دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷

  درباره ما

  گالری عکس

سی و ششمین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی گرامی باد

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری ویژه لارستان محور قرار دادن امر پژوهش در دانشگاه های لارستان همواره مورد تاکید است
[ چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 06:48:24 ]

معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری ویژه لارستان

محور قرار دادن امر پژوهش در دانشگاه های لارستان همواره مورد تاکید است


معاون سیاسی-امنیتی فرمانداری ویژه لارستانذرماه یادآور فعالیت ها و رویدادها و مناسبت های دانشگاه است که بیش از هر چیز روز پژوهش در آن نمود دارد.

مسعود راسخی که در جلسه با روسا و معاونان دانشجویی دانشگاه های لارستان صحبت می کرد افزود:

بیش از 12 مرکز آموزش عالی در مراکز شهرستان و بخش ها فعالیت دارند و بنابراین ضرورت دارد محیط دانشگاه ها سرشاراز شادابی و اقدامات تشکل های دانشجویی باشد.


وی خاطر نشان کرد:

در ماه آذر مناسبت های بسیج، روز دانشجو و هفته پژوهش هست که با میلاد مبارک پیامبر اعظم و هفته وحدت تقارن دارد که بایست به فال نیک گرفته شود.


راسخی موضوع پژوهش و تحقیقات و قدردانی از پژوهشگران برتر را امری مهم عنوان کرد و یادآور شد:

امروز تحقیقات و فعالیت پژوهشی باید حرف اصلی را در دانشگاه ها بزند و ما نبایستی به سمت فقط همایش ها و یا ترتیب نمایشگاه های آثار برویم بلکه نیاز است آثاری به نمایش بگذاریم که تبیین کننده یک کارتحقیقی جامع از استاد و دانشجویان باشد.

معاون سیاسی-امنیتی خواستار تجلیل از پژوهشگران برتر که در زمینه های چاپ کتاب، مقاله مهم و بازتاب در نشریات معتبر داخلی و خارجی و با اختراعات عملکردداشته اند، گردید.

راسخی از رئیس مرکز رشد و فناوری لارستان نیز خواست در راستای تقویت برنامه های اقتصادی دانش بنیان در دانشگاه های منطقه تدابیر لازم اتخاذ کند.


در ادامه حاضران از جمله دکتر مهدی مهدی زاده رستم، دکتر مهران عسکری، دکتر محمدرضا عرفانی( روسای دانشگاه های آزاد ،معاون آموزشی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی لارستان  و رییس دانشکده بهداشت اوز و معاون دانشگاه پیام نورمرکزاوز در رابطه با موضوع نشست و برنامه های دانشگاه های خود نکاتی را بیان کردند.

عبدالعزیز خضری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اوز با تاکید بر سخنان معاون سیاسی-امنیتی فرمانداری ویژه لارستان دراهمیت شادابی در محیط دانشگاه ها و اهمیت داشتن مقوله پژوهش، اظهار کرد:

بدیهی است همه روسای دانشگاه مصمم به انجام و پیشبرد برنامه های پژوهشی و فرهنگی هستند اما مشکلات عدیده و یا در اختیار نبودن امکانات لازم و جانیفتادن مقوله پژوهش ممکن است نتوانند دیدگاه هایی که در این جلسه بیان شد به طور کامل اجرایی کنند.

وی با بیان برنامه های متعدد فرهنگی-پژوهشی ونقش رسانه خاطرنشان کرد:

دانشگاه آزاد اوز در راستای وظیفه برنامه های زیادی در طول سال به مرحله اجرا درمی آورد و در بخش برنامه اقتصادی دانش بنیان نیز قدم گذاشته است ولی هر اقدامی مستلزم هزینه سنگین و یا غیرقابل پیش بینی بودن سرمایه گذاری در اقدامات اقتصادی است.

 که نیاز است مرجعی وجود داشته باشد تا راهنمای اقدامات پژوهشی و اقتصادی دانشگاه ها باشد.

خضری بردن زیرکشت 5 هکتار کاکتوس علوفه ای در زمین دانشگاه، آن را بخشی از اقدمات علمیز و تجاری سازی علمی معرفی کرد و یادآور شد:

مقررات دست و پاگیر و عدم استقبال بخش خصوصی به وروددر سرمایه گذاری های مشترک ودرمناطق کوچک، مانع انجام دیگر کارهای متنوع می شود.

رئیس دانشگاه روز 29 آذرماه 96 را برای ترتیب همایش پاسداشت مناسبت های آذرماه، پیشنهادداد که مورد تایید قرارگرفت.

 راسخی با استقبال از پیشنهادمطرح شده، ابراز خرسندی نمود، از فرصت فوق برای بررسی و الگو برداری از مزرعه کاکتوس روز 29 آذر مورد بهره برداری و مقرر شد راس ساعت 8 صبح 29 آذرماه وبا رعایت دقیق وقت  و حضور مهمانان، برنامه اجرا و از مقامات دانشگاهیب و غیر دانشگاهی، شهرستان نیز دعوت به عمل آید.

در این نشست که فضیلت علویه دبیری آن را به عهده داشت، تقاضاشدیکی از دانشگاه های شهر لار مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر برگزارکند.


 

در آخر جلسه عبدالعزیز خضری با فرزاد قناعت پور رئیس بنیاد رشد و فناوری و

 

صفا فرجام، رئیس دانشگاه علمی- کاربردی لارستان گفتگو و در خصوص راه های ترویج کارهای اقتصادی و همکاری بین دو دانشگاه تبادل نظر به عمل آمد.

جلسه که با ده دقیقه تاخیر ودرروزسه شنبه 30آبان 96شروع شده بود، ساعت 11.15 خاتمه یافت.

 
   
نظرهای شما :  
دانشجو ی. اسبق[1/9/1396] : روز ۱۶ اذر. روز دانشجو است ودرتمام شهرها ومراکز دانشگاهی ان روز را گرامی میدارند که در این جلسه درباره ان صحبتی نشده است
 
جهت اطلاع اعضای شورا و.....[1/9/1396] : برابر مصوبه هییت دولت در هفته جاری که در مجلس اعلام شد. ازین تاریخ برای ارتقای مناطق وکارهای تقسیمات کشوری احتیاج به تصویب ان در هییت دولت نیست و شخص معاون اول ریس جمهور ونظر. وزیر کشور برای. ارتقای مناطق کافی است. بتابرین شورا ودیگر فعالین در جریان. کار باشند. وموضوع. ارتقای. اوز را پیگیری. جدی نمایند
 
دانشجو [1/9/1396] : پژوهش درایران هیچ جایگاهی ندارد فقط درروز پژوهش سروصدایی راه می افتد
 
دانشجو [1/9/1396] : آقای رییس شما دردانشگاه همه چیز دارید فراهم میارید اگر براتون ممکنه یک سالن ورزشی برای والیبال وبسکتبال هم بسازید وتا اونموقع درزمین روباز برای دانشجویان فراهم کنید تشکر
 
زهرا [1/9/1396] : دکتر عرفانی همان چیت چین خودمون هست که دربیمارستان کار میکرد
 
استاد دانشگاه [2/9/1396] : من به عنوان استاد یکی از دانشگاههای لارستان با قاطعیت میگویم پژوهش دردانشگاهها ی ایران از کمترین جایگاه برخوردار است و بیشتر روسای دانشگاهها هستند که به پژوهش اعتقادی ندارند آنها معاون پروهشی را برای پر کردن سازمانی تشکیلات وارجاع مسئولیت بکار میگیرند ونه یک کار ساختاری دردانشگاه البته این شامل وزارت علوم هم میشود
 
تقاضا از سخنگوی. شورای شهر[2/9/1396] : اقای مهندس رحمانزاده. در باره اقدامات وپیگیری انجام شده برای استقرار. ادارات. ثبت اسناد. دادگاه. شبکه بهداشت ودرمان مستقل. کشاورزی. دامپزشکی اطلاع رسانی. نمایید. باتشکر
 
نام: