جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷

  درباره ما

  گالری عکس

سوم خردادماه روزآزادسازی خرمشهرگرامی باد

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی: هیچ واحد دانشگاه آزاد اسلامی تعطیل نمی‌شود
[ دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - 05:37:52 ]

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در جمع خبرنگاران:

هیچ واحد دانشگاه آزاد اسلامی تعطیل نمی‌شود

راه‌اندازی شعبه‌های پارک علم و فناوری در 10 استان

سفر دکتر فرهاد رهبر به استان سمنان

 دکتر فرهاد رهبر در حاشیه برگزاری مراسم تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد سمنان در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه تبدیل دانشگاه به "دانشگاه حل مسئله"، ‌یکی از اهداف دانشگاه آزاد اسلامی است، گفت:‌ تلاش داریم تا بتوانیم از دانشمندان و محققان که در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول فعالیت هستند، برای حل مسائل کشور استفاده کنیم. در این راستا اولین و مهمترین گام این است که مسائل و مشکلات مردم را به درستی بشناسیم.

او افزود: موضوع بیکاری یکی از معضلات کشور است و باید برای اشتغال برنامه‌ریزی جدی شود. اگر نرخ بیکاری را تفکیک کنیم، نرخ بیکاری حدود 12 تا 14 درصد است، اما نرخ بیکاری فارغ‌التحصیلان بسیار بالاست و باید زمینه هایی برای اشتغال آنها فراهم شود.

دکتر فرهاد رهبر تاکید کرد: دنیای امروز از علم و فناوری برای کاهش هزینه های تولید کمک گرفته و دانشگاه هم باید به این سمت برود که به علم و فناوری و نوآوری کمک کند تا بتواند هزینه ها را کاهش دهد.


دکتر فرهاد رهبر در ادامه اظهار داشت: شعبه های پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در مرحله اول در 10 استان و در مرحله بعدی در مابقی استانها راه اندازی می شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه این دانشگاه امکانات خوبی در سراسر کشور دارد، گفت: واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی امکانات وسیع آزمایشگاهی، آموزشی و کارگاهی در اختیار دارند و با توجه به ظرفیت های موجود، این ظرفیت ها می تواند در اختیار امور پژوهشی قرار گیرد.


 Image result for ‫فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد‬‎

هیچ واحد دانشگاه آزاد اسلامی تعطیل نخواهد شد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پاسخ به سوالی درباره حذف رشته های موازی در واحدهای هم‌جوار، گفت:

ما یک آمایش آموزشی داریم که رشته محل ها متناسب با وضعیت هر منطقه ارائه خواهد شد و واحدهای استانی هم‌جوار می توانند در ارائه رشته محل ها و تبادل استادان با یکدیگر تعامل داشته باشند. انجام چنین سازوکاری در امر پژوهش نیز در دستور کار قرار دارد که تجاربی که در یک واحد موفق بوده، در واحدهای دیگر استان نیز اجرا شود. به عنوان نمونه آزمایشگاه بتن سمنان که آزمایشگاه مجهزی است، می تواند در حوزه مهندسی سازه و مقاوم‌سازی ساختمان ها در برابر زلزله مورد استفاده قرار گیرد.

دکتر رهبر در پاسخ به سوالی درباره احتمال تعدیل نیروهای انسانی این دانشگاه گفت:‌ بنده قبلاً هم در این باره گفته ام که هیچ واحد دانشگاه آزاد اسلامی تعطیل نخواهد شد و قاعدتاً تا زمانی که واحدی فعال باشد، به نیروی کار نیاز دارد. بنده معتقدم ما در دانشگاه آزاد اسلامی یک خانواده هستیم و در این خانواده همگی باید دست به دست هم بدهیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد:

وضعیت به وجود آمده در این دانشگاه قابل تدبیر است. همانطور که زمانی آموزش نیاز کشور بود و دانشگاه آزاد اسلامی توانست این موضوع را حل کند، اکنون هم پژوهش و حل مسئله، نیاز جامعه است که باید مورد توجه دانشگاه آزاد اسلامی قرار گیرد تا بتوانیم مشکلات خود و جامعه را حل کنیم.

منبع:  خبرگزاری آنا

 
   
نظرهای شما :  
عبدالهی[13/9/1396] : باعث امیدواری است که شعبات دانشگاه آزاد تعطیل نمی شوند هرچند با کارهای زیادی که دردانشگاه آزاد اوز صورت گرفته بنظر نمی رسید آسیبی به آن برسد ودرعمل بواحدی شتاخته شده تبدیل شده است
 
محسن [13/9/1396] : آنقدرها هم نبآید امیدوار باشیم آینده هیچیک از دانشگاههای اوز روشن نیست البته ما درباره دانشگاه آزادیها باید بگوییم ولی نبودن جمعیت من فکر نمیکنم دانشگاههای کوچک آینده ای داشته باشند
 
درخواست [13/9/1396] : اول از دانشگاه درخواست میکنم فکری برای سایت داشته باشد کامنت داده میشه اما همراه خبر به آرشیو فرستاده میشه از از آقای فریدون نامی درخواست کرده بودم اسامی کارمندان دانشگاههای پیام نور ودانشکده بهداشت واینکه مال چه شهری هستند بنویسند ولی فقط از دانشگاه آزاد نوشته بود از ایشان خواهش دارم دو دانشگاه دیگر هم بنویسند تا خیرین ما متوجه بشوند پولی که بدانشگاهها داده اند چه تعداد اوزی درآن مشغول بکار هستند
 
مانای[14/9/1396] : متاسفانه خیرین پول خیر را بدون نظارت پرداخت میکنند
 
نام: