جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷

  درباره ما

  گالری عکس

سوم خردادماه روزآزادسازی خرمشهرگرامی باد

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  هشتم آذرماه 76یادآورحماسه بازی فوتبال ایران - استرالیا از مقدماتی جام جهانی فرانسه
[ چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۶ - 00:29:04 ]

هشتم آذرماه 76یادآورحماسه بازی

فوتبال ایران-استرالیا از مقدماتی جام جهانی فرانسه

Image result for ‫حماسه 8 آذر مسابقه فوتبال ایران و استرالیا‬‎ 

8آذرماه 1376یکی از حساس ترین بازی های مقدماتی از رقابت های جام جهانی فرانسه بین دوتیم فوتبال ایران و استرالیا وازآخرین بازی دور مقدماتی درملبورن استرالیابرگزار شدودرحالی که بازی در نیمه اول با یک گل به سود استرالیا پایان یافت وبا شروع نیمه دوم گلی دیگر به نام استرالیا ودر دقیقه 48 بازی به ثبت رسید وحملات دامنه دار استرالیا همچنان ادامه داشت،


 Image result for ‫حماسه 8 آذر مسابقه فوتبال ایران و استرالیا‬‎

اما یک اتفاق وورود یک استرالیایی به زمین وپاره کردن توردروازه ایران، سبب توقف هشت دقیقه ای بازی وشاید ایجادفرصت وتمرکز برای بازیکنان ایران شدوایران توانست دردقایق 71و75توسط کریم باقری و خدادادعزیزی دروازه استرالیا را بازکند وبازی یه تساوی 2-2کشیده شود، این نتیجه در حکم صعودفوتبال ایران به دورنهایی جام جهانی بود.

نتیجه تا پایان بازی باوجود حملات فراوان تیم حریف با همین نتیجه تمام شد وفوتبال ایران جهانی شد.


 

دراین بازی نقش احمدرضا عابدزاده دروازه بان به عنوان کاپیتان وروحیه بخشیدن به بازیکنان درموفقیت تیم تاثیر فراوان داشت


 Image result for ‫حماسه 8 آذر مسابقه فوتبال ایران و استرالیا‬‎

*پس از بازی، از قول والدیر ویرا سرمربی برزیلی تیم ملی فوتبال ایران گفته‌شد:

من فقط روی نیمکت نشستم و دعا می‌کردم. البتّه وقتی صعود کردیم، دلم واقعاً برای استرالیایی‌ها سوخت. چون در آن لحظات می‌دانستم چه غم سنگینی در دل دارند، به ویژه کودکان استرالیایی که می‌گریستند و می‌پنداشتند تیمشان باید برندهٔ این بازی می‌شد.

بسیاری از طرفداران استرالیایی این بازی را تلخ‌ترین لحظه در تاریخ ورزش این کشور می‌دانند. گزارشگر استرالیایی بازی پس از پایان بازی آشکارا در پیش چشم بینندگان تلویزیونی گریه کرد و صدای جواد خیابانی گویندهٔ ایرانی مستقر در ورزشگاه نیز خبر از گریه و اشک‌شوق وی می‌داد. بازیکنان تیم ایران آنقدر خوش‌حال بودند که پس از سوت پایان بازی، داور مسابقه (ساندرو پل) را در آغوش گرفتند.

*    منابع به نقل از

  

 
   
نظرهای شما :  
موسوی[8/9/1396] : ایران واقعآ فوتبال دراداگرمدیریت فدراسیون و باشگاهها از اهالی فوتبال و جننس فوتبال باشند وبمعنی درست و حسابی انتخاب شوندفوتبال کشورمان در همه رده ها یک سرو گردن از فوتبال بقیه کشورعا بالاتر خواهد بود
 
زمانی [9/9/1396] : تشکر بخاطر یادآوری حماسه فوتبال
 
نام: