دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷

  درباره ما

  گالری عکس

سی و ششمین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی گرامی باد

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  بازدید هنرآموزان و هنرجویان هنرستان رافعی اوز به اتفاق معاون پژوهشی آموزش و پرورش اوز از دانشگاه آزاد اوز
[ پنجشنبه ۹ آذر ۱۳۹۶ - 00:00:19 ]

بازدید هنرآموزان و هنرجویان

هنرستان رافعی اوز به اتفاق معاون پژوهشی آموزش و پرورش اوز از دانشگاه آزاد اوز

   

 32 نفر از هنرآموزان و هنرجویان هنرستان رافعی اوز به اتفاق مدرسان و به سرپرستی شهرام لطفی، معاون پژوهشی آموزش و پرورش، به منظور بازدید و ملاقات با مسئولان و آشنایی با فعالیت های رسانه ای به دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اوز آمدند.

 

شهرام لطفی، سرپرست گروه، با ابراز خشنودی از استقبال خوب دانشگاه اظهار کرد:

در جریان فعالیت های مرتب دانشگاه در زمینه رسانه های همگانی هستیم و به منظور ملاحظه و بهره مندی از تجربیات فوق حضور پیداکرده ایم.

 

 مهمانان که از سوی رئیس و دیگر کارکنان مورد استقبال قرار گرفته بودند به اتفاق از امکانات( تالارهای حکیم فردوسی (خیریه شیخ عبدالقادرفقیهی)، کتاب خانه مولوی(خیریه حاج ابراهیم کریما)، تالار نمایش خیام(خیریه محمدصدیق پیرزاد)، تالارهای ورزش، ویدیو کنفرانس بازدید و نهایتا در تالار شیخ سعدی(خیریه حاج محمدامین کمالی) اجتماع کردند.

  

مهندس ناصر خضری، مدیر دانشجویی و کتابخانه، مقدم جوانان و مدرسان هنرستان را مغتنم شمرد و گفت:

 

در آستانه میلاد با سعادت رسول اکرم(ص)، سعادتی نصیب شده است تا جمعی از هنرآموزان را از نزدیک دیدار و ملاقات کنیم.

  

وی با بیان این موضوع که هنرستان و هنرجویان نماد هنر و فن آوری هستند، گفت:

دانشگاه محل تجلی ایده های درونی جوانان و اندیشمندان است.

وی یادآور شد:

 

روزی که شروع کردیم واقعا پولی در دست نداشتیم اما با اراده و حمایت خیران و مسئولان و تشکیل هیأت امنای مردمی در اوز و دبی مرحله به مرحله دارای دست آورد شدیم و آن چه را مشاهده می کنید در طول ده سال و با اراده نیکوکاران و خیراندیشان نصیب شده است.

  

مدیر دانشجویی وجود امکانات متعدد فرهنگی در راستای نیاز جوانان را امری لازم شمرد و خاطرنشان کرد:

 

حال نوبت جوانان است تا قدم پیش بگذارند و از این امکانات استفاده کنند و از همه مهمتر جوانان لازم است به خود باوری برسند و اگر بخواهند خواهند توانست به چیزی که درنظردارند، دست یابند و مصداقش تجربه ای روشن در این دانشگاه است که مردم و نیکوکاران از بانیان اصلی هستند.

  

 مهندس سعید امیری، استاد دانشگاه، طی سخنانی گفت:

 

 پیش از آن که از دانشگاه حرف بزنم لازم می دانم از یکرنگی و دوستی جاری و حاکم در دانشگاه حرف زده شود، شاید باورش سخت باشد اما واقعا در محیطی خانوادگی و سرشار از دوستی کار می کنیم.

 

 وی با برشماری فعالیت های گسترده فرهنگی در دانشگاه یادآور شد:

 

 در طول سال انواع برنامه های عملی، تفریحی و تحقیقی به مورد اجرا در می آید و علاوه بر دانشجویان هر علاقمندی، بدون محدودیت سن و مدرک تحصیلی قادر است شرکت کند.

 

 مهندس امیری، همچنین از بهره برداری قریب الوقوع سینما و تالار ویدیو کنفرانس با ظرفیت های علمی پژوهشی آن خبر داد.

  

 آمنه روستا، مدیر مالی، به موضوع رسانه در دانشگاه اشاره کرد و گفت:

 از سال 1388 پایگاه خبری پیام دانش که روزانه و در سه بخش بروزرسانی می شود در این دانشگاه راه اندازی و مخاطبان در جریان رویدادهای دانشگاه و غیره قرار می گیرند.

 روستا به انتشار فصلنامه با پیام دانش نیز پرداخت و اظهار کرد:

از اول سال جاری این فصلنامه در 50 صفحه و به شکل مطلوب در حال انتشار است و هدف ما از انتشار مجله، درج دیدگاه ها و تحلیل های علاقمندان است و از ارایه مطالب توسط دیگران استقبال می شود.

 

پگاه بالانچی، مدیر فناوری و اطلاعات، با بیان تعداد رشته های تحصیلی در این موسسه آموزشی گفت:

این دانشگاه علاوه بر آن که خود را ملزم می داند امکانات لازم تحصیلی را فراهم آورد در عین حال دنبال آن است که در راستای خواسته جوانان نیز باشد و وقتی ملاحظه کند اراده جمعی از دانشجویان بر تامین خواسته ای است در صورت فراهم بودن منابع مالی، بر تحقق آن عمل می کند.

  

مهندس احسان امیری، دیگر استاد دانشگاه،نیز به شیوه های آموزشی دانشگاه اشاره کرد و گفت:

دنبال آموزش صرف تئوری نیستیم و آن را از وظایف اولیه و پیش نیاز آموزش تلقی می کنیم اما به هر طریقی در بوجود آوردن امکانات برای کارهای عملی جدی هستیم.

وی با ابراز خشنودی از حضور 32 نفره هنرآموزان رشته های فنی هنرستان گفت:

 صرف درس دادن سر کلاس، دانشجو را به همه دانش لازم نمی رساند بلکه بایستی امکانات عملی وجود داشته باشد تا دانشجو نه از سر اجبار بلکه با ذوق و ایمان به اینکه بخشی از استعدادهای خود را بروز می دهد و آن را از ذهنیت به عینیت تبدیل می کند، لذت ببرد و مدیریت دانشگاه تلاش دارد دانشجویان را بیش از هرچیز با مفاهیم واقعی علم و پژوهش درگیر و مهارت های آن ها را توانا سازد .

 امیری، فراهم آوردن تالار نمایش را در این راستا ارزیابی کرد و یادآور شد:

 این دانشگاه برنامه های مختلف که در دانشگاه های معتبر جهان اجرایی شده و می شود را رصد می کند و با شرایط موجود درمرکز پیاده می کند

 

 پس از آن شهرام لطفی،سرپرست گروه بار دیگر در تالار نمایش صحبت و اظهار کرد:

دو ساعتی که در این دانشگاه حضور داشتیم شاهد چیزهای نویی بودیم که بر امیدواری اهالی آموزشی بر وجود دانشگاهی با ظرفیت های خلاق پرورانه، می افزاید وخودم به عنوان یک مسئول پژوهشی بیشتر امیدوار شدم.

 

وی افزود:

گروه فقط برای بررسی تاثیر رسانه ها در زندگی فردی، خانوادگی و شهر به دانشگاه آمدند ولی الان چیزی بیشتر از تصور مشاهده می کنند.

همه ما دانشگاه های زیادی را دیده ایم و یا در آن درس خوانده ایم و امکانات فرهنگی، آزمایشگاهی موجود در آن ها را نیز ملاحظه کرده ایم ولی من که سالیان زیادی است در اوز هستم و این امکانات را دیدم به راستی پی به نیت مسئولان دلسوز دانشگاه آزاد اوز بردم که چه با انگیزه و به دور از هیاهو و حاشیه ای در فکر آموختن مهارت به جوانان است و این نشان از آن می دهد که این مجموعه آموزش عالی دارد زیرساخت ها را فراهم می کند و آن ها را افزایش می دهد که باید تبلیغ و کمک کرد تا حمایت های خیران در چنین زمینه هایی ادامه و افزایش پیدا کند.

 لطفی با برگشت به موضوع تاثیر رسانه در جامعه خاطر نشان کرد:

رسانه روی همه ابعاد زندگی تاثیر بی چون و چرا دارد و من در اینجا از شما جوانان هنرجو می خواهم به رسانه که جز اصول درس است خیلی اهمیت قایل شوید.

آمده بودیم تا آنچه شنیده ایم که دانشگاه آزاد فراتر از کتاب درس، دنبال مهارت آموزی است از نزدیک بررسی کنیم و اکنون با این همه امکانات و در دل یک ساختمان شنیده ها به باور رسید.

 

لطفی در پایان از خیراندیشان، هیأت امنا و مجموعه گرداننده دانشگاه آزاد قدردانی کرد و پس از 2 ساعت حضور به اتفاق حامد افخم، علی علیزاده و علی خانی از هنرآموزان و 32 نفر هنرجویان دانشگاه را ترک کردند.

 

 دراین برنامه ریاست و دیگر کارکنان دانشگاه نیز حضور داشتند.

اسامی هنرآموزان به شرح زیر است:

غلامعلی الهی- ابراهیم ملا- محمد شرفی- احمد نوری- نیما چمن پیرا- علی اکبر محمودی-

سعید عسکری-محمدرضا رضایی- عبدالقادر ابراهیمی- مهرداد سلیمانی- سجاد سهیلی-

رضا پورعرجی- عرفان فرامرزی جعفربیگلو- سالار مهان- ادریس خضری-حسین فرید-

عبداله نوری- عرفان عزیزی- رضا جعفری- اویس اسدی- محمد ابراهیمی- رضا اله داد- علی جعفری

محمدرضا کرم پور- سجاد رضایی- کیانوش آقایی- حامد شرفی- حسین سعدی پور- مهدی سلیمی-

محمدرفیع جمشیدی- عبداله پاسلاری- عابد پس پاچ نامه

 
 
   
نظرهای شما :  
معلم[9/9/1396] : زیرساخت آموزش عمومی و عالی از الزامات است اما وقتی افراد اهل فن و متخصص نباشند که خوب آموزش بدهند و یا انگیزه ای برای استفاده از آنها نباشد فقط نقش یک تابلومیمانند
 
از اساتید [10/9/1396] : چرا همه چیز باید بدید منفی نگاه شود اگر دانشگاه امکانات ایجاد نکرد انتقاد میکنیم چه دانشگاهی هست که فقط چند تا کلاس دارد وحالا که امکانآ ت بوجود آورده میشود درحد تابلو بی ارزش میکنیم
 
یونس[10/9/1396] : وجود امکانات است که باعث تشویق وجلب افراد اهل فن متخصص می‌شود
 
نام: