دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷

  درباره ما

  گالری عکس

سی و ششمین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی گرامی باد

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  دادستان لارستان در دانشگاه آزاد اوز: حقوق شهروندی از دیدگاه قانون اساسی را تشریح کرد
[ چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۶ - 00:10:10 ]
دادستان لارستان در دانشگاه آزاد اوز حقوق شهروندی از دیدگاه قانون اساسی را تشریح کرد

  

به مناسبت گرامیداشت روز قانون اساسی، همایشی تحت عنوان «حقوق شهروندی از دیدگاه قانون اساسی» در تالار فردوسی دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اوز برگزار شد.بخش حقوق دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اوز با همکاری فاطمه قاسمی و موسی بازیاری از مدرسان حق التدریس دانشگاه تشکیل گردیده است و هر ساله با ترتیب همایش های درون و برون دانشگاهی و دعوت از کارشناسان حقوقی، گام های تاثیرگذاری در اعتلای دانش حقوقی افراد علاقمند برداشته است.


 

در برنامه اخیر، با تلاش این دو نفر و با محوریت فاطمه قاسمی ،مدرس دانشگاه، رییس و دادستان دادگستری و در روز تصویب قانون اساسی جمهوری اسلامی، به دانشگاه دعوت شدند و همزمان طی فراخوانی از عموم نیز برای شرکت در «همایش حقوق شهروندی از دیدگاه قانون اساسی » دعوت به عمل آورده شد.


 

رییس دادگستری به لحاظ کسالت در همایش شرکت نکرد ولی سیدابراهیم مرتضوی دادستان داگستری با شرکت خود زمان مفیدی را به تعریف و جایگاه حقوق شهروندی اختصاص داد و پس از قرائت متونی در خصوص حقوق شهروندی توسط سه نفر دانشجویان رشته حقوق


 

(پوران خانعلی زاده،


 Image result for ‫سعید فتوحی دانشجوی دانشگاه آزاداوز‬‎

سعید فتوحی


 

خاطره و حاجی پور) به پرسش های کتبی و شفائی حاضران در جلسه از جمله  رییس هیات امنای دانشگاه آزاد اوز (محمدصدیق پیرزاد)  پاسخ داد.


  و مدرس رشته حقوق


 

(عبدالرحیم مقیمی) دقایقی کوتاه به نقش و تبیین اقدام سازنده دانشگاه آزاد اوز در ترتیب چنین همایشاتی پرداخت .

ویژگی همایش در آن بود که مدرس دانشگاه خود را متعهد دانسته دانش خود را محدود به کتاب ها و جزوات درسی نکرده و آن را در عرصه عمل به دانشجو و علاقمندان ارایه دهد.


و این پیام را برساند مسایل حقوقی متونی غیرقابل دستیابی نیستند و چنان چه جامعه از این فرصت ها بخوبی استفاده کند و در مجامع سخنرانی های آموزشی عمومی حضور پیدا کند، قادر است بر اطلاعات حقوقی خود بیافزاید و با ارتقای فهم حقوقی، مسیر کاهش جرم و بزهکاری را هموار و برشفافیت کاری مراجعی که به مردم خدمات می دهند، تاثیر جدی گذاشته و اصل پاسخگو بودن را وظیفه غیر قابل انکار مسئولان از ذهنیت به عینیت برساند.

دادستان دادگستری لارستان پس از پایان همایش دقایقی در دفتر


 

ریاست دانشگاه در حضور جمعی از فعالان به گفتگوهای حقوقی پرداخت و ابراز امیدواری نمود، بخش اوز با چشم انداز توسعه بیشتر همه جانبه روبرو و شاهد تاسیس دادگاه ثابت شود.


 

مرتضوی که با بخش حقوقی دانشگاه پیام نور مرکز همکاری دارد تمایل خود از ارتباط با بخش حقوقی دانشگاه آزاد نیز ابرازکرد و پیش از ترک دانشگاه از کلیه بخش ها دیدن و دقایقی بیشتر


در تالار نمایش حکیم عمرخیام (خیریه محمدصدیق پیرزاد) به گفتگوهای چهره به چهره با حاضران ادامه داد.

خبر حضور دادستان در همایش حقوق شهروندی از دیدگاه قانون اساسی با مدیریت اجرایی خوب فاطمه قاسمی  که در تالار حکیم ابوالقاسم فردوسی(خیریه شیخ عبدالقادرفقیهی) برگزار شد، از دو منبع پایگاه خبری (اوزامروز و پسین اوز) نقل می شود.


دانشگاه آزاد اوز میزبان همایش حقوق شهروندی از دیدگاه قانون اساسی

انجمن علوم قضایی دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اوز به مناسب روز تصويب قانون اساسی همایش«حقوق شهروندی از دیدگاه قانون اساسی» را در سالن فردوسی این دانشگاه برگزاركرد.

به گزارش اوزامروز-در اين همايش ابراهیم مرتضوي دادستان لارستان به سخنراني پرداخت. ابراهیم مرتضوی با تبیین ماهیت حقوق شهروندی برای حضار به مفاد کاربردی قانون اساسی و کاربرد آن در زندگی مردم اشاره کرد و گفت:دولت طبق قانون اساسی موظف است شرایطی فراهم کند که مردم بتوانند از مسکن ، درآمد، آزادی بیان و آرامش برخوردار باشند. که این موارد در سایه ی حقوق شهروندی قرار می گیرند. وی افزود: افراد مجرم که در زندان هستند نیز دارای حقوق شهروندی هستند

دراین همایش که فاطمه قاسمی مدرس دانشگاه مجری بود

 

و محمد طاهرقاضی زاده متصدی خدمات، قرآن تلاوت کرد، قرائت مقاله و تبادل نظر در مورد علوم قضایی توسط دانشجویان دانشگاه آزاد انجام گرفت.

سپس ابراهیم مرتضوی به سوالات حضار پاسخ داد و عبدالرحیم مقیمی استاد علوم قضایی دانشگاه از عبد العزیز خضری ریاست دانشگاه و انجمن علوم قضایی و دست اندر کاران این همایش تشکر کرد و ابراز  امیدواری کرد که حضار اطلاعات خوبی از قانون اساسی و حقوق شهروندی کسب کرده باشند.

به گزارش پسین اوز، این همایش به همت، انجمن علوم قضایی دانشگاه آزاد اوز برپا شد در این آئین که دانشجویان و گروهی از مسئولان و علاقمندان حضور داشتند فاطمه قاسمی مدرس دانشگاه به عنوان مجری جلسه را آغاز کرد. دادستان لارستان ضمن تبریک ایام هفته وحدت گفت: قانون اساسی آرمان های یک کشور است. اصول متعددی در قانون هستند که حقوق مردم را در نظر می گیرند و حقوق شهروندی در سال ۱۳۸۳ در ایران تدوین و تثبیت شد.

سیدابراهیم مرتضوی افزود: وقتی می گوییم شهروند این مفهوم پیش می آید که حتما باید فرد در شهر زندگی کند ولی موضوع حقوقی است و شامل روستائیان و شهرنشینان می شود. دادستان لارستان با بیان این که شغل و کار باعث امنیت جامعه می شود گفت: بین ۹۰ تا ۸۵ درصد زندانیان به دلیل بیکاری و عدم شغل، مجری شناخته شده اند. و این یعنی از حقوق شهروندی دور مانده اند است. بنابراین دولت موظف است مسکن، شغل و سایر امکانات رفاهی برای مردم تامین کند. مرتضوی حقوق شاکی، متهم (تحت نظر) و محکوم را طبق اصول شهروندی تشریح کرد. در ادامه به چند پرسش کتبی و شفاهی نیز پاسخ داد.

سه تن از دانشجویان رشته حقوق قضائی به نام های پوران خانعلی زاده، سعید فتوحی خاطره و حاجی پور مقالات خویش را درباره حقوق شهروندی قرائت کردند. در ادامه جلسه عبدالرحیم مقیمی استاد دانشگاه و رئیس شورای لارستان از حضور اساتید، دانشجویان و مردم و دادستان لارستان سپاسگزاری کرد و گفت: الحق، برگزاری چنین جلساتی بسیار مفید و ارزشمند است. وی به دانشگاه آزاد اوز تبریک گفت.

پس از پایان جلسه عمومی، جلسه ای خصوصی در دانشگاه تشکیل و رئیس دانشگاه آزاد گفت:

از سخنان دادستان به عنوان یک کلاس درس بهره بردیم عبدالعزیز خضری افزود:

هدف دانشگاه ارتقاء یادگیری دانشجویان و سایر مردم است.

در پایان مرتضوی دادستان لارستان ضمن تمجید از مدیریت دانشگاه، هیات امناء، خیرین و مردم اوز گفت:

واقعا دانشگاهی زیبا و درخور مردم فرهنگی اوز تاسیس شده است.

:پیام دانش

فریبا صالحی، سروان عظیم دری، فروغ هاشمی، عبدالله معصوم نژاد و مرتضی هاشمی (روسای شورای اسلامی،نیروی انتظامی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، اتاق اصناف و خانه فرهنگ)، محمدصدیق پیرزاد، احمدخضری، احمدصمدانی، فتحیه فتحی و علی تیرزن (رییس، دبیر و اعضای هیات امنای دانشگاه آزاداسلامی مرکز اوز از جمله حاضران در همایش بودند

.

با وجود برنامه ریزی و اطلاع رسانی متاسفانه برنامه با استقبال کم مردم و مسئولان مواجه شد

 
   
نظرهای شما :  
دانشجو[15/9/1396] : با سلام و عرض ادب. سپاسگزاریم از ریس محترم دانشگاه جناب آقای خضری و استادان فعالی که ترتیب برگزاری چنین همایش هایی را میدهند . ای کاش این برنامه ها ادامه داشته باشد و متوقف نگردد دعوت از چهره هایی که برای شهر ثمر بخش هستند حتی اگرتعداد شرکت کننده هم اندک باشد بسیار مفید خواهد بود.
 
علی [15/9/1396] : استاد فرهیخته وبزرگ خانم های پدرام وقاسمی شما هردو از عزیزان وبزرگان دانشگاه آزاد هستید وبیشک در پیشرفت دانشگاه آزاد هیچ چیز از دیگران کمک ندارید موفق باشید
 
بدریه[15/9/1396] : اخبار پیام دانش را مرتب دنبال میکنم وبه حضور و نقش زنان در دانشگاه آزاداوزدرود میفرستم کمتر جایی چنین چیزی دیده میشود نه آنکه نیست ولی هر حرکتی باید از برکت سر مردهامعرفی کنند آفرین به بانوان ودرود بزنان این دانشگاه
 
اوزی[15/9/1396] : می بایست از دادستان. لار. سوال میشد که چرا در بخش بزرگ. اوز علیرغم. درخواست مردم ومسولین. دادگاه عمومی. دایر. نمی شود درحالیکه در سایر بخشهای. منطقه. دادگاه مستقر. است
 
همشهری[16/9/1396] : با یستی تاسف خودم رابگویم کهپیگیری مطالبه ارتقا از دستور کار کاملآ خارج شده است وهیچ کسی و حتی شورای شهریها اهمیتی برای آن قایل نیستند
 
احسان [17/9/1396] : کار دانشگاه نسبت بدوت از یک مقام قضایی مهم شهرستان قابل توجه تقدیر بود ولی بایشان توصیه کنید درجلسات بعدی جواب سئوال را بهتر واضح بدهند
 
نام: