکوکاران نیز تشکر و اظهار امیدواری کرد تداوم داشته باشد.


 

از شیخ عبدالقادر فقیهی و حاج احمد خضریان به طور ویژه قدردانی کرد که در همه سفرها همراهی لازم را داشته است.

خیران بزرگوار چون بارور، کریما، شیخ محمد فقیهی، محمد نامی ، عنایت نامور و فوزیه خضری هیأت های اعزامی به دبی را ناامید نمی کردند و پشتیبان دانشگاه بودند.

خیرانی دیگر که با رهنمود و هم اندیشی اش یار و یاور بوده اند. البته آنقدر خیران زیاد هستند که ممکن است نامشان از قلم  بیافتد.

پیرزاد، به تحت تاثیر قرار گرفتن افراد و مقامات با مشاهده ساختمان و فعالیت های دانشگاه و تغییرات و تحولات روسای استان پرداخت و به درخواست خود از دکتر محمدکاظم کاوه پیشقدم، دبیر هیأت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس، مبنی بر فراهم کردن زمینه ای برای حضور در تهران و صحبت با مقامات عالی دانشگاه از جمله دکتر فرهاد رهبر اشاره کرد.

رییس هیات امنا ابراز امیدواری کرد:

با پایان عملیات عمرانی کلی و تراز مالی فرصتی پیش بیاید با مساعدت شیخ عبدالقادر فقیهی رییس هیات امنا به دبی برویم و با تسلیم تراز مالی از حمایت بی شایبه هیات امنا و نیکوکاران قدرشناسی شود.


 

احمد صمدانی عضو هیات امنا، از پیشرفت هایی که هربار در دانشگاه مشاهده می شود تشکر کرد و خبر رسانی  روزانه سایت پیام دانش را حاکی از فعالیت رئیس دانشگاه و تلاش برای جذب کمک ها و حضور افراد و شخصیت های برجسته در دانشگاه دانست و خیرین نیز خوشبختانه از هیچ کمکی فروگذار نکرده اند و یاریگر دانشگاه بوده اند.

وی یادآورشد:

قبلآ رییس دانشگاه که برای جلب مساعدت به دبی می رفت چند نفری وی را همراهی می کردند ولی مدتی است که خودش کار هیات امنا را به تنهایی و با مساعدت هیات امنای دفتر دبی این مسئولیت را انجام می دهد.

خالد عابدی، عضو هیات امنای دفتر دبی، هم از خوشحالی خود نسبت به تحولات و پیشرفت عمرانی دانشگاه و نیت خیر نیک اندیشان و پشتکار رییس دانشگاه گفت و اظهار امیدواری کرد دانشجویان بیشتری جذب شوند و از امکانات برای بالا بردن سطح علمی خود استفاده کنند.

مهندس مهرآوران، مدیر پژوهشی،  ضمن تشکر از نیت خیر محمدصدیق پیرزاد، برای تالار کف تئاتر، عنوان کرد با همکاری و همفکری مهندس به آذین کرامتی، علیرضا خادم پور و عبداله امینی از دانشجویان به زودی اجرای تئاتر سه سویه در این مکان استاندارد فراهم خواهد شد و همه هنرمندان از آن بهره مند می شوند.


 

وی با قدردانی از هیات امنای دانشگاه آزاد دفتر دبی و خیراندیشان که دست هیات اوز را برای کارهای صورت گرفته بازگذاشتند، افزود:

با درخواست ریاست و موافقت امروز شما، کار روی ضلع شمالی طبقه همکف با هدف فراهم آوردن مکان برای استقرار تجهیزات آزمایشگاهی و فنی فراهم که از چند روز قبل کارهای تاسیسات آب شروع شده است.

مهرآوران در بخش دیگر از سخنان خود گفت:

قرار است در چند روز آینده،  نمایش طنزی در تالار خیام (خیریه محمد صدیق پیرزاد) توسط گروه هنری  ققنوس به مورد اجرا درآید.


 

عبدالعزیز خضری، رئیس دانشگاه، به اهمیت سحرخیزی و وقت شناسی و هماهنگی با فرمانداری جهت برگزاری مناسبت های اذرماه شامل روز بسیج، دانشجو  و پژوهش و دعوت از حاضران جهت حضور در این مراسم همراه با افتتاح طرح های عمرانی اشاره کرد و گفت:

نیکوکاران زیادی در ماه های اخیر یار و یاور دانشگاه بوده اند و جهت استفاده مطلوب از کمک ها سعی می شود تا کارها شامل مروز زمان نشده و به سرعت پیش برود.

وی افزود:

یکی از نیکوکاران هزینه تجهیزات مکانیک خودرو را تقبل کرده ، به این منظور پیشنهاد آماده شدن ضلع شمالی طبقه همکف داده شده است امید با موافقت هیات امنا با هدف اختصاص به کارگاه فنی با جدیت صورت گیرد ولی تقاضا می شود حمایت تا اعتبار مورد نیاز تامین گردد.

وی خاطرنشان کرد:

تصمیم است تا شش ماه آینده عملیات محوطه و ضلع شمالی حداقل از نظر سنگ کاری دیوار، کف و تاسیسات به پایان برسد

خضری با بیان توجه به کارهای زیرساختی، به پایگاه های خبری پیام دانش و فصلنامه با پیام دانش اوز نیز پرداخت که کارکنان فراتر از مسئولیت های خود مشغول فعالیت هستند تا رسانه ها بروزرسانی و فصلنامه با محتوا منتشر شوند.

رییس دانشگاه به حاج یوسف نظری و یکی از اولین پیگیران تاسیس دانشگاه آزاد در اوز اشاره کرد و یادآورشد:


امروز حاج محمدعلی عابدی در جلسه هستند که 20 سال قبل نقش مهمی برای تشکیل هیات امنای بیمارستان امیدوار در دبی داشت، سال 1376 هیات امنای بیمارستان عبدالحمید امیدوار تشکیل شد و یک سال بعد امور دانشگاه پیام نور مرکز اوز به آن ملحق شد.

وی از همراهی و پشتیبانی اشخاص ظاهرآ خاموش ولی موثر در بنیان و پیشرفت دانشگاه به نیکی یادکرد و یادآور شد:

در تلاش هستیم در شش ماه آینده اغلب کارهای عمرانی در این خصوص به پایان برسندو در عین حال که سر در ورودی، تجهیز کامل تالار ویدیو کنفرانس، تالار هنرسرا و ورزش مانده است، تلاش می شود، موارد پیش گفت را به مدد همراهی هیات امنا، نیکوکاران و دلبستگی کارکنان به سرانجام برسند.


خضری توجه و پشتیبانی اعضای هیات امنا از جمله شخصیت هایی که با رفت و آمدهای مکرر در شهر و خارج از شهر و خارج از کشور در کنار دانشگاه در هر شرایط را ستود و یادآور شد:

پشتیبانی اشخاص مهمترین عامل تعالی دانشگاه بوده است.


احمد خضری، دبیر هیأت امنا، با ابراز خشنودی از اخذ موافقت قطعی برای راه اندازی سینما در دانشگاه آزاد اوز به نیت استفاده مردم شهر و بخش اظهارکرد:

در این جلسه و جلسات پیشین همواره از پیشگامان و خادمان در هر مورد نام برده می شود که همین گونه هم باید باشد و امیدوارم جامعه طوری باشد که خادمان فراموش نشوند.

وی از اینکه  اعضای حاضر، با متانت و حوصله به صحبت گوش فرا می دهند، در راستای منش انسانی ارزیابی کرد و خاطر نشان نمود:

در جریان هستم که از حدود دو سال قبل برای تاسیس سینما فعالیت می شود و اینک شنیده شد، به نتیجه رسیده است و مهندس احسان امیری یکی از استادان فعال و زحمتکش مسئولیت آن را به عهده گرفته اند، تشکر و درخواست کرد به اولین ها توجه کنند یکی سینما که وظیفه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی است و کاری ماندگار می باشد و باید ثبت شود. سینما به معنی جنبش و حرکت است وی آنگاه  به تاریخچه سینما اشاره کرد و گفت:

راه اندازی سینما در دوره مظفرالدین شاه صورت گرفت و یادآور شد، اولین فیلم با حضور دو اوزی  به نام های مرحومان محمود جم نژاد و عبدالرحمن میرزاده همراه بود، وی یادآوری و بازتاب این رویدادها در رسانه های همگانی را مفید و ضروری دانست و خاطر نشان کرد، چنین اقداماتی به تشویق دیگران برای حضور در فعالیت های اجتماعی- فرهنگی می انجامد.

او از سینما که کلمه ای یونانی و معادل آن در فارسی «حرکت یا جنبش» تعریف کرد و افزود:

این تحول برای جامعه خوش یمن باید تلقی کرد و هیات امنا، به خاطر حمایتش در این اقدام و آوردن سینما به اوز و قرارگرفتن در ردیف « اولین ها» می تواند خوشحال باشد.

دبیر هیات امنا، با جمع بندی مطالب جلسه از تصویب:

1.    کار محوطه سازی تا اتمام طبق برنامه ادامه یابد.

2.    ضلع شمالی طبقه همکف با هدف تامین تجهیزات فنی کار شود.

3.  با نامگذاری تالارهای ویدیوکنفرانس، هنرسرا، ورزش و نمایش با پیشنهاد دبیر جلسه موافقت شد.

4. هیات برای تجهیز تالار و تامین اعتبار برای ضلع شمالی طبقه همکف قول همکاری دادند.

5.  تراز مالی تا آخر سال تهیه و در صورت امکان توسط هیاتی تقدیم رییس و هیات امنای دفتر دبی شود.


 

گفتنی است در این جلسه علاوه بر نامبردگان، حاج عبدالرحیم روستا، حاج محمدامین کمالی، محمد طیب نامی، عبدالعزیز روستا، فرهاد کریما و خالد عابدی (اعضای هیات امنا) حاج محمدعلی عابدی، قدریه کمالی، نسرین رفعت(مهمان)، پروانه پدرام، شیما رحمان پور، آمنه روستا(کارکنان) و مهندس محمد حسین نیا(استاد) نیز حضور داشتند.


 

جلسه با معرفی پروانه پدرام  به عنوان دبیردوره ای بعدی، در ساعت 9:15 به پایان رسید.

 
   
نظرهای شما :  
اوزی[21/9/1396] : هیئت امنابرای مدیریت دانشگاه آزادباید بفکر باشند هیچکس منکر لیاقت و شایستگی آقای عزیز خضری نیست ولی بالاخره یکروزی ایشان نخواهند بود
 
محمود [21/9/1396] : البته برای جایگزینی ریاست فعلی دانشگاه باید فکر کرد اما باید پذیرفت آقای حاج عبدالعزیز خضری مهره آی استثنایی درمدیریت است وایشان هنوز از انرژی بالا برخوردارومدیری باهوشی هستندکه وسالهای سال آینده قادر به ادامه مدیریت هستند
 
آرش [21/9/1396] : طرف دیگر تنب سمیدو را هم بردارید
 
اوزي [21/9/1396] : سلام و خسته نباشيد به دست اندر كاران دانشگاه آزاد بسيار خوب و عاليست ساختمان و محوطه دانشگاه خوب است حالا دانشگاه آزاد بومي به چيزي كه شايسته است رسيده. ديگر نيازي نيست بچه هايمان به لار و گراش بروند.
 
همشهری[22/9/1396] : خدمات جناب خضری در این دانشگاه قابل ستایش است. اما ایشان با این همه تجربه وسوابق کاری. باید بیشتر در خدمت شورای شهر وهمراه با سایر بزرگان ودلسوزان. برای پیشبرد کار ارتقای اوز به شهرستان باشند که اگر این کار بزرگ. انجام. شود در پیشرفت وتوسعه دانشگاه ازاد هم تاثیر زیادی. دارد مردم. انتظار. دارند که ایشان تنها. در خدمت. دانشگاه ازاد نباشند وبه زادگاه خود که به وجود ایشان برای. ارتقا. نیاز دارد. بیش از این کمک نمایند
 
اوزی [22/9/1396] : من درخدمت آقای خضری هیچ شکی ندارم ولی باز توصیه میکنم وتا کید میکنم جانشینی برای ایشان از هم اکنون درنظر گرفته شود هرچند شنیدم خانم پدرام جانشین تعیین شدند ولی من وخیلی ازکسانی که درارتباط هستیم به مدیریت ایشان دردانشگاه که بتوانند از عهده آن بربیایند شک دارند هرچند بعنوان یک اوزی سالم مورد حمایت همشهریان قرار خواهند گرفت ولی مهم خودش است
 
به همشهري [22/9/1396] : از قديم ضرب المثل اوزي : هر كي يكجا يعني همه جا ولي هركي همه جا يعني هيچ جا
 
افسانه[22/9/1396] : جسارتآ میشه اعلام شود سینمای دانشگاه آزاد کی شروع بکار میکند و دیگه فقط برای دانشگاه هستش ویا عموم هم هست
 
شیدا [23/9/1396] : میگم تو عکسا پگاه بالانچی پیداش نیست
 
نام: