دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷

  درباره ما

  گالری عکس

سی و ششمین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی گرامی باد

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد فارس در دانشگاه آزاد اوز دانشگاه را در حد بالایی از ظرفیت و عمل دیدم و آن چه که در توان خودم و استان باشد برای رشد و توسعه مرکز اوز دریغ نخواهم کرد
[ سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - 08:09:29 ]

دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد فارس در دانشگاه آزاد اوز:

دانشگاه را در حد خوبی از ظرفیت و عمل دیدم و آن چه که در توان خودم و استان باشد برای توسعه مرکز اوز دریغ نخواهم کرد


دبیر هیأت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس: عوامل دست به هم داده اند تا در زادروز ولادت پیامبر (ص) و امام جعفر صادق(ع) در مرکز اوز حضور و آن را از نزدیک ببینم و می خواهم مثل خودتان، سخنانی بر اساس صداقت و راستی بزبان آورم.

 

دکتر محمدکاظم کاوه پیشقدم که به اتفاق حجت الاسلام دکتر حمید محمودیان، رئیس دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس به اوز آمده بود، افزود:

 

پیامبر اکرم(ص) می فرمایند: کلید هر چیز در راستی است.


وی و هیأت همراه که قبل از نشست در تالار شیخ سعدی (خیریه حاج محمدامین کمالی) از کلیه قسمت ها دیدن کرده بود گفت:

دانشگاه را در حد خوبی از ظرفیت و عمل دیدم و آن چه که در توان خودم و استان باشد برای رشد و توسعه مرکز اوز دریغ نخواهم کرد.

رییس دانشگاه آزاد فارس خاطر نشان کرد:


خوشبختانه دانشگاه با ترکیب واقعی از مشارکت مردمی و اعمال نیکوکارانه ساخته شده است و همه چهره ها در این نشست، خواستار دستیابی به بیشترین ها در رشته های تحصیلی هستند و من با این ویژگی که مشاهده کردم توصیه می کنم در رشته های هنر، تئاتر و سینما و علوم پزشکی(پیراپزشکی) سرمایه گذاری داشته باشید و ما هم کمک می کنیم و منظور بنده از کمک میزان اختیاراتی است که به استان تفویض می شود تا بتوان بر اساس آن اقدام کرد

 

دبیر هیأت امنای افزود:

من در این جا قول می دهم یک نامه با نگارش خودم به دکتر فرهاد رهبر، ریاست دانشگاه آزاد اسلامی ارسال و قید کنم دانشگاه آزاد اوز به عینه تجلی پیوند مردم و علم است و جایگاهی است که جز رئیس، هیأت امنایش هم برای توسعه آن دل می سوزانند و اطمینان داشته باشید هر آن چه که لازم باشد می نویسم.


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اوز پیش از آن حضور دکتر کاوه پیشقدم و دکتر محمودیان استان را خیر مقدم گفت و اظهار کرد:

این دانشگاه در بدو تاسیس پلی ایجاد کرد و در اولین گام شخصیت های برجسته فرهنگی-اجتماعی در ترکیب هیأت امنای اوز و دبی قرار گرفتند و وجود آن ها در اعتمادزایی و اعتماد افزایی و پیشرفت رو به جلو دانشگاه تاثیر به سزایی داشت.


عبدالعزیز خضری، پیشتیبانی و همراهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان در جایگاه واحد مادر را ستود و اظهار کرد:

مرکز اوز مقوله اعتماد و راست گویی و اعتماد افزایی را در هر عرصه عمومیت بخشید و سال به سال با کمک نیکوکاران و خیران بر داشته قبلی افزود.

وی با اشاره به ارزش افزایی و استفاده به موقع و مطلوب از نیات خیرخواهانه اشخاص خیر و شهریه دانشجویان یاداور شد:

با اتکا به اعتماد خیرین و هیأت امنا کار را شروع کردیم بی وقفه ادامه دادیم و هر موقع کاری خاتمه پیدا می کرد دنبال کمک مردمی می رفتیم.


وی با بیان وجود 7 تالار بزرگ در دل ساختمان خاطر نشان کرد:

امر علم افزایی و پژوهش در مراکز آموزشی به خصوص آموزش عالی باید حرف اول را بزند، بنابراین به سمتی پیش رفته ایم که حد امکان وقتی دانشجو به محیط این دانشگاه قدم می گذارند از هر لحاظ متاثر رفتار انسانی، اخلاقی و محیطی قرار بگیرند و تعدد در تنوع امکانات فرهنگی، پژوهشی و تفریحی به آنان کمک کند از وقتی که در محیط دانشگاه می گذرانند بهره ببرند و در اعتلای دانش و مهارت با آرامش و دلبستگی کوشش داشته باشند تا وقتی پا از دانشگاه بیرون می گذرانند، از توانایی های اولیه مدیریتی برخوردار شده باشند.

خضری ابراز امیدواری کرد تا قبل از پایان سال جاری تالارهای در حال تجهیز و یا تجهیز شده، بلوار، میدان ها ، محوطه و 605 مترمربع باقیمانده ساختمان به پایان می رسد.

با این حال اتمام 605مترمربع نیازبه اعتبار مالی دارد.

رئیس دانشگاه با توجه به ضرورت حمایت سازمان مرکزی از مرکز گفت:

به مرکز نباید مثل واحدهای پردرآمد و با جمعیت کلان دانشجو نگاه داشت و شما این مکان 5500 مترمربعی را که ملاحظه کردید حاصل یک برنامه ریزی بوده است تا از یک ساختمان حداکثر کارآمدی حاصل شود خضری با اذعان به ظرفیت مناسب ساختمان و توانایی های اجرایی، درخواست کرد رشته های تحصیلات تکمیلی به اوز داده شود.

وی یاداور شد:

اطمینان داده می شود با داشتن رشته های ارشد و دکترا این مرکز بین سه تا پنج سال متعهد می شود اعضای ضروری هیأت علمی را جذب کند و این فرصت برای مرکز بوجودآید تا شرط استخدام هیأت علمی برای اعطای رشته برداشته شود.


رییس دانشگاه از دبیرهیات امنا تقاضا کرد برای افتتاح مجموعه از دکتر فرهاد رهبر، ریاست عالیه سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی، دعوت به عمل آورد تا به اوز بیایند که دکترکاوخه پیشقدم، بااین درخواست بستگی به موافقت ریاست عالیه دانشگاه مورد موافقت قرار داد.


محمدصدیق پیرزاد، رئیس هیأت امنای دانشگاه دفتر اوز، سخنان رئیس دانشگاه را مصداق آنچه که به عمل برآید به سخن گفتن نیست دانست و گفت:

ماهمه تلاش کردیم خدمت خیرین گرانقدر رسیدیم ولی وجود رییس دانشگاه دردست آوردهای این دانشگاه بدون تردیددراولویت همه چیزقراردارد واگرایشان نبود، شاید دروضعیت کنونی نبودیم.

وی افزود:وقتی شروع به کار کردیم کمتر کسی باورش می شد به این مرحله از موقعیت فعلی برسیم و حتی دلسردمان می کردند اما پشت رئیس دانشگاه را خالی نکردیم ماندیم، می مانیم و در تلاش برای جلب کمک نه تنها خود را محقق ندانسته بلکه از نیات خود برای رشد دانشگاه نیز هدیه بخشیدیم، همان تالار نمایش که ملاحظه شد وظیفه خود دانستم کمک کنم.

پیرزادبا توجه به مدرک تحصیلی رییس دانشگاه اظهارکرد: ایشان لیسانسیه هست ولی تصور نمی کردم یک دکترا از چنین کار عظیمی قادر بود بربیاید.


احمدخضری، دبیر هیأت امنا، ضمن قدردانی از حضور شخصیت ها از جمله مقامات دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان که سهم فراوانی در ایجاد و توسعه مرکز اوز دارند، گفت:

خیری به این دانشگاه زمین هدیه کرد اما پس از شروع کار، ایراد وارد کردند که زمین ملی است، سال ها دونده گری کردیم تا حدود 2/5 هکتار از 16 هکتار اهدایی سند صادر و بقیه خریداری شد.


دبیر هیأت امنا وجود رشته های تحصیلی ارشد و دکترا را مورد تقاضای مردم به ویژه نیکوکاران و هیأت امنا عنوان و خاطر نشان کرد:

ما این درخواست را از خود جناب عالی داریم چون اگر قرار باشد از طریق اداری طی طریق شود به بن بست می خورد.

با صدای اذان از بلندگوی مسجد، حاضران که جمعیتی بالغ بر 60 نفر بودند با حضور در مسجد سیدنا حمزه(س) دانشگاه


و به امامت شیخ عبداله منصوری نماز ظهر را خواندند و پس از آن


حجت الاسلام دکتر سید حمید محمودیان، رئیس نهاد رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس به صحبت پرداخت و گفت:

دکتر محمودیان نماینده نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد فارس نیز ضمن تبریک هفته وحدت، لارستان را مظهر وحدت دانست.


وی نیز ضمن آرزوی توفیق برای خدمات بیشتر هیئت امنای دانشگاه آزاد اوز گفت:

ما جاهایی زیادی می رویم درخواست مکرری برای کمک مالی می کنیم، اما کمتر اجابت می شود ولی دراوز خیرین مکرم خودشان جلو آمده اند بارها به مسئولین اعلام کرده ام از این دانشگاه که مردم برای آموزش عالی همت می کنند حمایت کنید و امیدوارم توقعات مردم برای افزایش رشته که انتظارات زیادی نیست محقق شود


رییس نهاد رهبری  وجود پیوند خوب رییس دانشگاه با روحانیت و مردم و مسئولان را ستود و خاطرنشان کرد:دانشگاه آزاد استان از اختیارات گسترده برخوردار نیست ولی آن چه که بتواند در حق این مرکز پویا ادا می کند.


شیخ محمدصالح انصاری، رئیس مجتمع علوم دینی، نیز پس از دکتر محمودیان به سخن پرداخت و گفت:دعای هدایت از دعاهای واجب است که بارها در نماز تکرار می کنیم. هدایت نیز از طریق اطاعت از پیامبر اسلام محقق می شود.

وی افزود:

ما مسئولین نباید بند و زنجیر دیگران باشیم بلکه گره گشای مردم باشیم زیرا محبوب ترین فرد نزد خدا کسی است که مفیدتر باشد. هرکس مرجع حل مشکلات مردم است در حقیقت جا پای پیامبر گذاشته است.


نماز و روزه از اصول و ستون دین ودینداری است اما درقرآن خداوندبه مفید بودن انسان تاکید دارند.

در ادامه کلیه مهمانان با حضور در تالار شیخ سعدی به صرف ناهار پرداختند.


در این آیین علاوه بر نامبردگان دکتر مهدی مهدی زاده رستم، دکتر سیروس فارسی، دکتر احمدرضا خرم بخت، دکتر اسعدزاهدی، غلامعباس واحدپور، حجت الاسلام عبداله عباسی، سعید نجیب زاده، حجت الاسلام محمد لطفی، مهدی یزدانی، دکتر عبدالحمید غریب نواز(رئیس، معاونان، مدیر روابط عمومی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان)، رئیس مرکز خنج و قاری بین المللی قرآن، محمدحسین آتش فرا، بخشدار، مهندس مسعود کراماتی، شهردار و نائب رئیس هیأت امنا، دکتر مهران عسکری، جعفر راستگو و محمود محبی،نایب رییس واعضای شورای اسلامی شهر، فروغ هاشمی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، عبداله معصوم زادگان، رئیس اتاق اصناف و عضو هیأت امنا، حاج محمدامین کمالی، حاج عبدالرحیم روستا، احمد صمدانی، فتحیه فتحی(اعضای هیات امنا)، فریدون نامی، رئیس انجمن محیط زیست، علی تیرزن، حمیرا نامدار و مریم سمیعی، اعضای شورای سرپرستی نشریه پسین اوز، ابراهیم احمدی، مدیر مسئول و سردبیر نشریه پیام اوز، عبدالعزیز روستا، عضو هیأت امنای دانشگاه دفتر دبی، ؛ ساسان پیرزاد وامیرمزرعی اعضای انجمن نواندیشان، طیبه نامی معاون دانشکده بهداشت، سعید شریفی، رئیس انجمن کوهنوردی، جمعی از استادان، دانشجویان و کارکنان حضور داشتند.


این هیات که ساعت 11 روز دوشنبه 13آذرماه 96 به دانشگاه ازاد اوز آمده بودند


ساعت 13:30 اوز را به مقصد شهرستان نی ریز ترک کردند.

 
   
نظرهای شما :  
همشهری[14/9/1396] : دست همه بزرگان وزخمتکشان در دانشگاه. درد نکند ولی همه می دانیم که کلید همه پیشرفتها وتوسعه. اوز. ارتقا. وسهرستان. شدن است. همگی حول محور. ارتقای. اوز. حرکت کنیم
 
محمد[14/9/1396] : خداقوت به همه بخصوص ریاست محترم جناب آقای خضری که همیشه صادقانه وبا شهامت درخواستشان رامطرح میکنند ودر جهت پیشرفت اوز همیشه تلاش مضاعف داشته ودارند وخواهد داشت .ممنون از پذیرایی بسیار خوب وصمیمانه
 
زارعی [14/9/1396] : نگارش خبر بعضی جاها تکراری است مثلا به مرکز نبایستی مثل واحدهای پردرآمد نگاه شود درسخنان ریاست محترم وپرانرژی دانشگاه آمده درسخنان جناب شیخ صالح هم آمده که بنظر میاد تکراری است لطفا ببینید
 
نیما[14/9/1396] : مطلب زیاد غلط و غلوط داره درستش کنید
 
بیننده[14/9/1396] : بعضی عکس ها چندین بار تکرار شده اند!!
 
کمل [15/9/1396] : کاردانشگاه آزاد قابل تقدیر است احتمالا نباید دانشگاه یا اداره ای دراوز وجوداشته باشد که اینقدر درسال جلسه ودید و با زدید داشته باشند
 
دانشجو [15/9/1396] : دانشگاه آزاد هم مثل خود اوز هستیم که فقط تعریف وتمجید میشنویم ودیگر هیچ
 
همکار بیمارستانی [15/9/1396] : من درجلسه پذیرایی از رییس دانشگاه آزاد فارس که به آوز آمده بودند نبودم اما کامنتها بویژه کامنت محمد وشنیده هایم متوجه هستم آقای خضری ریاست محترم دانشگاه آنچه که لازم باشد دردفاع از سازمانش مطرح میکند آقای خضری بیمارستان را هم بخوبی هدایت کرد وسرآمد کرد ایشان طوری مدیریت میکردند که پزشکان متخصص درتعطیلات نوروز میماندند درحالیکه لار پزشکانش کمتر حاضر بودند بمانند و با تجربه ای که آن اندوخته آمد طبیعی است که دانشگاه آزاد را بدرستی اداره کنند وبا شهامت وجسارت حرفهایش پیش هر مقامی بزبان بیاورند
 
اوزی[16/9/1396] : درمدیریت آقای حاج عبدالعزیزخضری تردیدی نیست و ایشان برای شورای شهر ویا شهرداری خیلی مناسب بودند اما اکنون دغدغه ای که وجود داردموقعیکه ایشان از دانشگاه میروندچه کسی جایگزینشان میشودوما اوزیها اصلا در اینگونه تصمیمات برنامه ریزی نداریم خدمات ایشان دربیمارستان زبانزد است اما بازنشستگی از بیمارستان خیلی چیزها بهم خورد واشکال اصلی تربیت نشدن کسی بجای ایشان بود امیدوارم هیئت امنا درباره ریاست دانشگاه بعداز آقای خضری فکری بکنند
 
اوزی[16/9/1396] : از همه دلسوزان دانسگاه تشکر میکنیم اما مشکل جای دیگری استکه اصولا متقاضی ودانشجو. در ایران. وخود اوز. برای دانشگاه ازاد کم شده است الان دانسگاهای دولتی هم. صندلی خالی. دارند ولی خوسبختانه دانسگاه ازاد. فعالیتهای فوق برنامه واجتماعی وفرهنگی در سطح. شهر دارد که جای تشکر دارد
 
نام: